Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Drugar porucio u game centru pre mesec dana i danas preuzeo...
Rachet, spiderman i horizon 91000
 
Prijatelji, nabavio sam Playstation 5 konačno juče.

Pišem ovo iz dva razloga.

Pre svega bih hteo da se zahvalim svima koji su delili korisne informacije na ovom forumu i pomogli mi da dođem do svog primerka, ne bih uspeo bez vas.

Drugi razlog je jer želim da podelim sa vama par stvari koje su bile ključne u tome da dođem do svog primerka.

1. Obavezno se upišite na što više listi za rezervacije - Zovite svaku prodavnicu koje se setite i pitajte da li imaju listu, za svaki slučaj neka se i vaši ukućani prijave ako vas preskoče.
2. Što je češće moguće proveravajte da li dolazi PS 5 na stanje i tako se kroz priču upoznajte sa prodavcima - ja sam svakodnevno zvao jedno 3 nedelje za redom sve prodavnice gde sam na listi (od kad su rasprodati oni stari bundlovi, tada sam otprilike odlučio da kupim PS5) i sprijateljio se sa prodavcima, ovo je ključna stvar da vas upoznaju i zapamte. Jedna napomena doduše, to nije moguće u velikim prodavnicama gde imaju korisničke servise, ali u manjim gde se jedna ista osoba javlja je to veoma lako izvesti. Naravno da napomenem budite ekstremno ljubazni i druželjubivi, pitaj te ih nešto nevezano za konzolu, pitajte ih za ime obavezno ili im kažite neki detalj iz svog života i pričajte im kako bi ste jako želeli da imate PS 5 i koliko vam to znači.
3. Trenutka kada saznate da PS 5 dolazi na stanje zovite odmah sve prodavnice gde ste upisani na listu, kažite vaše ime i da ste upisani na listu, pitajte koji ste po redu i da li ćete upasti u grupu ljudi koja dobija PS 5, ako niste pokušajte da ih zamolite i kažite da vam je bitno, zato je prethodni korak jako bitan, naravno neka osete entuzijazam i želju u vašem glasu, ako ni posle toga ne uspe lepo se zahvalite i zovite sledeću prodavnicu - Te liste nisu nikakve automatske liste i PS 5 ne biva automatski dodeljen (bar u prodavnici gde sam ja izabran) to jednostavno zavisi od jedne osobe koja gleda tu listu i on lično donosi odluku ko dobija legendarnu konzolu! Takođe dosta brzo se na ovom forumu razglasi kada dođu na stanje tako da pratite Benchmark forum!!!
4. Uvek se upisujte na listu za rezervaciju od Web Shopa/Magacina/Centrale, a ne na onaj iz konkretne prodavnice i nikada se ne upisujte na dva spiska iz iste firme - U slučaju da firma ima prodavnicu u Ušću, Promenadi, Big-u, itd. nikada nemojte zvati taj broj, već zovite centralu (broj koji je upisan na zvaničnom web sajtu), obično su ljudi u tim centralama oni koji prvi imaju dodir sa konzolama od dobavljača i obično oni imaju ovlašćenje da dodeljuju i određuju koliko će konzola otići u svaku prodavnicu i do svakog kupca. Čak iako želite da preuzmete u određenoj prodavnici upišite se na spisak od web shopa i zahtevajte da vam pošalju u tu prodavnicu gde želite da pokupite a nikako ne zovite baš tu prodavnicu jer oni samo mogu da vam daju konzole koje su njima dodeljene od strane web shopa a to nije puno. Takođe web shopovi uvek ostave sebi više konzola nego prodavnicama tako da je tu čista matematika.
Zamislite da vas ima 10 na spisku u prodavnici, a to je nemoguć scenario jer vas uvek ima barem 100, i oni dobiju 5 konzola, a vi se baš šesti prijavili a drugi povoljnij scenario ako vas ima 30 na spisku u web shopu a oni dobiju 27 konzola, vidite i sami veće su vam šanse svakako.
5. Ako istinski želite konzolu predlažem vam da odmah po završenju čitanja ovoga uzmete telefon u ruke i prijavite se za rezervaciju jer ćete biti viši na listi.

Nadam se da će ovaj malo duži kratak tekst nekome pomoći sa ovog foruma i da će na ovaj način dobiti konzolu.

Hvala na pažnji, živi bili!
 
preuzeo sam i ja danas konzolu u Gamesu u Ušću: novi Horizon, Rachet i Uncharted remastered za 90k. Ostavio sam rezervaciju pre koju nedelju i posrećilo mi se da je relativno brzo došao :) kada sam preuzimao kupac pored je pitao da li ima još i prodavac je rekao - nekoliko primeraka koji nisu bili rezervisani smo prodali... Tako da izgleda su došli do konozola i ljudi bez rezervacija - tako da možda još negde ima neprodatih :)
 
Kolko se svaki put brzo rasproda kad stignu covek bi pomislio da je svako ko je hteo da kupi, kupio za ovih godinu ipo ali avaj izgleda i da stigne milion komada-prodali bi se za 90k. Sve dok je tako bice i ovakva cena. Cim prestane potraznja (mozda nikad) bice i cena kakva treba
 
Jel video neko gde moze da se uzme PS5 DualSense Charging Station? Sto sam gledao po sajtovima svuda stoji da nema na stanju.
 
