Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Ps5 igrači dobijaju day one Oddworld: Soulstorm, malo li je :) Jasno je da je PS Plus kolekcija inicijativa da ljudi pređu na PS5 i da odmah imaju šta igrati. Da su to dali i na PS4 nema smisla realno. A opet imaš desetine miliona igrača na PS4 koji će dobiti Days Gone...
Meni je ok, možda ću konačno moći nastaviti save započet dok je Days gone bio dostupan na PSNow, a ja počeo igrati dan-dva pre njegovog skidanja sa PSNow...
Post automatically merged:

Već krenula kuknjava da je Days Gone već u PS+ kolekciji. Iako nemam PS5 još uvek, mislim da je prilično džiberski potez od starne sonija. Isto kao što PS+ kolekcija nije dostupna na PS4
Izvini @arheolog1981 htedoh citirati evila.
Slažem se sa tvojim postom.
 
Zavrsio sam Final Fantasy VII Remake - koji FF sledeci predlazete da igram?
 
Najbolja MP FPS igra u poslednjih 10 godina.
Uz rame sa BF BC2 :)

Cekam da se jave obozavaoci ocajnih BF3 i BF4 igara, incoming... :D
 
Meni je BF na cekanju, samo da zavrsim gow pa se bacam na istu.
No ja samo kampanje igram, kao ex PC igrac ne znam da li bi mogao multiplayer preko kontrolera, kampanje igram opusteno na casual ali za MP bih verovatno kidao zivce sa analogom.
 
A jesu li u funkciji ovi trigeri na ps5 u BF1 ili nista?
 
Da li neko od vas mozda zna da li mogu da igram CTR tako sto sam u splitscreen-u na mojoj konzoli sa jos jednim igracem, i da nam se prikljuci jos neko online? Ps plus je aktivan na mom primarnom nalogu, i na tom trecem koji je online dok je ovaj drugi na mojoj konzoli obican lokalni nalog
 
Da li neko od vas mozda zna da li mogu da igram CTR tako sto sam u splitscreen-u na mojoj konzoli sa jos jednim igracem, i da nam se prikljuci jos neko online? Ps plus je aktivan na mom primarnom nalogu, i na tom trecem koji je online dok je ovaj drugi na mojoj konzoli obican lokalni nalog
CTR nema opciju da se dvoje ljudi na jednoj konzoli koji istovremeno igraju priključe online matchmaking-u.

Ili splitscreen, ili solo u online multiplayer.
 
Poslednja izmena:
A pretpostavio sam, al reko mozda ima neki workaround.. Hteo sam da probam da se uklopimo u cetvoro ja i zena sa drugarom i njegovom zenom :D
Hvala :D
 
Da li neko od vas mozda zna da li mogu da igram CTR tako sto sam u splitscreen-u na mojoj konzoli sa jos jednim igracem, i da nam se prikljuci jos neko online? Ps plus je aktivan na mom primarnom nalogu, i na tom trecem koji je online dok je ovaj drugi na mojoj konzoli obican lokalni nalog
Ne.

It’s also worth noting that you cannot play online races with a second player in splitscreen. While this could be added in a future update, nothing has been confirmed by the developer just yet.
 
E vidis to je dobar predlog, nisam znao da to moze.. Hvala!
 
ne verujem ja bas cimam pasanca da uzme ctr pa sa klincima da igramo online, bezveze patka
 
Izgleda da situacija kod Sonija nije bas tako divna sa nekim studijima i IP-evima.
Velika steta za Days Gone, mozda ipak nekad bude nastavka...
Btw rade na TLoU remake-u... Nadam se da im ne postane praksa sa vise naslova, jer ce verovatno znaciti full cenu i BC sa "starim" PS4 naslovima odradjen preko one stvari...

 
Igra li mozda neko odavde Soulstorm? Negde sam na trecini igre, pa nisam siguran da kapiram koncept oko karmi i ostalog.
 
Vrlo rado bih je igrao, ali nemam na čemu ☹🙂
U prethodnim delovima je poenta spasiti što više Mudokona, čime te prati dobra karma. Ako se spase svi (čak i oni po skrivenim mestima), nagrada je drugačiji kraj igre. Ako gledaš samo sebe - loša karma. Verujem da se isti koncept primenjuje i u Soulstorm-u.
 
Aha, sad je jasnije. Malo su ga bezveze uradili jer izgine dosta njih na procesu ucenja mape (kad vas juri gomila vojnika), a posle otprilike moras igrati ceo nivo od 45 minuta iznova da bi imao iole pristojan rezultat. Igrao sam davnih dana i Exodus i Odyssey (sa sve rimejkom), ali se bolje ovo moglo kontrolisati. Manje su bile instance i nisu bile tako velike posledice dok naucis nivo. Ovo sad je nekako slicnije Detroit-u nego standardnom Oddworld konceptu, narocito sto tek na kraju igre mozes da biras nivo koji bi da igras iznova.

