Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Nije mi jasno zasto ps4 mogu a ps5 ne mogu.
PS5 igre ne mogu na eksterni HDD jer su optimizovane da maksimalno koriste ultra-brzi SSD. Bilo je odavno reči o ovome, još na predstavljanju konzole.

Uglavnom onda se ne isplati bas uzimati externi ssd.Bolje sacekati da puste u prodaju njihov ssd koji ide direkt u konzolu pa to pazariti.
Eksterni HDD se može naći povoljno, a dovoljan je za PS4 igre. M.2 SSD koji može da isprati performanse konzole će biti jako skup, pogotovu u početku. Ne očekujem cenu ispod 200€ za 1TB.
 
Jel probao neko da kao taj eksterni HDD koristi običan SSD u nekom case-u preko USB 3.0? Ja to koristim za komp i definitivno je brže od običnog eksternog HDD-a ali nisam siguran da li će možda konzola da se buni iz nekog razloga...
 
Jel probao neko da kao taj eksterni HDD koristi običan SSD u nekom case-u preko USB 3.0? Ja to koristim za komp i definitivno je brže od običnog eksternog HDD-a ali nisam siguran da li će možda konzola da se buni iz nekog razloga...
Digital Foundry su tako koristili i ima nekog dobitka (zavisi od igre do igre)
 
Jel probao neko da kao taj eksterni HDD koristi običan SSD u nekom case-u preko USB 3.0? Ja to koristim za komp i definitivno je brže od običnog eksternog HDD-a ali nisam siguran da li će možda konzola da se buni iz nekog razloga...
ja tako koristim
ono sto mogu da potvrdim je da je kopiranje sa internog SSD na eksterni brzo
da li imam neki dobitak u igrama tesko da mogu precizno da izmerim...niti sam se time bavio
 
kako koristite naloge, jedan osnovni sa ps + pretplatom i igrama za trajno vlasnistvo a ostale koje su prolazne uzmete na share-u?

meni ova interna memorija uopste ne deluje malo ali zavisi i kolike ce ps5 igre biti ubuduce. sad ga pakujem ovim igrama koje se dobiju uz ps+ a koje nisam presao, a svakako mi ne treba istovremeno 15 igara instalirano. meni za sada dovoljno prostora
 
Verujem da smo vrlo blizu situacije da prosecna igra ima 100-200gb. Texture su tu najteze a one se tesko optimizuju. Nova generacija, jaca grafika, kvalitetnije texture za 4k = mnogo gb.
 
Upravo suprotno, igre bi trebalo da postanu manje, jer se razvijaju za brze ssd diskove.
to znaci da ne mora da se ima na vise mesta jedna ista tekstura kao ranije, da bi mehanicki disk manje drljao.
Vec ces imati teksturu samo na jednom mestu jer joj ssd jako brzo pristupa.

Bar je tako pricano za nove konzole.
 
da to sam zaboravio za teksture, onda u tom slucaju za mene i previse prostora posto ovo iz ps4 kolekcije kad predjem brisem, koj ce mi Uncharted na konzoli kad ga predjem isto vazi za sve slicne igre

nego hoce li taj CP2077 da srede vise majku mu
 
Upravo suprotno, igre bi trebalo da postanu manje, jer se razvijaju za brze ssd diskove.
to znaci da ne mora da se ima na vise mesta jedna ista tekstura kao ranije, da bi mehanicki disk manje drljao.
Vec ces imati teksturu samo na jednom mestu jer joj ssd jako brzo pristupa.

Bar je tako pricano za nove konzole.
To su samo price kao reklama kako je ps5 super mocan bla bla...
Ne sumnjam za koriscenje ssd-a. Mozda prve godine i vidimo manje gb po igri ali neminovbo je da se sve vise zahtevaju ostrije texture pa cak i za neke nebitne objekte. Umesto hd textura sad cemo svugde imati texture za 4 ili 8k.
Da ne spominjem sto cela tehnologija programiranja ide u tom smeru da se stalno vuku razne ne bas toliko potrebne biblioteke itd...
Nijedan game studio ne brine puno koliko imate slobodnog prostora, samo da se prica o grafici...
Igre su iz godine u godinu sve teze i nijedan sonyjev ssd to nece zaustaviti.
 
ma nema cp2077 na ps store skinuli ga zbog bagova treba prvo da oprave osnovnu verziju
 
Možeš uzeti fizičku verziju. Na PS5 radi sasvim ok za razliku od last gen konzola gde se raspada.
 
i see, hvala za ideju... sa fizickom isto mogu da ocekujem next gen patch kada se pojavi?
 
Zar je iko i ocekivao da ce to izaci ove godine?
Bolje je da izbace igru kada bude spremna, da ne prodje kao GTS.
 
PS5 igre ne mogu na eksterni HDD jer su optimizovane da maksimalno koriste ultra-brzi SSD. Bilo je odavno reči o ovome, još na predstavljanju konzole.


Eksterni HDD se može naći povoljno, a dovoljan je za PS4 igre. M.2 SSD koji može da isprati performanse konzole će biti jako skup, pogotovu u početku. Ne očekujem cenu ispod 200€ za 1TB.
Izvinite, nisam ispratio po čemu je ovaj m.2 ssd drugačiji od regularnih?
 
Izvinite, nisam ispratio po čemu je ovaj m.2 ssd drugačiji od regularnih?
Mnogo veće brzine čitanja i pisanja podataka, nalik na onaj koji je ugrađen u samu PS5 konzolu. PCIe Gen 4. Ima par SSD-ova na tržištu koji imaju takve karakteristike i nisu ni malo jeftini.
 
^ Ok, hvala...
Mislite da "klasični" eksterni nvme m.2 ssd ne bi radio posao, tj. da bi usporenja bila primetna?
 
Ne bi ti ni dozvolio da instaliraš PS5 igre.
 
Možeš uzeti fizičku verziju. Na PS5 radi sasvim ok za razliku od last gen konzola gde se raspada.
Potvrdjujem ovo, vrlo je igrivo na petici, negde sam na 12h igranja.

Grafika na 1.11 verziji izgleda krajnje pristojno i radi savrseno glatko. Pucanja igre umeju da se dogode otprilike jednom na 3-4 sata. Glitcheva ima i dalje, za sada sam imao samo jedan ozbiljnije iritantan (morao sam da igram iznova trecinu misije). Prica je vrlo kul i nadoknadjuje sve mane, preci ce se ovo minimum jos jednom. Na jesen, ako ne ranije.
 
Sutra u 23:00 na twitchu ili YouTubeu možete pratiti prikaz novih/starih igara za PlayStation 5. Prezentacija će trajati pola sata.
Sprema li se to prikaz novog GoW-a 😏
 
Sumnjam. Mislim da ce pre pokazati Horizon: Forbidden West
 
Nazad
Vrh Dno