Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Ljudi, svi kojima treba ps5 a imaju rezervaciju u CL neka zovu, kazu da imaju rezervaciju i dobice sony. u radnji u kojoj sam ja bio imaju 20-30komada...
 

Prilozi

  • IMG_20211026_123833.jpg
    IMG_20211026_123833.jpg
    193 KB · Pregleda: 195
Jos jedna stvar, ovaj bundle od 82k ustvari, naplacuju posebno sony 65999din, posebno joystick 8000din i posebno igru. Sto verovatno znaci da ako uzmete igru od 3k din, naplatice vam 75k a ne 82k bundle. Ja to tek sad skontao... Trebao sam da uzmem najjeftiniju igru...
 
Jos jedna stvar, ovaj bundle od 82k ustvari, naplacuju posebno sony 65999din, posebno joystick 8000din i posebno igru. Sto verovatno znaci da ako uzmete igru od 3k din, naplatice vam 75k a ne 82k bundle. Ja to tek sad skontao... Trebao sam da uzmem najjeftiniju igru...
Da li proveravaju da li zapravo imas rezervaciju, ili samo kazes imam rezervaciju stigao mi je mail?
 
Proveravaju...

Nema nekog reda po kome zovu/dele rekao bih, ako se javis i imas rezervaciju ili dokaz da si nekad pokusao da rezervises (email) , dobices sony verovatno

Sve ovo sto sam rekao u gornjim postovima je pretpostavka, ili preporuka kako da prodjete bolje/jeftinije... Ne garantujem da cete proci jeftinije... :)
 
I meni je drugar prepustio rezervaciju i uzeo sam isti bundle.
Samo da znate da su nove verzije sa lošijim hladnjakom CFI 1116A

Nisam siguran da može jeftinije da prođe ako se uzme jeftinija igra, ali znam da mogu da se uzmu dve igre do 10k :)
Evo računa da vidite kako izgleda, inače cena za Returnal je bila 9500 iako je na racunu 8000, tako da mislim da oni mincaju dok ne dođu do cifre 82k
 

Prilozi

  • Photo 26.10.21., 15 50 20.png
    Photo 26.10.21., 15 50 20.png
    439.2 KB · Pregleda: 161
I meni je drugar prepustio rezervaciju i uzeo sam isti bundle.
Samo da znate da su nove verzije sa lošijim hladnjakom CFI 1116A

Nisam siguran da može jeftinije da prođe ako se uzme jeftinija igra, ali znam da mogu da se uzmu dve igre do 10k :)
Evo računa da vidite kako izgleda, inače cena za Returnal je bila 9500 iako je na racunu 8000, tako da mislim da oni mincaju dok ne dođu do cifre 82k
Ako sam dobro skontao, spustili ti cenu igre da bi se uklopili u 82k?
Ako je tako koliko ih ta igra stvarno košta 2k?
 
Pa i Controlleru je redovna cena 8.999 rsd
 
isto fifa22 10k kosta a na racunu je 8k
 
Kada kazete CL jel to mislite na Computerland?
Posto sam ja sad zvao dve njihove radnje, a imam rezervaciju jos od pocetka novembra prosle godine i na oba mesta mi kazu da nemaju trenutno na stanju i da stize vrlo sporo.
 
Kada kazete CL jel to mislite na Computerland?
Posto sam ja sad zvao dve njihove radnje, a imam rezervaciju jos od pocetka novembra prosle godine i na oba mesta mi kazu da nemaju trenutno na stanju i da stize vrlo sporo.
Da, computerland je u pitanju, najbolje je da pozoves centralu a ne radnje pojedinacno
 
Ja sam zvao ovaj broj sto je na vrhu pocetne strane sajta (063 370 785). Ako to nije centrala onda ne znam tacno gde da to nadjem.
Da to je to. probaj email da im napises, mada moguce je i da je vec sve sa stanja otislo, samo mi nije jasno kako tebe nisu zvali sa obzirom da si pre-orderovao jos u novembru
 
Upravo sam pokupio konzolu iz CL-a na Pasinom Brdu, fon im ne radi, pa saljite mail ako ste preorderovali, bas pitah da li moze da kupi neko ko nije na listi, dobio sam odgovor da to nije moguce.
Sto se igre tice, mora biti do 10k dinara, mozete uklopiti i dve od 5k, samo je bitno da su za sony 5. Kupovinom jeftinije igre se ne spusta cena kompleta, nazalost.
 
