Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Glenn

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poena
63
Ako neko ima kod da mu ne treba, moze na PM :) Cekam ovaj update otkak osam uzeo konzolu. Za malo nisam kupio drugi monitor.

nemanja123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
83
Kako I da li se može birati jezik za igre?

Neke igre bih probao na nemačkom (npr prošli GOW, ali ne znam da li postoji mogućnost. Nalog mi je na USA, a igre sam dobijao preko PS+. Neke bih i kupio, ali ne znam kako da proverim da li su višejezične i kako da promenim jezik.

Možda bi bilo moguće kada bih napravio i nemački nalog, a igre uzimao sa ovog primarnog?!

Marko-Dj

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.12.2008
Poena
83
Pa zar se to ne bira u samoj igri?

Ne znam koliko to ima veze sa time za koji region si napravio nalog...

shomiNBGD

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poena
83
Nema, to su podesavanja u samoj igri. Ako igra ima podrsku za audio na drugom jeziku onda mozes da prebacis, ako nema dzaba sve..

Ps. Ne znam zasto imas potrebu da cujes Kratosa kako se derr na Atreusa na nemackom kada je i ovako i onako dovoljno agresivno 😂

nemanja123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
83
Zbog učenja jezika, jer sad tamo živim. A GOW jer sam ga prešao, pa bih drugi put na nemačkom.

Gde se nalazi opcija za jezik na GOW? Ja je nisam našao, a na YT sam viđao da ljudi imaju nemački (makar titlove sigurno).
- Da nije problem što bih "u sred igre" da menjam jezik?

shomiNBGD

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poena
83
Trebalo bi da da, pre nego sto ucitas svoj save u opcijama bi trebao da postoji izbor izmedju 4 "glavna" jezika

Glenn

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poena
63
Evo DBraveZ je bio dobar drugar pa poslao kod. Hvala ovako javno :)

Meni ovo puno znaci jer prek omonitora ima VRR i mogu koristiti koje god hocu slusalice. Monitor mi ima 3,5mm audio out pa mogu prikljuciti sta hocu dok TV samo optički a PS5 nema nista. Dok je sa dualsence 3,5mm poprilicno siromasan.

Lets see whats what.

image.png

almoust evil665

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.03.2011
Poena
113
Kako I da li se može birati jezik za igre?

Neke igre bih probao na nemačkom (npr prošli GOW, ali ne znam da li postoji mogućnost. Nalog mi je na USA, a igre sam dobijao preko PS+. Neke bih i kupio, ali ne znam kako da proverim da li su višejezične i kako da promenim jezik.

Možda bi bilo moguće kada bih napravio i nemački nalog, a igre uzimao sa ovog primarnog?!
Većina igara na US nalogu ima samo engleski i možda španski. Pogotovo ekskluzivne. Znam da na primer GOW na US nema hrvatski prevod.

nemanja123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
83
Trebalo bi da da, pre nego sto ucitas svoj save u opcijama bi trebao da postoji izbor izmedju 4 "glavna" jezika
Pokušaću sutra da vidim jel hoće ili je kao što @almoust evil665 kaže.

Kako može da se vidi koja igra na USA tržištu ima nemački jezik (tj za igru koju želim gde mogu videti koje jezike podržava za USA tržište)?

Ako ne podržava, onda bih morao pravim nemački nalog i preko njega kupujem igre i PS+? Da li PS+ za nemačko tržište ima sve igre sa nemačkim audiom/titlovima (ako je igra pravljena sa istim)?

vatrogasac53

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.06.2008
Poena
63
Zbog učenja jezika, jer sad tamo živim. A GOW jer sam ga prešao, pa bih drugi put na nemačkom.

Gde se nalazi opcija za jezik na GOW? Ja je nisam našao, a na YT sam viđao da ljudi imaju nemački (makar titlove sigurno).
- Da nije problem što bih "u sred igre" da menjam jezik?
Digitalne igre su ponuđene po regionima.

Dakle, ako piše da ima nem. audio, sigurno je neće biti na US ili UK PSN store, već samo na nemačkom PSN (eventualno Austrija, Švajcarska i možda još neka država).
Ali podvlačim, za učenje jezika treba uvek da gledaš PSN radnju za jezik koji želiš. Ovako je godinama ne samo kod Sonija, već za mnoge digitalne medije.

PS Ovo potencijalno znači da plaćaš veću cenu proizvoda jer su cene uglavnom (neznatno) veće u odnosu na US radnju.

Balerion

Flash Drive
Učlanjen(a)
10.11.2019
Poena
18
Ako ne podržava, onda bih morao pravim nemački nalog i preko njega kupujem igre i PS+? Da li PS+ za nemačko tržište ima sve igre sa nemačkim audiom/titlovima (ako je igra pravljena sa istim)?
A da probaš da uzmeš disk? Jer ako je EU disk verovatno ima i evropske jezike tipa njemački, italijanski itd.
Meni je US nalog a imao sam Rift Apart disk i video sam da ima hrvatski da se izabere.