Nema ni na oglasima, od kad sam uzeo konzolu i ja čekam da se pojavi bilo gde.
 
Pisao sam ranije, pozovi games, gc, gl, uvek daju okvirnu informaciju kada im stize, i mogu ti i rezervisati... Bar sam ja tako uzimao par komada ranije, i par ljudi sa foruma mislim da su na isti nacin dosli do punjaca...
 
Ja sam se juce registrovao na zvanicnom playstation sajtu, da direktno kupim od njih PS5... tako da cu kada i ako dodje do toga staviti adresu u Nemackoj posto mi keva tamo zivi i pokusacu da platim nasom kreditnom.

Dobio sam vec mejl da sam na listi, poslace mejl sa time frame-om kada cu moci da kupim PS5... sto opet ne garantuje da cu uspeti. Ali vredi pokusati... :)
 
Нисам дуго пратио тему јер сам одустао од куповине, макар још годину дана или док не изађе Про варијанта, али видим да сте пресрећни што купујете конзолу за 90к, 50% скупље него што је била цена кад је изашла и још се утркујете ко ће први да се похвали. Док год је људи који ће бити спремни дати толики новац за то, они ће подизати цену и даље. Чак сам негде видео дигитал у продаји за 79к, што је такође око 50% скупље, а вероватно је да их нема више. Чак један корисник је отишао толико далеко да се хвали како се спријатељио са продавцима да би га звали кад буде на стању, да би га одрали на крају поменутим ценама. И после неко куди и критикује скалпере, који макар раде без увијања и сакривања то што раде, а продајни центри раде исто што и ови само крајње препредено уваљујући игре које не вреде тих пара у бандл да би оправдали лоповлук.. Само хоћу рећи, док се неке ствари не промене у нама, ситуација неће постати боља. Док има оваца биће и вуне.
 
90k je bundle, nije ista stvar 50% skuplja niti je iko primoran da kupi po toj ceni. Kako je ko došao do konzole ili para za istu, nije ukusno raspravljati. Ne vidim kako tvoj post doprinosi ovoj temi.
 
Standardna cena PS5 igre u disk varijanti je 70e... dakle oni daju tri igre (nebitno koje), plus dodaj na to da je cena kod nas kao i uvek i veca sto znaci da su igre 9-10 hiljada.

3x igre = 27 hiljada
Bundle = 90 hiljada
90 - 27 = 63 hiljade (530e, ajde neka bude da racunamo 550e)

Dakle dodje mu na cenu PS5 skoro, koji je 500e a kod nas je uvek sve skuplje.

Sad problem je u tome sto te igre nemaju tu vrednost tj ja ne znam nikog ko kupuje nove igre u G*, na oglasima ih vrv mozes prodati za 5-6 u najboljem slucaju. S obzirom da su ih puni oglasi zbog toga sto su svi uzeli bundle-ove onda mozes ih prodati za 3-4.

Dakle racunica je jasna, to mu dodje otprilike to sto se cene tice... samo je problem sto je vestacki bundle napravljen da bi se prodavalo, jer inace ko bi kupovao igre kod njih kada mozes da ih uzmes digital za 70 dolara ili pak manje ako su na popustu.
 
Standardna cena PS5 igre u disk varijanti je 70e... dakle oni daju tri igre (nebitno koje), plus dodaj na to da je cena kod nas kao i uvek i veca sto znaci da su igre 9-10 hiljada.

3x igre = 27 hiljada
Bundle = 90 hiljada
90 - 27 = 63 hiljade (530e, ajde neka bude da racunamo 550e)

Dakle dodje mu na cenu PS5 skoro, koji je 500e a kod nas je uvek sve skuplje.

Sad problem je u tome sto te igre nemaju tu vrednost tj ja ne znam nikog ko kupuje nove igre u G*, na oglasima ih vrv mozes prodati za 5-6 u najboljem slucaju. S obzirom da su ih puni oglasi zbog toga sto su svi uzeli bundle-ove onda mozes ih prodati za 3-4.

Dakle racunica je jasna, to mu dodje otprilike to sto se cene tice... samo je problem sto je vestacki bundle napravljen da bi se prodavalo, jer inace ko bi kupovao igre kod njih kada mozes da ih uzmes digital za 70 dolara ili pak manje ako su na popustu.
Samo da se nadovezem, igre koje su davali u paketu i koji su svi bili 90k... trenutno na PS Store-u:

Spider-Man MM 30USD (Ultimate 50USD, posto ne znam koji su davali tacno)
Demons Souls 40USD
Ratchet 50USD
Returnal 50USD
Ghost of Tshushima 50USD

Vecina ovih u radnji kosta 9k do 9.5k, novo... tu oni mlate lovu zapravo.
 
