Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Znaci tom logikom ljudi treba da kupe disk verziju i igraju 10 igara do kraja zivota..
 
Sad sam zvao gigatron u vezi digitalne verzije, da li ce je biti na stanju. Kaze lik nece je uopste dobijati zato sto u Srbiji nema playstation store i ne mogu se kupiti igre na taj nacin. Kazem mu da je moguce uzeti psn gift card na amazonu iz drugih drzava, kaze on da je upoznat sa tim, ali da ne bi bilo zabune sa nekim kupcima nece je prodavati. Cudno mi posto su neki sa foruma vec uzeli digital, sad ne znam iz koje radnje.
99% verujem da lazu da bi ljude naterali da kupe disk verziju. Veca zarada njima.
 
Cao,

Video sam da neki spominju da ne valja Digital Edition u Srbiji, zato sto PS Store ne prima nase kartice.
Da li ovo neko moze detaljnije da objasni? Ja bih kupio Digital Edition. Da li postoji neki nacin da uplatim novac na taj PS Store, i onda da kupujem igrice?
 
Postoji tako što kupuješ kodove kojima dopunjuješ PS Store wallet. Imaš u konzolaškom delu foruma temu o PS5 sa više detalja o tome.
 
Sad sam zvao gigatron u vezi digitalne verzije, da li ce je biti na stanju. Kaze lik nece je uopste dobijati zato sto u Srbiji nema playstation store i ne mogu se kupiti igre na taj nacin. Kazem mu da je moguce uzeti psn gift card na amazonu iz drugih drzava, kaze on da je upoznat sa tim, ali da ne bi bilo zabune sa nekim kupcima nece je prodavati. Cudno mi posto su neki sa foruma vec uzeli digital, sad ne znam iz koje radnje.
ovo je i meni receno iz game centra pre neki dan
 
Ne znam sto se cudite? Od svih nebuloza ova oko digitala i ima najvise smisla... Malo, malo pa se ovde pojavi neko sa pitanjem "jel moze da se kupe igre preko PS store-a i kako?", a konzolu ocigledno ne kupuju samo oni koji su "u materiji". Time sto ne prodaju/nabavljaju mizerne kolicine digitala skidaju sebi bedu sa vrata da im se zale roditelji, prodaju vise fizickih igara kao i skuplje konzole. Iz ugla prodavca win win situacija tj. svako normalan ko se bavi trgovinom bi i isao ovom logikom. Nije da smo neko ozbiljno trziste...
 
Tek sam sad skapirao da verzije sa diskom postoje samo zbog zemalja koje nemaju pristup PSN. :)
i/ili zbog onih koji PS koriste i kao blu-ray player (kad se setim da je PS3 jedno vreme bio najjeftiniji blu-ray player na tržištu i da je dobar % kupovina u stvari zbog toga)
dosta off-topic-a od mene
 
Evo zvao sam i game centar, ista prica. Kazem mu da ljudi pricaju na forumu da su uzeli digital preko njih, a on mi kaze da su dobili samo 4 digitalne u novembru prosle godine i to je to..

I koliko sam razumeo Sony je taj koji ne salje digitalnu verziju u Srbiju, verovatno njihova odluka
 
Jel spustio cenu na normalnu za disk verziju?
 
Evo zvao sam i game centar, ista prica. Kazem mu da ljudi pricaju na forumu da su uzeli digital preko njih, a on mi kaze da su dobili samo 4 digitalne u novembru prosle godine i to je to..

I koliko sam razumeo Sony je taj koji ne salje digitalnu verziju u Srbiju, verovatno njihova odluka
Ma ja sam im čak u mailu poslao i sliku računa koji je kolega @athlon87 okačio na forumu, pa su mi napisali da to nije njihov račun i da oni tako ne šifriraju svoje proizvode da je proizvod kupljen u drugoj radnji (nisu naveli kojoj).

Nebitno, jer je ovo izolovan slučaj i sve oko tog slučaja je poprilično neverovatno:
  • digital PS5 ima na stanju u Srbistanu, a nije skalpovan,
  • zovu čoveka koji se prijavio dve nedelje pre toga da ga čeka konzola,
  • izdaju mu konzolu i račun koji posle tvrde da nije njihov,
  • negiraju da su ikad ikome prodali PS5 digital iz prostog razloga jer ga nikad i nisu imali u prodaji...

Pa se ne treba ni zamarati šta i kako.
 
Ma ja sam im čak u mailu poslao i sliku računa koji je kolega @athlon87 okačio na forumu, pa su mi napisali da to nije njihov račun i da oni tako ne šifriraju svoje proizvode da je proizvod kupljen u drugoj radnji (nisu naveli kojoj).

