Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Ovo sto pricate se vec granici sa lobotomijom i psihopatologijom.

Da se ja pitam, bundle na svetskom nivou za pocetak bi bio Sony 5, 2 kontrolera, punjac, neki gadget tipa sluski, VR i sl., pa onda uz to jos i 5 najboljih igara. Tipa, Spidermen, onaj Cyberpunk 2077 i naslo bi se jos par igara, kakvih takvih. Kostalo bi vise, ali... i ovako je kostalo previse za mnoge, a Sony ni izdavaci nisu nesto preterano zaradili!

Time bi se skalperi skroz ponistili, jer ko zeli da gomila toliku gomilu hardvera koji nikada nece prodati????
Ali liberalni EU zakoni verovatno to svrstavaju pod vezanu trgovinu koja je zabranjena.
A ovako, razni prevaranti pokupovase konzole i maltretiraju narod!
 
Ovo sto pricate se vec granici sa lobotomijom i psihopatologijom.

Da se ja pitam, bundle na svetskom nivou za pocetak bi bio Sony 5, 2 kontrolera, punjac, neki gadget tipa sluski, VR i sl., pa onda uz to jos i 5 najboljih igara. Tipa, Spidermen, onaj Cyberpunk 2077 i naslo bi se jos par igara, kakvih takvih. Kostalo bi vise, ali... i ovako je kostalo previse za mnoge, a Sony ni izdavaci nisu nesto preterano zaradili!

Time bi se skalperi skroz ponistili, jer ko zeli da gomila toliku gomilu hardvera koji nikada nece prodati????
Ali liberalni EU zakoni verovatno to svrstavaju pod vezanu trgovinu koja je zabranjena.
A ovako, razni prevaranti pokupovase konzole i maltretiraju narod!
Taj tvoj bundle bi kostao 1,200 eura najmanje. Ne bi prodali ni 500 komada na nivou Evrope
 
A i poenta bundle-a je da uvale ljudima stvari koje se slabo prodaju a ne da ti po nizoj ceni daju ono sto ide kao alva...
 
Svaki official bundle je samo jos jedna stvar u ponudi kada udjete u radnju, birate da sa police uzmete ili standardnu konzolu ili onu koja ima i neke dodatke. Ovo sto nasi rade je cisto uvaljivanje. Takodje kao sto rekose kolege pre uvek je bundle vise proizvoda grupisano u jednu celinu po nizoj ceni nego sto bi vas proizvodi koji su grupisani kostali pojedinacno. Znaci na primer da postoji konzola sa 2 dzojstika u kutiji to ne bi kostalo digital/standard + cena kontrolera nego recimo 2-3k rsd manje.
 
A i poenta bundle-a je da uvale ljudima stvari koje se slabo prodaju a ne da ti po nizoj ceni daju ono sto ide kao alva...
To se zove kao sto kazes "uvaljivanje" poenta bundla je da ako se ja recimo neckam dal da uopste uzmem sluske... Oni naprave bundle ps5 plus sluske po malo nizoj ceni neko da kupujes pojedinacno i na taj nacin ja "prevagnem" i uzmem komplet.
E sad konzola nema pa nema, pa bundle dobija novi smisao gde ti uvale uz ps5 igre, sluske, kosilicu za bastu, motokultivator i auspuh za pezoa 306.
 
To se zove kao sto kazes "uvaljivanje" poenta bundla je da ako se ja recimo neckam dal da uopste uzmem sluske... Oni naprave bundle ps5 plus sluske po malo nizoj ceni neko da kupujes pojedinacno i na taj nacin ja "prevagnem" i uzmem komplet.
E sad konzola nema pa nema, pa bundle dobija novi smisao gde ti uvale uz ps5 igre, sluske, kosilicu za bastu, motokultivator i auspuh za pezoa 306.
Bukvalno, to i jeste poenta. Pravi bundle je korist za kupca, a ovo samo za prodavce. Ali to će moći da uvaljuju sve dok se ne pojave konzole po rafovima prodavnica.
 
To nije "bundle" niti "uvaljivanje" nego ucena. Kad ste prvi put porucili, jel ste porucili "bundle" ili konzolu?
Drugo, kao sto neko vec rece, ne moze "bundle" da budu tri odvojene stavke na racunu. :D

Porucis nesto, cekas nekoliko meseci i onda kad stigne ucenjuju te da pored toga kupis jos dve stvari u vrednosti skoro 1/2 onoga sto si porucio.
 
Samo je preorder zaista bio porucen jer se moralo platiti unapred i moglo se kliknuti na sajtu kao da se kupuje bilo sta drugo, sve ostalo su liste cekanja i to je to....
 