Najveća zarada i jeste na software-u. Mislim da na konzoli imaju čak i gubitak.
 
Najveća zarada i jeste na software-u. Mislim da na konzoli imaju čak i gubitak.
Ja ovde prvenstveno pricam o ovim nasim domacim radnjama i situaciju kod istih...

Plus jos da dodam na to, da ponekad kada uzimam dopune (10, 25, 50 USD) da i njih placam manje koji dolar tako da i tu se dodatno "ustedi". Sitno ali opet kada se sve sabere, isplativije nego kupovati na disku kod nas u radnjama.

E bas zbog toga su oni stavili bundle-ove.
 
Prolazi zivot u cekanju, izacice za par godina PS6 pa ce tad petica najpovoljnija da bude :)

Sit sam se naigrao i ni trenutak nisam zazalio sto sam kupio, prosle godinu u junu cini mi se. I ista fora je bila, bundle oko 85k-90k tako da uzimajte kad se pojave i uzivajte u igrama
 
Upravo, ja sam je uhvatio za 74k sa jednom igrom. Jeste skupo, ali generalno i grafike i pc oprema je ludački poskupela, tako da je soni još i dobar sa cenom. Ko neće da uzima bundle ima xbox za ispod 600. Odlična priča
 
PS4 je izašao 2013., PRO krajem 2016. Ja PRO kupio tek krajem 2019. pa ništa nisam propustio - slatko sam se naigrao, od ekskluziva do onih najsitnijih indie igara, te i dalje imam šta da igram.

Koliko sam do sad mogao da primetim, u PS5 se ugrađuju 3 vrste ventilatora, neki prijavljuju coil whine, čini mi se da ima i dobar broj onih sa kvarovima na gamepad-u. Pitanje je kako će se prvi primerci ponašati (čuti) kada budu izašle igre za koje će trebati pun kapacitet konzole.

Ono što bih sada voleo da odigram su Returnal i Elden Ring, za koje bi mi bilo potrebno možda mesec i po dana da ih predjem, a onda bih se opet vratio na igre koje bih, realno, mogao i na PS4 da igram. Zagustiće jedino kada bude izašao GoW Ragnarok :), mada i prethodni sam odigrao tek godinu i po dana nakon izlaska.

Mislim da će se situacija srediti do kraja 2023. i eto nama tada PRO verzije PS5, kao i nove revizije gamepad-a.

Što se mene tiče, nemam problem sa čekanjem povoljne prilike.
 
tada sam otprilike odlučio da kupim PS5) i sprijateljio se sa prodavcima, ovo je ključna stvar da vas upoznaju i zapamte. Jedna napomena doduše, to nije moguće u velikim prodavnicama gde imaju korisničke servise, ali u manjim gde se jedna ista osoba javlja je to veoma lako izvesti. Naravno da napomenem budite ekstremno ljubazni i druželjubivi, pitaj te ih nešto nevezano za konzolu, pitajte ih za ime obavezno ili im kažite neki detalj iz svog života i pričajte im kako bi ste jako želeli da imate PS 5 i koliko vam to znači
Nesto najjace sto sam procitao ove godine ovde a svega je bilo 😂😂
 
čini mi se da ima i dobar broj onih sa kvarovima na gamepad-u.


Ja sam uz moj bundle dobio ovaj noviji sa A slovom na ID. Treba da stoji i maleno (veliko) slovo A u prvom redu izmedju naziva modela i napona.
 
Sta bi sa Consolemanijom? Nestao sa KP-a, a bio mi je glavni prodavac za sve vezano za konzolu. :cry:
 
Sad vidim, za 48000 ima ps5 disk verzija na oglasima KP. Polovna, prodavac iz Lazarevca tek otvoren nalog. Jedino ko je u blizini da ode licno i pogleda.
 
I da ponese pancir ispod košulje.
E dobro si me nasmejao 😂
Sala na stranu, upravo sam hteo da napisem ovo sto je @trip napisao.
Treba proveriti, pozov ne kosta nista, niko nije u obavezi da kupi. Nema poruke vec direktni poziv, proveristi razlog prodaje, dal je sve u funkciji, dal ima racun, dal prihvata dolazak na adresu da se proveri konzola. Nece prevarant bas sve prihvatiti, i da se javi i da ima racun i da mu dodjes u kucu da bi kupio.
 
Najverovatnije je fake oglas, vec sam vidjao par slicnih koji su ubrzo bili banovani. Kao sto kaze momboj, obavezno trazi licno da pokupis
 
Jel zvao ili pisao neko na kraju? Da se reši misterija :)

Mislim da je ovaj Sony donet sa zapada i da nema garanciju. Razlog prodaje nema ništa da se igra :)
 
Nazad
Vrh Dno