Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Nije mi jasna poenta. Konstantno je 3-4 strane konzola na kp.znaci da se ne prodaje. A, cena im je u 2 evra ista. Da li je moguće da svi misle da će prodati uz masnu zaradu?

I mene zanima, npr. ako se u prodavnicama u nekom trenutku pojavi malo veći broj, ti sa oglasa su pukli
 
U 3G i CL do 19.11. bilo je ukupno malo preko 3000 preordera. Posle toga nemam podatak koliko se ljudi prijavilo na liste, ali verujem barem još tri puta toliko ako ne i više.
 
Jel si hteo Pulse ili su morali nesto bar da ti uvale ? 😅
 
Cestitke,kad si se upisao na listu kod njih.

Da li primaju preorder jel zna neko?
 
Pusle su bese oko 100e ?
 
Jel si hteo Pulse ili su morali nesto bar da ti uvale ? 😅
Pitao me baja da li želim nešto od dodatne opreme i igara. Svakako sam planirao da uzmem uskoro, doduše preko KP-a od Mađara, ali 'ajd da ne cepidlačim.

Pusle su bese oko 100e ?

Nisam ni pitao, kontam negde između 13 i 15k.

Cestitke,kad si se upisao na listu kod njih.

Početkom decembra.
 
Ne volim da pisem previse Off Topica ali ljudi, shvatite da Srbija ima preko 30.000 milionera, poreskih obveznika, a koliko je vlasnika firmi, koji imaju malu platu na belo, pa najmanje 150.000!
Svi oni imaju decu, vecu ili manju i svako to dete ima novac da kupi PS5 kad pozeli. U martu prosle godine, ukinuta je zabrana paralelnog uvoza u Srbiji. Tako da sam i sam radio neku veleprodaju skupih stvari. Ne mozete da pojmite, koliko se proda necega luksuznog ako ponudite dobru cenu!
Najzad, sem dece bogatijih ljudi i ogroman broj programera, GFX artista i sl. sa platama od 1000+ evra ce svakako uzeti "peticu"!

Tako da nemojte da sumnjate da u Srbiji ne moze oputeno da se proda par desetina hiljada PS5 u startu!
 
Pa dokaz je da samo u jednom lancu na listi čekanja ima 1000+ ljudi od Septembra 2020. do Marta 2021. Sad ne znam koliko su 'namirili' u međuvremenu.
 
I da je 20 ili 30 hiljada to su svakako i dalje smesni brojevi (narocito sto se ne mora biti milioner da bi se mogla priustiti konzola). Broj pravih preordera je sigurno daleko manji i od toga, pa opet ni oni ne mogu biti namireni evo vec 5 meseci nakon izlaska. Sto je stvarno za nepoverovati.

Sony je objavio da je prodao vise od 5 miliona konzola do sada - uzimajuci da ima 200 drzava na svetu, to je 25 000 konzola u proseku po drzavi. Naravno bitna je raspodela broja stanovnika i kupovne moci. Tako da cak i gore, uzimajuci ukupan broj stanovnika (iskljucujuci ljude u siromastvu) to znaci jedna konzola na 7 milijarde / 5 mil = 1400 stanovnika u proseku. Za Srbiju to znaci oko 5000 konzola. A po svemu sto se ovde moze procitati, pitanje je da li je i toliko stiglo. Tako da je stvarno cudno kako se konzole rasporedjuju, odnosno koliko nesrazmeno mali broj konzola Srbija dobija.

Naravno, ili to ili se moze zakljuciti da je broj preorder-a i "namirenih" ljudi mnogo veci nego sto se ovde pretpostavlja. :) Svakako u zvanicnim kanalima prodaje, gde dobijaju po 20-30 komada u turi, sigurno nisu namirene ovolike kolicine.
 
Poslednja izmena:
Neko juče reče da bi oko 300 konzola podmirilo Srbiju?!
Pa sam ja znam 50-ak ljudi koji bi sada odmah kupili konzolu, sebi ili deci.
Pogledajte samo prodavce na KP koji prodaju samo konzole i svi imaju po nekoliko stotina ocena a neki i po par hiljada. Plus oni prodavci iz Su koji donose svu tehniku i imaju po par hiljada ocena (naravno nisu sve za konzole ali gomila kupaca i ne da ocenu uopšte).
A gde su domaće i legalne radnje još i njihova prodaja.
Moja neka procena je da bi se 5000 konzola 'ladno prodala u Srbiji sada za mesec dana.
 
Tog sto kaze da bi 50 konzola podmirilo Srbiji treba banovati 🤣
Ja znam jos 3 momka potpuno nepovezana koji ce sigurno uzimati konzolu, i jos sam iz manjeg grada.
Ja sam na kraju porucio od ortaka seriju X za 600e preko, ima ih. Ne da mi se vise cekati
 
Ja odustajem od jurenja petice. Cene na KP skočile. Čak bi možda i dao ~700€ za digital ali nemam poverenja da naručujem od nepoznatih preko kurirskih sluzbi da ne dobijem ciglu a u Nišu nema ni jedna na prodaju sa validnom garancijom. Tu je čipovan PS4 pa cepamo njega do daljeg. Sreća pa ga nisam prodao.
 
Pre neki sat u jednoj neidentifikovanoj prodavnici TM, od onih gde preovlađuju pegle, sokovnici, veš mašine, usisivači (trebale mi neke kese) itd, iz zajebanicije upitah prodavca jel zna nešto o PS5, sve misleći da verovatno nije nikad ni čuo za PS:

On: Aha
Ja: ???
On: Samo da pogledam
Ja: (nevera, al dva prsta na kartici)
On: Eee... nema više, a bilo je juče (????), eto pratite sajt
Ja: Pa pratim, ali i kad je bilo poslednji put nestalo za 2 sekunde
On: Ma jok... baš je dugo bilo, EVO KOLEGA JE BAŠ NARUČIO ZA SEBE, mislio sam da i dalje ima, blablabla
Ja: -_________-

Eto, pa vi rifrešujte 🤪
 
Nema šanse, tj nikako nije moglo dugo da bude dostupno , juče sam od 7 do 5 na poslu držao otvorena dva taba, za obe verzije i minimum na 2 do 3 minuta radio f5..
 
Ма да л је могуће... Пошто сам студент и све нам је онлајн, од 1. априла по цео дан ми стоји упаљен таб и то са плугином који рефрешује сваки минут и ништа нисам видео..
 
Sad lozite 😳😳😳
 
Ма да л је могуће... Пошто сам студент и све нам је онлајн, од 1. априла по цео дан ми стоји упаљен таб и то са плугином који рефрешује сваки минут и ништа нисам видео..

Moguće da me čovek troluje, dosadno mu u smeni i tako to, ali sve mi se čini da kolega ima nalog na KP
 
Ukupno 4 godine, 2+2 jel ?
Pa to je odlicno.

Ne znam samo sta ce takva beda Gigatronu, nesto su to oni lose sracunali :D
 
Nazad
Vrh Dno