Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Ukoliko neko ima mogucnost da bude u Budimpesti ovih dana imam rezervaciju za disk verziju u Alza shopu, validna do 6.12.2021. Ako je neko zainteresovan neka me kontaktira, prosledicu mu ceo email sa podacima, pa ako moze da se iskoristi moze...

Pogledajte prilog 326410
Posteni ljudi bre, konzola 500€ ovi nasi hoce da dupliraju dusu da uzmu coveku kad dobiju, dolazi mi se da nikad nista ne kupim kod nas od pregladnih kompanija.
 
Kako na KP nema neko da nabavlja odatle... Pitao par jacih prodavaca, kazu mi to nema na stanju navodno tamo, samo fora, hahaha... :unsure:
Verovatno i nabavljaju, sto da ne legne dodatnih 150e plus pdv povracaj na 500e...
 
Nije ni preko najbolja situacija sa količinama. Na geizhals npr. i dalje nema PS5 u prodavnicama samo na ebay-u.
 
Nema na geizhals-u, jer se proda u roku od odmah ili se rade pre-orderi.

Recimo na PS sajtu se pojavio u 11 sati i bio rasprodat do 11:44 ( i to na sajtu bilo obaveštenje da si u redu i kada dođe tvoj red imaš 10 minuta da kupiš). Pojavio se i u Saturnu i Mediamarkt-u za pre-order uz obavezno ličnu rezervaciju i plaćanje kapare od 100€, a količine ograničene na jedan po osobi.

Kad i kako da dožem do konzole, ja ne znam :(
 
XSS nigde na svetu nije 30000 rsd...

Ali da, Sony ugovorima kontroliše distributere. Cenu za naše tržište je formirana od strane Sonija i nije ni dinar viša, dosta su rigorozni I oko toga da sve uvežene konzole završe u prodaji, a ne na oglasima, a ovi bandlovi su deo te strategije i odobreni od Sonija.

Digitalnih verzija gotovo da nema jer ih je Sony u većini namenio tržištima gde ljudi troše najviše online, računajući i igre i mikrotransakcije. A mi nemamo ni svoj psn, tako da smo zadnji na toj svirali.

Isto tako i "mađari" su uticali na to da njihovo tržište dobije više konzola zahvaljujući našem sivom tržištu. A situacija je takva da naši mađari ne mogu da nabave veće količine jer i tamo su limiti i liste čekanja. Tako da ne može se očekivati nešto jeftinije ni na sivom tržištu.

Što se tiče MS-a, tu ni nema neke direktne linije uvoza, kontole iste, cena, i ako se ne varam osim u prvom talasu ništa što je uveženo od XSX nije završilo u prodaji. Tako da je situacija tu gora.

Iskreno ne očekujem normalizaciju do januara/februara 2023, pogotovo što se tiče XSX-a.

Edit: nestao post na koji sam odgovorio tako da sad nema nekog smisla.
 
XSS nigde na svetu nije 30000 rsd...

Ali da, Sony ugovorima kontroliše distributere. Cenu za naše tržište je formirana od strane Sonija i nije ni dinar viša, dosta su rigorozni I oko toga da sve uvežene konzole završe u prodaji, a ne na oglasima, a ovi bandlovi su deo te strategije i odobreni od Sonija.

Digitalnih verzija gotovo da nema jer ih je Sony u većini namenio tržištima gde ljudi troše najviše online, računajući i igre i mikrotransakcije. A mi nemamo ni svoj psn, tako da smo zadnji na toj svirali.

Isto tako i "mađari" su uticali na to da njihovo tržište dobije više konzola zahvaljujući našem sivom tržištu. A situacija je takva da naši mađari ne mogu da nabave veće količine jer i tamo su limiti i liste čekanja. Tako da ne može se očekivati nešto jeftinije ni na sivom tržištu.

Što se tiče MS-a, tu ni nema neke direktne linije uvoza, kontole iste, cena, i ako se ne varam osim u prvom talasu ništa što je uveženo od XSX nije završilo u prodaji. Tako da je situacija tu gora.

Iskreno ne očekujem normalizaciju do januara/februara 2023, pogotovo što se tiče XSX-a.

