Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

emaremare

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
21.09.2007
Poena
113
Koji heatskink za SN850 a da ima lokalno da se uzme i da lepo legne u PS5?

Falcon

Moderator
Super Moderator
U─Źlanjen(a)
19.02.2002
Poena
83
Ja sam uzeo ovaj sa linka ispod, stao bez problema. Samo obrati pa┼żnju da hladnjak pomeri┼í malo dalje od ┼írafa, zbog dubine i ugla pod kojim ulazi u slot. Termalni pad koji se dobija nije lepljiv pa mo┼że┼í da pomeri┼í ako se zezne┼í, svakako ga gumice dr┼że na mestu. Jo┼í ne┼íto, na slici na kutiji su pljosnate gumice, a sa hladnjakom sti┼żu gumice okruglog preseka koje su ujedno i izdr┼żljivije a i mnogo lak┼íe se nameste na krajnju poziciju.

ppredrag

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
21.07.2005
Poena
83
Ja imam dva ovakva. Sklapa se na klik. Metalni komplet. Meni su se dobro pokazali. Staje u PS5 bez problema.
2019123161394.jpg

shomiNBGD

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.02.2013
Poena
83
Ali meni je ovo ponasanje donekle logicno. Ako imas plus uplacen za 5 godina unapred, prebacujes se na plus essentials za taj vremenski period i ako hoces da uradis instant upgrade moras za ceo taj period a ne za godinu ili dve

Marko-Dj

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.12.2008
Poena
83
Ali meni je ovo ponasanje donekle logicno. Ako imas plus uplacen za 5 godina unapred, prebacujes se na plus essentials za taj vremenski period i ako hoces da uradis instant upgrade moras za ceo taj period a ne za godinu ili dve
A sta ako bih samo da isprobam Extra/Premium na odredjeni period, tipa 6 meseci ili godinu dana... zasto bi me neko primoravao da ga uplatim za ceo period Essentials-a koji imam zato sto mi je npr bitan online MP.

shomiNBGD

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.02.2013
Poena
83
Ti preko stora ne mozes da kupis za duze od godinu dana pretplatu vec se obnavlja. To sto su se ljudi snalazili pa kupovali kodove i stackovali je drugo, to nikada nije ni bio zvanican scenario

baltam0s

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.02.2009
Poena
83
Samo to sam dobio u mejlu:

ÔÇťNakon upisa softvera i testiranja,navedeni nedostatak nije uo─Źen,test OK. DOA NOT OK.ÔÇŁ

Videću baš sad kad odem, a ako se ponavlja, onda ću već sa napalmom da krenem opet.
─îisto kao krajnji update - u zvani─Źnom servisu sam nai┼íao na vrlo ljubaznog momka koji me je saslu┼íao i verovatno kompletno preneo informacije servisu - uo─Źili su kvar i dobio sam novu konzolu.

Konzolu sam predao u subotu sada, ju─Źe sam dobio poziv da mogu da je preuzmem.

Markic

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
15.02.2013
Poena
113
Donekle jeste logi─Źno, ali da nisu alava gospoda iz Sonija, komotno su mogli da preslikaju Xbox politiku povodom toga. 1:1 konverzija i re┼íen problem.

shomiNBGD

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.02.2013
Poena
83
Pa jeste 1:1 konverzija, platio si nesto sto je sada osnovni paket i osnovni paket ces i dobiti.
Problem je u sto neko hoce da doplati za srednji ili najveci a ne moze da kaze koliko dugo hoce. To je za ove sto su narokali vaucere za 4,5g unaored :)

Markic

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
15.02.2013
Poena
113
Mislio sam na to da recimo na Xboxu, ako imaš 12 meseci Gold (PS Plus) i uplatiš jedan mesec Game Pass, automatski ti se to prebacuje na 13 meseci Game Pass Ultimate pretplate.

Pretpostavljam da su ljudi o─Źekivali ovakav scenario i da su zato nakupovali pretplatu.

shomiNBGD

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.02.2013
Poena
83
Al ovo za Xbox mi vise zvuci kao legalan hack nego kao da su namerno tako stavili. To je cisto gubljenje para i privlacenje korisnika

Markic

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
15.02.2013
Poena
113
Nije to legalni hack, ve─ç zvani─Źna politika konverzije, koju Microsoft i sam promovi┼íe na sajtu. Ljudi su pou─Źeni time, zato i krenuli da nabavljaju pretplatu na Soniju, me─Ĺutim izgleda ni┼íta od toga.