Glenn

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poena
63
Igrao sam se par sati i overall, meni je iskustvo na monitoru puno puno bolje. Sama slika je kao PC, nativna. Nisu nista ubrljali sa skaliranjem. TV mi nije neka kanta, QLED 55Q65T ali je sa monitorom, HP 27i OMEN, input lag toliko manji da igram online duplo bolje. Malo se snimao u BF5 i vidno bolje igram. Jednostavno je iskustvo mnogo bolje. Kontrole mi nisu toliko trome. KAo da imama iskustva 2 godine igranja a ne pola godine na controlleru. Ne znam kako moze biti tolika razlika. A inace mi TV umara oci za duze igranje dok monitor ne tako da mi je i tu dodatan plus. Nisu trenutno neki zvučnici, z333 ali deset puta bolji zvuk i surround nego tv zvučnici. Sad cu zaganjati neke ozbiljne sluške a ne biti limitiran samo na Sony 3D.

Nadam se da nece puno primjeniti stvari u finalnoj verziji. Meni je ovo skroz obrnulo nacin igranja. Cak sam malo igrao i Stray.. lol.

Hvala jos jednom za kod.

biker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poena
38
Da li je dovoljno na ps plus extra pokrenuti download i prekinuti ga…da li igra ostaje u library zauvek kao sto radi za mesecne igre za obican ps plus?
Ovo pitam zbog nedostatka prostora na disku

arheolog1981

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poena
63
Nije potrebno ni da pokrećeš download nit ubacuješ u biblioteku... igre na extra se rotiraju kao na gamepass tako da dok su tu, tu su

shomiNBGD

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poena
83
Jok, igre su dostupne za igru dok su u katalogu, kad Soni objavi do kada vaze to je to

Ainur

Flash Drive
Učlanjen(a)
07.06.2022
Poena
18
Returnal samo zahteva strpljenja i malo sreće. Jes' da RNG nekad zna da ne bude nimalo na tvojoj strani, al napravi strategiju shodno tome. Ako vidiš da te j*ebu paraziti ili malignant chestovi, onda ih samo ne uzimaj. Ako imaš solidan build onda uzimaj proverene iteme. Imaj run-ove gde grajnduješ ether (bossevi daju po pet komada, prvi je mnogo lak kad se uhodaš), i onda posle komotno možeš da ih trošiš.
Pored toga, pylon driver, kao što pomenuh, stavlja igru na easy mode bukvalno, toliko topi neprijatelje i bosseve da nećeš imati problema.

Čika_Kure

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poena
113
Ovo je fakat najčitanija PS tema, pa da pitam...

Da li je neko našao USA PS Plus osnovnu pretplatu na 12 meseci jeftinije od 45usd koliko je na cdkeys?

Ističe mi krajem septembra i posle 6-7 godina se premišljam da li uopšte da je obnovim.
Ranije je odluka, bila laka, iako me MP ne zanima, a većinu dobijenih igara ni ne odigram, jer je produženje bilo džabe, oko 25 usd godina pre dve godine kad sam uzeo dvogodišnju pretplatu, ako se dobro sećam...

Čika_Kure

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poena
113
Hvaka.

45USD ili 37 eur mu dođe skoro na isto, a cdkeys mi je bar proverena opcija za kupovinu...

Edit: moja greška, ima i za 38usd... Hvala

nemanja123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
83
I ostali su provereni. Ja sam uzimao sa eneba i instantgaming (na njemu tražili sliku lične karte, ali da je sve zatamnjeno, samo ime-prezime i gde piše "lična karta"; a možda je to bilo i zbog plaćanja na mom računu preko ženine kartice).
Razlika u ceni između CDkeys i ovih sajtova je 4-5€ (10%).

DBraveZ

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poena
113
Ali koristite i ovaj kod koji pise na tom sajtu, na primer AKS10.

Cika Kure nije bas 45 USD slicno kao 37e.
Bilo je pre pola godine ali prso je evro, sad je manje vise 1:1 odnos $ i €

Inace preporucio bih sajt Eneba, imam preko 20 kupovina raznih kodova (igre, dopune, PS+) i uvek je bilo sve ok. Cene su im isto konkurentne, pogotovo sa tim kodom za popust

CarnX

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poena
83
ja sam uzeo za 40$ (33% popusta), a bilo je i 30$ jednom, koliko se secam...

DBraveZ

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poena
113
A bilo je ranije, bilo je i za 25$ nekad..
U poslednjih godinu i nesto cena ide samo na gore..
Najbolje je prosao onaj ko se pre 2 godine dopunio nekoliko godina unapred..

Vrh Dno