Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Mislim da ce to biti jedini nacin s obzirom da svi sa KP koji valjaju su ili van BGa ili sketchy. Malo ce mi biti ispod časti da platim 90k... Jos plus džojstik i ps plus 💀💀💀
 
Mislim da ce to biti jedini nacin s obzirom da svi sa KP koji valjaju su ili van BGa ili sketchy. Malo ce mi biti ispod časti da platim 90k... Jos plus džojstik i ps plus 💀💀💀
Ps plus i dodatni dzojstik svakako moras da kupis gde god uzeo konzolu. Sto rekose ljudi za razliku od nekih 10tak hiljada maksimum dobijes 3 igre i domacu garanciju, kad vec dajes tolike pare mislim da je to mizerna razlika.
 
Još uzmeš konzolu na rate i inflacija do otplate pojede tih 10hiljada više što platiš ;)

Drago mi je da vidim da se situacija popravlja. Verujem da je pitanje dana kada će moći konzola normalno da se uzme bez uslovljavanja.
 
To je samo tvoja procena... Uopste nije tako... Ili bolje da kazem, nije bas tako kako kazes... Neki jesu kupili, bas kao i kod nas... Ali mnogo vise ljudi nije... Ja sam slikao 2 ps5 na stolu kod mene a drugari i rodbina u nemackoj i kanadi (sto nasi, sto nemci i kanadjani, cak i neki svedjani videli) nisu verovali... Jure konzolu od starta i ne mogu da nadju... Tako da su iskustva manje vise ista... A cinjenica je da smo mi slepo crevo i da moze da bude samo gore, ali opet samo kuknjava na forumu... 😁
Evo, od decembra samo postuju ljudi slike u US fb grupi kako su kupili ps5 u nekoj prodavnici. Ali nije u tome poenta.. oni imaju mogucnosti da kupe a ovi nasi klošati se vade na klošarske fore. A te igre koje nude, evo na us ps storu u pola cene svaka igra. Tako sto ljudi kazu da je dobar deal za te igre, uopste nije. A da je dobar, evo ko proda te igre za 80% koliko kostaju, dodajem tih 20%.
 
Ja iskreno nisam kupovao baš zbog igara u bundle. Nema želju da ih igram. A da ih prodam ne mogu, jer ih svi imaju. Neki krajnji datum koji sam postavio sebi je izlazak Horizon Forbidden West. Do tada se ne cimam.
Ista prica,mada sam ja kupio TV prosle godine bas zbog PS5-ce,a i dalje se igram u 1080p!Sacekaca se jos mesec dana do izlaska,ali imam osecaj da ce taj bundle biti oko 100k!
 
Sigurno će biti zvanični bundle HZD: FB ali i on će se brzo rasprodati kao i R&C 2. Što se mene tiče nek mi upakuju HZD: FB i Elden Ring i eto im kupca.
 
Au dobre cijene u Madjarskoj ali nema na stanju. Sa povratom PDV-a izadje cijena kao u USA.🤣
 
Neki savet za kupovinu PS5 u Austriji? Graz, ako je bitno...
 
@Falcon
Instaliraj foraum aplikaciju i uključi bot obaveštenja za PS5 (treba da uključiš newsletter obaveštenje za tog bota).
Poslednjih nedelju dana je bilo 2-3 obaveštenja o prodaji PS-a u Austriji.
 
Ili sedi na auto/bus iz Beca do Budimpeste i uzmi si PS5 za 410e (digital) / 510e (disk), i dodaj na to povrat pdv-a. Imaces i za gorivo ili kartu i kusur za dzojstik. :D
 

Je l ovo legit sajt?

Pa ako ide busom iz Beča do Budimpešte, nema povrat PDVa :D
 
Imaju 10 radnji u HU, verovatno jesu.
 

Je l ovo legit sajt?

Pa ako ide busom iz Beča do Budimpešte, nema povrat PDVa :D
Konzolvilag ti je legit radnja tamo, hteo sam da uzmem galaxy buds 2. Dan pre nego sto sam dosao nestalo u svim njihovim radnjama... Ako mozes vidi rezervisi nekako
 

Je l ovo legit sajt?

Pa ako ide busom iz Beča do Budimpešte, nema povrat PDVa :D
Jeste ali nista nema na stanju. Skoro sve ovo stoji na sajtu mesecima, jos u novembru sam im slao mail da proverim da li ima nesto na stanju i dobio sam odgovor da su liste cekanja visemesecne i da je bolje da se prijavim za disc verziju jer digital dobijaju redje i u manjim kolicinama a lista cekanja je veca.
 
E, pa to. Baš sam se iznenadio kad sam video, rekoh sebi to je to😀
 
Sigurno će biti zvanični bundle HZD: FB ali i on će se brzo rasprodati kao i R&C 2. Što se mene tiče nek mi upakuju HZD: FB i Elden Ring i eto im kupca.
Zavisi od količina koje stignu. Ako stignu manje pokupiće ih preprodavci, neće potrajati.
 
Jel mi ne trebaju igre dobijene uz konzolu za ostvarivanje garancije?
 
Komentarisali smo o tome i dosli do zakljucka da ako je na racunu sve odvojeno onda ne trebaju.
 
Cekajte ali ako narucis online i dobijesh razdvojene stavke, onda tipa 3/4 stavke(IGRE) vratish online u roku od 14 dana i moraju ti vrate pare ? Zar ne ?
 