Marko-Dj

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.12.2008
Poena
83
TCL Technology ocekuje da 2023/24 izadju novije verzije current gen konzolaÔÇŽ

Samo je prognoza u pitanju, ali ne bi me ─Źudilo da se i ostvari.

Prilozi

• 5E4FA487-5CDC-4EF3-8F25-00FF8F89DC4A.jpeg
    5E4FA487-5CDC-4EF3-8F25-00FF8F89DC4A.jpeg
    70 KB · Pregleda: 44

Markic

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
15.02.2013
Poena
113
Nema teoretske ┼íanse, pa nisu u stanju da namire tr┼żi┼íte trenutnim modelima konzola. A kao sad ─çe za godinu/dve novi modeli.

Da ne govorimo o tome da jo┼í izlaze cross-gen igre, a true next-gen naslovi se na prste jedne ruke mogu nabrojati+ogromna odlaganja svih ja─Źih naslova. A i nadolaze─ça ekonomska situacija...

TCL malo prodaje pri─Źu, kako bi promovisali i podstakli prodaju novih televizora.

┼áto napisa jedan kolega na XBR forumu, pa jo┼í nije standardizovan ni [email protected] HDMI, a kao slede─çe godine izbacuju konzolu sa tim outputom.

Poslednja izmena:

rAMA

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
11.02.2007
Poena
83
Do 2024. sigurno sti┼że "Pro". U tom trenutku pre─çi─çe se pola generacije.

I pored nesta┼íica, prodaja prati prethodnu generaciju. A tada je Pro iza┼íao posle tri godine. Ima─çe┼í barem godinu dana punih rafova i sve ispo─Źetka.

A PS5 ─çe upakovati u neki slim jeftin i jednostavan za proizvodnju.

Markic

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
15.02.2013
Poena
113
Ja cenim, da ako uopšte bude mid-gen konzola, da to nema šanse da bude pre 2025.

Suludo bi bilo da ranije izbacuju konzolu, jer ni ove nisu pokazale pun potencijal. Stoji to da bi mogli da prate prethodnu generaciju, ali ova sad je po svemu skroz druga─Źija od prethodne, em nesta┼íice komponenti, em nedostatak igara, em masovna odlaganja istih, em rastu─çi procenat cloud gaminga, em su PS4/Xbox One bile hardverski ve─ç bedne na izlasku tih konzola, ┼íto sa ovom generacijom nije re─Ź...

Jedino što ranije mogu izbaciti su Slim konzole, koje će samo biti prepakovani trenutni modeli.

Kako god bilo, ja ove TCL navode ne bih uzimao za ozbiljno, jer su u rangu najobi─Źnijeg PR teksta. Koja tehnologija ─çe ispratiti mid-gen 8K konzole, kad je procenat usvajanje tr┼żi┼íta 8K televizorima bedan.

Evo i Tom se sla┼że sa tim:

Poslednja izmena:

rAMA

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
11.02.2007
Poena
83
┼áto se ti─Źe igara situacija je bolja nego u uvodnih 18 meseci prethodne generacije.

S tim da se razlika izme─Ĺu generacija bri┼íe. Servis postaje bitniji od hw-a.

2027/28, već ćeš imati PS6.

Nesta┼íica ne igra bilo kakvu ulogu u ovome. Tri generacije grafi─Źkih karti si u nesta┼íici pa se prelazi na nove. U nesta┼íici si ─Źipova kod mobilnih telefona, pa se generacije ne produ┼żavaju i preska─Źu.

MisliM_StvaRnO

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
14.08.2016
Poena
43
za koju nedelju, svi ozbiljniji ce ionako preci na ps extra, tako da ovomesecne igre ne igraju nikakvu ulogu.
Sto da se trose, bolje da ustekaju neku AAA igru pa daju za ps extra posle nekog vremena da privuku i one sto se premisljaju.

Vrh Dno