Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Ako je 2+2, to je verovatno uz obavezan servis kod njih svake godine. Koliko naplaćuju servisiranje (čišćenje) konzole? Mora da piše negde u kupoprodajnom ugovoru.
 
To je verovatno kao za laptopove... Ciscenje/servisiranje je bilo 10e koliko se secam, pre 5godina...
 
Neće niko da čisti za 10e kako treba (skroz uklanjanje prašine, zamena paste/traka, podmazivanje osovine ventilatora - ako može). Za te pare se pogleda i produva kroz otvor komprimovanim vazduhom malo. Samo naprave još veći problem kad naguraju prašinu i zavrte ventilator iznad svog maksimuma.
 
Al konzola nije laptop, pogotovo PS5 koji ima dosta vise prostora unutra, vise dodje kao mali PC nego laptop.
Tako da je servisiranje nepotrebno.

Mozda i gresim, videcemo nakon par meseci koriscenja kako ce se konzola ponasati.
 
Znam da ti znaš kakvi su ljudi sa svojim kompjuterima... pa nisu ništa bolji ni sa konzolama. Jedino što ps5 izgleda lepo, pa neće tek tako da ga "zamunu" u neki ćošak. Dovoljno da ga ostaviš na pod 6 meseci u polu-aljkavoj okolini i eto ti konzole pune prašine (posebno po prorezima heatsink-a). Naravno, nisu svi takvi, 1 od 10 naprimer jeste, ali opet...
 
Neće niko da čisti za 10e kako treba (skroz uklanjanje prašine, zamena paste/traka, podmazivanje osovine ventilatora - ako može). Za te pare se pogleda i produva kroz otvor komprimovanim vazduhom malo. Samo naprave još veći problem kad naguraju prašinu i zavrte ventilator iznad svog maksimuma.
Pa ja ne znam sta ocekujes da oni rade? Mislim, poenta je da ga izduvaju kompresorom, moooozdaaaa promene pastu/traku mada sam siguran da to ne rade svake godine, ako uopste i rade... Realno koliko se laptopova pokvari u prvih 5godina? da je svaki 100ti, oni za njega i prethodnih 99 uzmu za 3dodatne godine 100x10ex4god = 4k evra npr, + 30e za "garanciju" sto je jos 3k evra... mogu da pokriju zamenu cega god treba na koliko laptopva? Mislim, racunica je jasna... Svakako su u plusu, a i korisnici zadovoljni...
Za PS5 mislim da je ista prica...
 
Pa ako kažu da čiste onda da ga očiste, a ne da naguraju prašinu dalje unutra. Ako nije čiščenje, onda neka nazovu to drugim imenom - produvavanje prašine, nije ni izduvavanje jer kroz rebra hladnjaka nagomilana prašina ni ne može da izađe. Ovo za Gigatron ne znam, nadovezao sam se na tvoju poruku za laptopove.
 
Ukupno 4 godine garancije uz doplatu, da. Dobio sam ugovor, slikaću sutra i ubaciću u attachment ako moderator dozvoli.
 
Ma ne moraš da slikaš ugovor, mislim da nema potrebe (kako želiš). Dovoljno je da pogledaš i napišeš šta su oni naveli koliki je servisni interval za tu garanciju.

Za laptpo npr. napišu 2+3 uz obavezno servisiranje jednom godišnje u njihovim servisima - odneseš laptop u njihovu radnju i oni ti ga vrate u nekom roku (7 dana npr.). Problem je što se veoma često dešavalo da su kupci nezadovoljni tom uslugom, ne retko se dešavalo da su im laptopovi vraćani izgrebani, a u najgorem slučaju oštećeni.
 
Jesi bio nannekom spisku kod gigatrona ili kako? Kad su dobijali poslednji put?
 
Zapalila se fabrika Playstation-a. Izgleda se neko zajeb. sa nama ali bas bas.
Izmena ( fabrika koja dostavlja semikonduktera ps-u u japanu ) sto je mozda i gore !
Klasicna sabotaza na svim nivoima.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Pretpostavljam da nas ovde ima dosta koji smo preorderovali na CL i da se prati koji brojevi porudžbenica su podmireni
Ja sam preorderovao disk verziju 26.09.2020. i broj porudžbenice je bio 103xx
Nisam uspeo da ispratim koji je najviši broj koji je za sada iz CL dobio konzolu, da se ovde zna
Takodje 10.1.2021. sam poslao mail da pitam koji sam na listi i dobio sam odgovor tada od nekoga iz CL da se nalazim na mestu 43. a do tada nisam dobio konzolu. E sad da li je on to lupio neki broj ili je stvarno od januara do sada stiglo samo 40 konzola (sa pretpostavkom da sam ja medju tih 3 koji su preko 40)
To je to što ja imam od informacija, poslao sam im ponovo mail da vidim koji sam sada na listi pa javljam ako dobijem neki odgovor
 
Meni je narudzbenica od 102xx pa jos nista …tako da …ili idu preko reda ili lazu
 
Auuu....pa sta ja da kazem 10187.
Porucen 20.septembra CL
Jos kada je kolega rekao da je on 10177 i da je dobio svoj ps5 pre nekog vremena ja poceo da spremam razanj ali....
 