Edit: nestao post na koji sam odgovorio tako da sad nema nekog smisla.
Обрисали су ми, вероватно су мислили да сам скренуо с теме. Добро, нема везе. Ни ја не мислим да ће да се нормализује скорије. Не знам да ли Сони условљава, сви они кажу да условљава. Чуди ме да не услове неком практичнијом комбинацијом, али ако се ово продаје изнад неког прага, а изгледа да се ипак продаје, неће мењати стратегију.
 
@Panajotu
Po meni je bolje kupiti u radnji sa 4 godine garancije bundle nego sa KP digital verziju za 630e. Platis vise odmah, odigras igre, prodas i tu ces negde biti, a svakako ce ti se vremenom vratiti novac kroz kupovinu diskova i prodaju istih kada predjes igru + disk verzija i kada jednog dana budes prodavao, vredece vise.

Edit:
Mislio sam da je bundle 80k , krastavac sad tih 10k lomi pricu 🙄
Daju 4 godine garancije?!
Wtf
 
regularna garancija, pa možeš da dokupiš neko ddor osiguranje što ti dođe kao dodatna garancija.
 
Sa ovom cenom su verovatno izbalansirali ponudu i potraznju...
Prvo klot konzole, onda sa jednom, dve, pa sad sa tri...
 
Sa tom cenom ima da kupi samo onaj kome nije bitno koliko konzola kosta.. Nijedna konzola na svetu ne vredi te pare.
 
Sa ovom cenom konzole idu i dalje. Pratim prodavnice i mislim da im ture dolaze na svake dve nedelje. Čudi me da nisu ubacili još jednu igru tipa Destruction AllStars čisto jer im se može.
 
Sa ovom cenom konzole idu i dalje. Pratim prodavnice i mislim da im ture dolaze na svake dve nedelje. Čudi me da nisu ubacili još jednu igru tipa Destruction AllStars čisto jer im se može.
Samo im ti daj ideje. XD
 
Svi sa kojima sam pricao kazu da Soni direktno namece ovaj bundle. Tako da ono, verovatno ga nece ni dirati dok ide barem na kasicicu jer oni samo brojke gledaju, ne zanima ih sira slika.
 
Sa tom cenom ima da kupi samo onaj kome nije bitno koliko konzola kosta.. Nijedna konzola na svetu ne vredi te pare.
Ima i nas ratnih profitera koji su prodali graficke po nenormalnoj ceni 🤫 🤫
 
Sa tom cenom ima da kupi samo onaj kome nije bitno koliko konzola kosta.. Nijedna konzola na svetu ne vredi te pare.
Driuze, ne znam jel si svestan da zivis u zemlji gde roditelji dizu kredite da bu deci kupili iphone telefone .... Nisu oni bezobrazni s cenom, vec je vecina naroda za shishanje :)
 
Ja sam konkretno mislio na Soni da ih ne zanima bilo šta dok se prodaje i to malo što naprave, ali da, prodavnice tek još manje zanima.
Ја сам мислио да они јуре број продатих конзола јер су се одувек утркивали око тога. Међутим, то изгледа није више политика фирме нити циљ.
Ал да је прескупа за једну конзолу, јесте, мсм на 90к верзију.
 
Zanima me misljenje, da vam ponude Disk verziju, novu neotpakovanu, donesenu iz inostranstva 10% skuplje od regularne EU cene, znaci 550ojra. Zackoljica, nema garancije. Da li bi uzeli? Brat ima ponudu a ja sam iz fazona da je ok cena al ne mogu da mu kazem da uzima jer nema garanciju.
 
Zanima me misljenje, da vam ponude Disk verziju, novu neotpakovanu, donesenu iz inostranstva 10% skuplje od regularne EU cene, znaci 550ojra. Zackoljica, nema garancije. Da li bi uzeli? Brat ima ponudu a ja sam iz fazona da je ok cena al ne mogu da mu kazem da uzima jer nema garanciju.
Zapitaj se koliko ljudi znaš da im se pokvario PS4 npr? Sony ga pravi da traje. Kontroleri su druga priča. Tako da je kupovina bez garancije donekle opravdana.
 