Nebitno, jer je ovo izolovan slučaj i sve oko tog slučaja je poprilično neverovatno:
  • digital PS5 ima na stanju u Srbistanu, a nije skalpovan,
  • zovu čoveka koji se prijavio dve nedelje pre toga da ga čeka konzola,
  • izdaju mu konzolu i račun koji posle tvrde da nije njihov,
  • negiraju da su ikad ikome prodali PS5 digital iz prostog razloga jer ga nikad i nisu imali u prodaji...

Pa se ne treba ni zamarati šta i kako.
Mogu da okacim i njihov racun ako treba....
 
Uh, što brinu za kupce!

Kako li onda objašnjavaju kupcu da moraš kupiti dve igre koje oni izaberu, da bi mogao dobiti konzolu.

Koliko mi je muka od tech prodavaca naših.
 
Zovu iz Gigatrona nudi mi neka Dzenifer onaj od 75k, sa Miles Morales i All star destruction.
Da znam da mogu za one dve igre da uzmem jedno 10k jos bi i kupio mozda, ovako je i dalje previse, tim pre sto je osnovna ideja bila da uzmem digital.
 
Sta je previse? 75k - 10k za igre, = 65K (regularna cena disk verzije)
Jos domaca garancija od 2 godine.

Ne razumem...
 
Sad sam zvao gigatron u vezi digitalne verzije, da li ce je biti na stanju. Kaze lik nece je uopste dobijati zato sto u Srbiji nema playstation store i ne mogu se kupiti igre na taj nacin. Kazem mu da je moguce uzeti psn gift card na amazonu iz drugih drzava, kaze on da je upoznat sa tim, ali da ne bi bilo zabune sa nekim kupcima nece je prodavati. Cudno mi posto su neki sa foruma vec uzeli digital, sad ne znam iz koje radnje.
Ti si zvao call centar a ja sam saznao od druga koji radi a on od sefa koji radi nabavku...
Tako da ce vreme pokazati.
 
Ma je l si ti saznao da i mi upadnemo na rezervaciju za taj digital 🤣
Ja ponovo zvao da me ubace na digital bundle ponudili mi isto što i @donniedemonD. Pitao da li može dodatni džojped umesto moćnog Destructiona, kažu ne...

Edit: Da mi npr. ponude bundle sa Spiderman MM i Ratchet&Clank 2 za 75k, prihvatio bih... Ovo sa igrama tipa Destruction, Sackboy, ili specifičnim igrama kao DS je ipak previše bezveze.

Dobro je što sve više nude, naredni korak je da sami možemo da sklapamo bundle...pa klot konzola..
 
Kuma dobila danas ovaj bundle iz Games od pre dva dana sto su prodavali. Model konzole je CFI-116A, ovaj najnoviji.
 
Sve mi se cini da digital varijante i ako se nabave nekako budu prosledjene na prodaju na KP 🤔 .
Ja se sve nadam da ce se pojaviti digital u normalnoj prodaji.

Ako neko ima rezervaciju za digital i pozovu ga a u medjuvremenu je nabavio konzolu, bio bih zahvalan da prosledi rezervaciju (fazon ako me se sete sete) :D
 
Ako neko ima rezervaciju u Gigatronu ili Games-u, a odustane od kupovine trenutnih ponuda, rado bih kupio za decu.

Hvala
Zovu iz Gigatrona nudi mi neka Dzenifer onaj od 75k, sa Miles Morales i All star destruction.
Da znam da mogu za one dve igre da uzmem jedno 10k jos bi i kupio mozda, ovako je i dalje previse, tim pre sto je osnovna ideja bila da uzmem digital.
Zovu iz Gigatrona nudi mi neka Dzenifer onaj od 75k, sa Miles Morales i All star destruction.
Da znam da mogu za one dve igre da uzmem jedno 10k jos bi i kupio mozda, ovako je i dalje previse, tim pre sto je osnovna ideja bila da uzmem digital.
Zovu iz Gigatrona nudi mi neka Dzenifer onaj od 75k, sa Miles Morales i All star destruction.
Da znam da mogu za one dve igre da uzmem jedno 10k jos bi i kupio mozda, ovako je i dalje previse, tim pre sto je osnovna ideja bila da uzmem digital.
Bio bih zahvalan ako bi prepustio rezervaciju, jer mojoj deci odgovaraju ove igrice koje su trenutno u ponudi.
 
Nazad
Vrh Dno