Ja sam pao.
Skalpiran sam.
Za 200e.
Ali srećan.
Nema vise cekanja, trazenja, F5, okretanja tel. Koji sam na listi CL inace 102xx i slicno. Vreme nema cenu.
Otisao kod coveka, uzeo, platio, namestio, uzivao.
Ne kazem da to treba uraditi ali uradih...
 
Ja sam poručio 20 septembra. Broj narudžbe 10175 ,ako je kolega 10177 dobio svoj ps5 znači da nemaju red jer mene niko nije kontaktirao.
Inače 22 septembra sam poručio series X i br.narudzbe je 10265
 
Ja sam pao.
Skalpiran sam.
Za 200e.
Ali srećan.
Nema vise cekanja, trazenja, F5, okretanja tel. Koji sam na listi CL inace 102xx i slicno. Vreme nema cenu.
Otisao kod coveka, uzeo, platio, namestio, uzivao.
Ne kazem da to treba uraditi ali uradih...
Koliko si platio ? Vidim da ih ima za 620 na kp. Padaju cene i to dosta.
 
Pise na jednom oglasu da mu konzole stizu 19.4 , verujem da ce se i kod nas tada pojaviti po prodavnicama ? Covek nabavlja iz madjarske pa ce se najverovatnje pojaviti i ovde...
 
Ako je Standard u prodavnici 560 + 200 = 760
Ako te ne nateraju da uzmes neke gluposti pride. Igru za 9000 i jos nesto.
 
Ja sam poručio 20 septembra. Broj narudžbe 10175 ,ako je kolega 10177 dobio svoj ps5 znači da nemaju red jer mene niko nije kontaktirao.
Inače 22 septembra sam poručio series X i br.narudzbe je 10265
Go On Popcorn GIF by swerk


Šalim se, skroz razumem frustriranost... Ali kod nas je uvek bilo po babu i stričevima i za korist imovinsku.
 
Evo danas sam dobio update da sam trenutno sa porudzbinom 103xx 26 na spisku znaci od 11.1. do danas 9.4. CL je dobio 20 konzola, ili je to ono zvanicno i redovno sto su podelili, ali ko ce ga znati, ostaje da se ceka ali ako mi koji smo ovako rano porucili idalje cekamo, to znaci da ce nestasica biti sigurno do kraja godine, cek svet je povileneo za tehnomogijom tako da promenite mindset od ranije, da odes i kupis nego lepo cekanje 🤦🏼‍♂️😂
 
^ Vezano za temu, cenim da bi kao informaciju od javnog značaja svim radnjama trebalo poslati upit koliko konzola su uvezli, kada i u kolikim tranšama? Na taj način bi svako ko je na listi mogao saznati da li je bilo muljanja, iako poštovanje redosleda prijava sa liste njih ne obavezuje osim ako su unapred uzeli novce, ali i samo saznanje da se redosled ne poštuje obesmišljava kreiranje liste...
 
informaciju od javnog značaja svim radnjama trebalo poslati upit koliko konzola su uvezli, kada i u kolikim tranšama
Mislim da ce se pozvati za ovo na poslovnu tajnu, jedino mi pada na pamet da svi vi koji ste reservisali primerak posaljete zajednicki dopis firmama kod kojih imate rezervaciju da vam napisu ove podatke medjutim mislim da bi i to bila mrka kapa.
 
Zasto bi bilo koja firma ikome i javila. Po meni je ovo bezobrazno pitanje, nisu duzni da polazu racune kupcima, sta i koliko uvoze... Tako da ne trosite reci...
 
Bas sam nesto gledao koliko je prodato konzola ( ps5 , xbox x/s ) ono sto bode oci bar meni jeste da je sony prodao skoro pa duplo vise konzola nego li microsoft, pa me sada zanima kako je to moguce, ako znamo da se svaka proizvedena konzola proda, i da je isto tako nemoguce naci xbox series x/s isto kao i ps5 nema bukvalno nigde. Da li to Microsoft proizvodi manje konzola od uvek ili to rade namerno da bi se o tome pricalo kako svi eto zele da kupe xbox, mada ne vidim razloga za to...
 
Nazad
Vrh Dno