Cekajte ali ako narucis online i dobijesh razdvojene stavke, onda tipa 3/4 stavke(IGRE) vratish online u roku od 14 dana i moraju ti vrate pare ? Zar ne ?
Ako su diskovi stigli oštećeni i DOA, onda da (iako i tu postoji opcija da ti vrate diskove, mada ako se dobro sećam kupac bira da li će povrat u istovrsnoj robi ili povrat novca)...
U suprotnom ne, pa jasno su oglasili da kupuješ bundle i šta bundle čini, i koja je cena, i ti si kao kupac na to pristao.
 
Ako su diskovi stigli oštećeni i DOA, onda da (iako i tu postoji opcija da ti vrate diskove, mada ako se dobro sećam kupac bira da li će povrat u istovrsnoj robi ili povrat novca)...
U suprotnom ne, pa jasno su oglasili da kupuješ bundle i šta bundle čini, i koja je cena, i ti si kao kupac na to pristao.
Ako je bundle onda bi moralo upravo tako da bude izlistano i na računu, nikako ne bi smelo odvojeno. Ako piše odvojeno, onda može da vrati samo igre i traži za njih novac nazad.
To je po našem zakonu.

Inače, slično je i u Nemačkoj za dodatnu garanciju za PS5, ona je izlistana posebno, mora da se plati (kada je takav bundle nametnula prodavnica), ali posle tražiš povraćaj novca za tu dodatnu garanciju ako ne želiš tako što tražiš otkaz od osiguravajuće kuće i sa tim otkazom u radnji tražiš povrat novca. Čuo sam da su se neki menadžeri busali na sličnu foru (kao ne bi prodavali bez toga) ali su morali da daju na kraju jer to po zakonu moraju, inače bi preko advokata to brzo bilo rešeno i koštalo bi ih daleko više.
 
Ako je bundle onda bi moralo upravo tako da bude izlistano i na računu, nikako ne bi smelo odvojeno. Ako piše odvojeno, onda može da vrati samo igre i traži za njih novac nazad.
To je po našem zakonu.

Inače, slično je i u Nemačkoj za dodatnu garanciju za PS5, ona je izlistana posebno, mora da se plati (kada je takav bundle nametnula prodavnica), ali posle tražiš povraćaj novca za tu dodatnu garanciju ako ne želiš tako što tražiš otkaz od osiguravajuće kuće i sa tim otkazom u radnji tražiš povrat novca. Čuo sam da su se neki menadžeri busali na sličnu foru (kao ne bi prodavali bez toga) ali su morali da daju na kraju jer to po zakonu moraju, inače bi preko advokata to brzo bilo rešeno i koštalo bi ih daleko više.
Za formalni bundle da, za kavzi budženi neformalni bundle nije logično, jer isti ni ne postoji kao fiskalna celina, pa ne može tako da se iskaže na računu, nego se svaka stavka iskazuje pojedinačno.

Što se tiče vraćanja igrica, formalno bi verovatno moglo, u praksi ne, bar ne u Srbistanu, odnosno možda bi i moglo posle nekog višegodišnjeg sudskog postupka, koji nijedan kupac nije lud da vodi.
 
Bilo bi zaniljivo videti ceo tok desavanja, da neko pokrene vracanje igara koje je online uzeo sa konzolom.
 
Uzmes igru online, predjes za 12 dana i vratis. :D :unsure:
 
Uzmes igru online, predjes za 12 dana i vratis. :D :unsure:
?
Mislim da ne bi smeo raspakivati igru iz celofana ako želiš da zadržiš bar minimalne šanse za uspeh refundacije.
Sve drugo bi bilo ekstremno nategnuto.

Tipa otpakuješ, izigraš se, i tvrdiš da ti se nije svidelo.
Realno šta prodavac igara ima sa tim što ti se igra nije svidela nije je on napravio, on je samo prodaje.

Naravno, teorijska refundacija novca na ime igara dobijenih uz bundle je super posao jer, pod jedan, sigurno nikad nećeš poželeti da zaigraš DA i slične bravurozne igre, pod dva, ako izvučeš punu cenu za igru iz bundle, uvek tu igru možeš kupiti upola cene na svakom ćošku jer je tržište prezasićeno tim naslovima, naravno ako ti se ikad bude igrala.

Međutim, ovo je u Srbistanu moguće samo teorijski, Nemačka koju pominje @nemanja123 je druga priča.
 
Ma sprdam se, naravno da nije moguce tako nesto uraditi. A i bundle je igra koju dobijes u kutiji sa konzolom, i nju nije moguce vratiti, a ovo sto nasi uvaljuju pored kutije od konzole bi trebalo refundirati da smo normalna drzava, a da jesmo, imali bi klot konzolu za 450e a ne ovo pilicarenje i uopste razmisljanje o igrama.
 
Jel moguće da ovo niko nije ni probao? U teoriji bi trebalo da mogu da se vrate ako su odvojene stavke na računu u roku od 14 dana ako je kupljeno na daljinu. Podrazumeva se da igre nisu otvarane.
 
Ево једног дела слагалице, кад се питамо ко шта одређује, СОНИ или добављачи, пре бих рекао добављачи:

 
Jel moguće da ovo niko nije ni probao? U teoriji bi trebalo da mogu da se vrate ako su odvojene stavke na računu u roku od 14 dana ako je kupljeno na daljinu. Podrazumeva se da igre nisu otvarane.
Pa ne verujem da se niko nije setio, nego su ljudi svesni u kakvoj zemlji živimo, gde su ugroženija mnogo bitnija prava od prava potrošača.
 
Nazad
Vrh Dno