Aha, tako znaci... pa eto mogao sam da uzmem 2... Uzeo sam fifu koju ni nemam sa kim da igram :)
 
Ono što je problem i zašto oni mene ne zovu je to što sam ja to preoredrovao i dobio porudžbenicu gde je naveden iznos 65999 din i način plaćanja pouzećem i oni sad meni ne mogu tu da stave bundle glupi. I zato ni ne zovu jer nisu ludi meni da daju. Kasnije kad se "preorderovalo" zapravo se stavljalo na listu čekanja i onda te pozovu i daju ti ponudu koja im dune, a ja sam ovde baš pravi preorder uradio samo za konzolu zato se oni i prave blesavi. Ali dokon sam ovih dana pa ću se malo igrati sa njima i slati mail i onima za zaštitu potrošača, znam da ne mogu oni tu puno da urade, ali neka vrsta obmane potrošača, lažnog reklamiranja, tako nešto sigurno može dobar pravnik da pročačka ja ne sumnjam ;)
 
Ono što je problem i zašto oni mene ne zovu je to što sam ja to preoredrovao i dobio porudžbenicu gde je naveden iznos 65999 din i način plaćanja pouzećem i oni sad meni ne mogu tu da stave bundle glupi. I zato ni ne zovu jer nisu ludi meni da daju. Kasnije kad se "preorderovalo" zapravo se stavljalo na listu čekanja i onda te pozovu i daju ti ponudu koja im dune, a ja sam ovde baš pravi preorder uradio samo za konzolu zato se oni i prave blesavi. Ali dokon sam ovih dana pa ću se malo igrati sa njima i slati mail i onima za zaštitu potrošača, znam da ne mogu oni tu puno da urade, ali neka vrsta obmane potrošača, lažnog reklamiranja, tako nešto sigurno može dobar pravnik da pročačka ja ne sumnjam ;)
Predračun po zakonu nije pravno obavezujući, te kod njega bilo koja strana ( i kupac i prodavac) smeju, iz bilo kog razloga, da odustanu bez potrebe da pravdaju ili obrazlažu svoju odluku.

Predračun je parče papira informativnog karaktera iz koga ne proizilaze bilo kakve pravne obaveze.

Ni pravnik, ni zaštita potrošača ti tu ne mogu pomoći, jer ni jedno pravo nije ugroženo :)

Što se tiče "pravog preordera", CL svakako to nije imao. Pravi preorder su imali oni koji su tražili uplatu unapred. Koliko znam tu su svi bili ispoštovani prvog dana. Mada i ti što su tražili uplatu unapred imali su pravo da odustanu i da vrate novac u slučaju da nisu mogli da ispune porudžbinu. Jer je i to bila uplata po predračunu. A tu sam već objasnio da on nije pravno obavezujući.

Btw, ovaj bundle je stvarno OK, bolji nego oni sa tri igre kod ostalih.
 
Poslednja izmena:
@Vaskodegama Probaj da na osnovu tog predracuna dobijes ovaj bundle koji nude. jedini nacin (rAMA objasnio i zasto)
 
@Vaskodegama Probaj da na osnovu tog predracuna dobijes ovaj bundle koji nude. jedini nacin (rAMA objasnio i zasto)
Čovek je upravo rekao da je pravno nemoguće, tj čovek nije ništa platio unapred. Na osnovu čega da traži nižu cenu?
A i da jeste, pitanje je da li prodavac ima pravo da odbije da proda po toj ceni, tj samo refundira novac iz xy razloga.
 
Predračun po zakonu nije pravno obavezujući, te kod njega bilo koja strana ( i kupac i prodavac) smeju, iz bilo kog razloga, da odustanu bez potrebe da pravdaju ili obrazlažu svoju odluku.

Predračun je parče papira informativnog karaktera iz koga ne proizilaze bilo kakve pravne obaveze.