Zanima me misljenje, da vam ponude Disk verziju, novu neotpakovanu, donesenu iz inostranstva 10% skuplje od regularne EU cene, znaci 550ojra. Zackoljica, nema garancije. Da li bi uzeli? Brat ima ponudu a ja sam iz fazona da je ok cena al ne mogu da mu kazem da uzima jer nema garanciju.
ja bih uzeo
 
Zanima me misljenje, da vam ponude Disk verziju, novu neotpakovanu, donesenu iz inostranstva 10% skuplje od regularne EU cene, znaci 550ojra. Zackoljica, nema garancije. Da li bi uzeli? Brat ima ponudu a ja sam iz fazona da je ok cena al ne mogu da mu kazem da uzima jer nema garanciju.
Лично, од како су изашле ПС5 конзоле, желео сам дигитал верзију јер су ми све игре које имам на налогу. Физички немам ниједан диск, те ми не треба диск верзија. Али, с обзиром на сву ситуацију, вероватно је да бих узео диск верзију, пошто дигитална неће бити доступна ко зна још колико, можда више од годину дана. А та понуда није лоша, за ту цену.
Пази, Алекс је у праву, мало коме се покварила у том року, ја имам четворку 3 године и не фали јој ништа. А мораш имати у виду да можда наши сервиси неће признати стране гаранције јер мислим да имају склопљене уговоре само са нашим дистрибутерима. Тако да, чак и ако нешто буде, највероватније ћеш плаћати поправке, што опет није лоше јер си је добио за разумну цену. А мислим да би те служила добро. Тако да, узео бих. То је супер цена.
А с обзиром колико је Сони безобразан постао, све више схватам и људе који посезају за скалперима, иако генерално не подржавам то тржиште јер тако никада нећемо добити наш ПСН.
 
Sony ne uslovljava bundle-ove nego prodaju njihovih ekskluziva koje su izasle za PS5 kako bi mogli da brojke prodatih cd-ova koriste I za marketing I da pokažu njihovim deoničarima kako su bili uspešni projekti jer znaju da je većina medija pro Sony I neće ni pomenuti da su ih prodavali kroz bundle-ove.
 
Ovde u Nemačkoj GameStop konačno imao isporuku PS5 i na listi čekanja došli baš do mene i rasprodali sve. Međutim, rekoše da će do njihovog Božića dobiti novu turu i da će me zvati.

E sad, ne odgovara mi baš bundle koji su sada nudili (a mislim da će opet biti isti), a to je PS5 (disk verzija), dodatne 3 godine garancije, Fifa 22 + još jedna igra po izboru (valjda od odabranih, ne znam koje su u izboru) za 650€.
- Svakako hoću PS5 sa diskom, i ove 3 godine garancije, iako meni lično nepotrebne, su ok (to mu je dodatnih 45€), ali 2 igre su mi apsolutno nepotrebne. Ne znam koja je druga, ali Fifu sigurno nikad neću igrati, pa ne znam koliko je ovaj bundle isplativ.

Jel zna neko za koliko eventualno može da se proda ta Fifa 22 za PS5 (idealno ovde u Nemačkoj)?
 
Ја сам мислио да они јуре број продатих конзола јер су се одувек утркивали око тога. Међутим, то изгледа није више политика фирме нити циљ.
Ал да је прескупа за једну конзолу, јесте, мсм на 90к верзију.
Naravno da im je cilj, ali ne mogu da ih proizvode brže.

Ne znam da li si svestan, ali usled korone, karantina, sve je stalo i sve je usporio. Ni ove strujne restrikcije koje trenutno sprovodi Kina ka industrijskim centrima ne pomažu.

Najveći problem je nestašica čipova, problem koji pogađa celu industriju. To je trenutno najveći problem i u autoindustriji gde imaš liste čekanja od po 6-12 meseci za nove modele. Otud i poskupljenje polovnjaka.


Drugi problem je skok cene materijala. Konzole su i ovako projektovane da budu na granici isplativosti. Jer oni ne žive od konzola, već od igara i digitalnih servisa. Ali sada se definitivno proizvode ispod granice isplativosti. A iz nekog razloga ne žele da dižu cene usred generacije, kao što se to desilo u većini drugih industrijskih grana, te ne prate inflaciju.

Tako da u ovom trenutku ni ovo sa bandlovima nije skupo za jednu konzolu. Pogotovo kad se vidi alternativa, a to je da je samo za grafičku kartu, gde pomažu u rudari, potrebno izdvojiti tri puta od msrp.
 
@nemanja123 sad je digitalni kod na bf popustu bio 40%, na bozicnom ce verovatno ici na 50% tako da mrka kapa
 
Nazad
Vrh Dno