Upravu si, ali tu medju tvojim rečima je i glavna zackoljica. Ništa nismo poručili, prijavili smo se na listu da nam jave kad konzole postanu dostupne. Jednostavno koriste situaciju i to je to.
 
Bez obzira na nacin porucivanja, PS5 je Sony zamislio kao proizvod za sebe, a ako ti prodavac kao jedini nacin da da kupis sa jos 2-3 nevezane stvari, to je ucenjivanje.
A narocito je zanimljivo ako sve maloprodaje to rade. Naravno, u idealnom svetu to bi spadalo pod zastitu potrosaca ili bi Sony trebalo da se pozabavi time.
Problem je sto mi ovakve stvari prihvatamo kao normalne i da smo mi ustvari krivi sto nismo napravili pravo porucivanje na vreme. A to se moze videti po diskusiji ovde.
U krajnjoj liniji, kad niko ne bi hteo da kupi sa 2-3 nadovezane stvari, prodavci bi morali da menjaju strategiju.
 
Da slažem se sve sa tobom, video sam da se isto desava i na "trulom zapadu", sve je to igra trgovine i ponuda i potražnja. Sa ovako prevelikom potražnjom može da se igraju kako požele
 
To se zove kao sto kazes "uvaljivanje" poenta bundla je da ako se ja recimo neckam dal da uopste uzmem sluske... Oni naprave bundle ps5 plus sluske po malo nizoj ceni neko da kupujes pojedinacno i na taj nacin ja "prevagnem" i uzmem komplet.
E sad konzola nema pa nema, pa bundle dobija novi smisao gde ti uvale uz ps5 igre, sluske, kosilicu za bastu, motokultivator i auspuh za pezoa 306.
pa eto, poenta bundle-a ovog koji nam nude je kad se neko necka dal da uzme one 2 igre ili ne.. napravili su bundle po malo nizoj ceni i eto...

Mislim ne znam o cemu se vise ovde polemise, napravili su bundle, mogu to da urade i kraj... Da li je u redu ili nije opet zavisi od kupca... Uvek mozes na 2 nacina da gledas taj bundle, sta god da ima u njemu... nekome ce se svideti nekome ne (bice mu uvaljivanje gluposti koje mu nisu potrebne)... kome se ne svidja nemoj da uzme. Verovatno ni ja necu uzeti, prosledicu nekom rezervaciju u Gigatronu i to je to...
 
C0A93DF1-75F6-4998-942F-F82B484206E9.jpeg
Preuzeto sa reddit-a, nadam se da ce kroz koji mesec i kod nas da se pojavi oficijalni bundle 😄
 
Ratchet & Clank bundle uveliko na Nemačkom ebay-u. Ima ga i za ispod 600e.
 
Су звали неког данас да га обавесте да шаљу? Рекли су ми да шаљу у понедељак али ме нико није звао или обавестио.
 
meni su rekli da ce pozvati kada stigne u prodavnicu... Mada se sad razmisljam da li da prebacim to na dostavu...
 
Ja razmisljam da mi je sigurnija dostava od prodavnice.
Zamisli stigne u prodavnicu i pokupi je neko od njihovih a tebi jave da je stigla manja kolicina i otpadnes. :rolleyes:
 
Zvao ja sad prodavnicu kaze ujutro dolazi roba nista od sonija nije doslo, znaci eventualno sutra.
 
Jel svi pricate o Gigatronu ili?
 
Prijavio se prošle nedelje u Game Centru za PS5 i danas me zvali da im stiže PS5 Sony bundle sa Ratchet i Clank igrom za 74.000. CD verzija. Ja platio i čekam petak za isporuku.
 
Prijavio se prošle nedelje u Game Centru za PS5 i danas me zvali da im stiže PS5 Sony bundle sa Ratchet i Clank igrom za 74.000. CD verzija. Ja platio i čekam petak za isporuku.
Jel' ti ćale direktor GC?
Mislim da ima kolega koji su se prijavili u novembru prošle godine, pa ih još niko nije zvao.
Ja lično sam se u GC prijavio početkom marta, pa bi po toj logici i mene trebali zvati pre tebe, a nisu...
 
Nemam nikog tamo. I ja se iznenadio kad me zvali danas a pogotovo se iznenadio jer će imati ovaj novi bundle. 🤷‍♂️
Koristio sam chat bot na sajtu za prijavu. Nisam zvao telefonom.
 
Isto resio Ratched bundle sa GCom.
Verovatno nisu zvali ljude po redu koji su se prijavljivali za Dig verziju i klot bez igre.
 
Nazad
Vrh Dno