Ni pravnik, ni zaštita potrošača ti tu ne mogu pomoći, jer ni jedno pravo nije ugroženo :)

Što se tiče "pravog preordera", CL svakako to nije imao. Pravi preorder su imali oni koji su tražili uplatu unapred. Koliko znam tu su svi bili ispoštovani prvog dana. Mada i ti što su tražili uplatu unapred imali su pravo da odustanu i da vrate novac u slučaju da nisu mogli da ispune porudžbinu. Jer je i to bila uplata po predračunu. A tu sam već objasnio da on nije pravno obavezujući.

Btw, ovaj bundle je stvarno OK, bolji nego oni sa tri igre kod ostalih.
Hvala na pojašnjenju, ipak sam ja neko ko to samo zna otprilike, ali ništa detaljnije. Svakako me ne košta ništa da probam, par minuta da sastavim email i prosledim, pa zašto da ne probam, nikad se ne zna :LOL: Javiću ako bude nekog uspeha mada naravno čisto sumnjam jer pravila igre su oni odredili i teško ih je uhvatiti da sopstvena pravila krše
 
Ma vazno je samo sto je neko napravio taj prvi korak i izbacio bundle koji je razuman. Dobijate konzolu po redovnoj ceni. Dzojstik bi kupili svakako pre ili kasnije jer prava car igranja sonija jeste igranje sa drugarom/bratom/sestrom. Birate igricu ili 2 do 10 000 dinara je takodje razumno jer bi ste morali kupiti igrice kako vam sony ne bi skupljao prasinu. Po nekom mom misljenu ovo je zaista super stvar koja se desila i napravila je pomak sto se tice ponude i prodaje sonija. Danas su uradili ljudi iz CL, sutra ce neko drugi... Ja da licno imam rezervaciju, istog momenta bih otisao i pokupio dugo cekani sony😄 Takodje mnogo su mi simpaticni prodavci na KP sa veoma optimisticnim cenama koje su vece od reguralnih cena za 100-150+ evra.
 
Čovek je upravo rekao da je pravno nemoguće, tj čovek nije ništa platio unapred. Na osnovu čega da traži nižu cenu?
A i da jeste, pitanje je da li prodavac ima pravo da odbije da proda po toj ceni, tj samo refundira novac iz xy razloga.
nisi me razumeo, mada nije ni cudo...
hteo sam da kazem (vidim da nisam bas najsrecnije objasnio) da ako hoce ovaj bundle od 82k, a nema rezervaciju, pokusa da progura taj preorder (sonija od 65k ili koliko je vec bio) kao rezervaciju tj. da im lepo kaze da bi prihvatio i ovaj bundle od 82k... Meni je nesto slicno proslo...
 
Poslednja izmena:
Baš mi je drago što svi polako nabavljaju svoje konzole, i ja sam prešao u next gen sa Series S, platio kod madjara na KP 300eur okruglo, pravi MSRP što bi se reklo, nije više imalo smisla čekati Series X da dođe po normalnoj ceni, a i kad nemaš dovoljno novca i jeftinija varijanta igra ulogu pogotovo što sve isto radi u 60fps :) Ali elem ovo je PS5 tema, a ja upao kao padobranac, hteo sam reći da sam i ja hteo uzeti u radnji, ali su podigli cenu za S konzolu, dosta je skuplja procentualno, jer 10k razlike nije isto na tom iznosu i na iznosu potrebnom za PS5. Iskreno moje neko mišljenje je da bundle-ove bez igara ili da imaju više smisla kao ovaj od CL-a očekujte samo od njih ili Tehnomanije, jer oni sami uvoze svoje konzole, Iris Mega je vlasnik CL-a inače.
Iskreno mislim da pre kraja novembra i crnog petka ne treba očekvati neke bog zna kakve cene, i nadam se da vidim još slika na ovoj temi od ljudi koji su uzeli konzolu, iskreno morate priznati da je vrh osećaj kada dođete u radnju ili čekate pošiljku sa KP i uzmete konzolu u ruke i shvatite da će se igrati kako dolikuje :)
 
Јуче сам обишао Games у Крагујевцу и више није било оних бандлова на продају, остали су X-box S. А на фејсбуку видим да је неко из фирме рекао како им такве понуде намеће неко, ваљда достављачи.
 
Nazad
Vrh Dno