Ali da je lepo, lepo je. I mehanika igre kida, ocekivano.
 
Može pomoć sa PS4 i Warzone?
Od kada sam na SBB ne mogu da se prikačim kod nekoga u lobi, a drugi mogu kod mene. Par dana u početku je sve radilo kako treba i već 3 dana nema šanse da namestim. Gasio ruter, beli Technicolor, ali opet isto.
Pozdrav.
Post automatically merged:

E da, i odjednom imam problem sa chat-om, ja druge čujem ali oni mene ne čuju, u podešavanjima za sony u testiranju zvuka kao da mikrofon ne radi, kad sluške nakačim na telefon super rade. Na oba džojstika je isto. Probao sa troje slušalica. Sve su sa džekom, nemam BT slušalice.
 
Testirao, NAT 2 stoji. Kad pustim wi-fi sa telefona radi normalno, jedino sto je problem sa chat-om prisutan, tu se nešto pobrljavilo, podešavanja sam proverio i ista su kao drugima.
 
pozdrav drustvo ,nov sam u svetu konzola....kupio pre par dana ps5 ....sa desetak naloga nosioca....svaka igra user za sebe ...
na svom primarnom nalogu novonapravljenom imam sve igre sa tih naloga i na njega ih igram
jedan od usera je sa igrom mk11 ultimate ...igra kupljena za ps4
odradio sam free nadogradnju na ps5 verziju
medjutim ni pre ni posle nadogradnje
ultimat pack tj sve sto mk ima da ponudi u igri nije dostupan
kad se pali igra pise mk11 ultimate
medjutim igra se ponasa kao standard edition

zna li neko o cemu se radi i koji tu problem postoji
 
Prešao Days gone, i nisam mogao da je ne poredim sa The last of us 1 (dvojku još nisam igrao), i iskreno ne mogu da se načudim zašto DG po konvencionalnim forumima i igračkom populacijom uglavnom slovi za promašaj, a TLOU kao igra generacije.

Ove dve igre osim sadržinski tj. tematski nemaju puno dodirnih tačaka, kao prvo DG je open world, a TLOU je linerana, dobro izrežirana igra sa sjajnim scenarijem, koja vodi igrača iz scene u scenu i ne ostavlja puno prostora za neko istraživanje.

Svet DE je sjajan fino osmišljen i grafički je vrlo uverljiv. Takođe, svet je vrlo raznolik, od gustih četinarskih šuma, preko pustinje, planinskih prevoja, plodnih ravnica i sl. Na mene je najbolji utisak ostavilo izgled pojedinih lokacija koje izgledaju kao da su "napuštene" na brzinu (šatori postavljeni za piknik, u kućama posuđe i stvari, poneki kofer koji nije stao u automobil i sl.), kao i open world mehanika koja pamti akcije igrača, tako da ako ubijete jelena, njegova lešina će dugo stajati na putu gde ste ga ubili, delovi koje sakupite sa kola (scraps, alarms i sl) više neće moći da se skinu sa tih istih kola do kraja igre.

Ja sam igrao na NORMAL i tu nema problema sa resursima niti sa težinom protivnika, pogotovo kad se dublje zagazi u skill tree, jer za divno čudo većina skillova u ovoj igri ima smisao i doprinos.

Samu priču neću prepričavati, nije nešto za nezaborav, ali nije ni loša, ali moram istaći da mi je kao u retko kojoj igri glavni protagonista od starta bio i ostao prilično antipatičan (mislim da je ovo i najveći problem igre) da su njegove reakcije na okolinu previše stereotipne (bajker), izveštačene i nimalo ljudske i realne, i da je sve u vezi njega od izgleda do ponašanja čist kliše (ne voli da čita, ali zato voli da se prepire i bije, nisam stekao utisak da ga je ičija smrt previše potresla), do govora jer Dik (Deek) pravi rasadnik rednek moonshine uzrečica od koje se ne zna koju češće koristi i koja je nesimpatičnija (sigurno najiritantnija otegnuto "my olllld lady" (za suprugu koja nema ni 30 godina)).

Borba mi je bila vrlo zabavna pogotovo šunjanje i stelth i ubijanje, a strast i sadistički užitak u ubijanju zombija me je držao od početka do kraja. Nije me mrzelo da 1000 puta u vožnji od tačke A do tačke B silazim sa motora da bi ubijao zombije, čak sam negde od polovine igre kad prestaje "borba za goli život" počeo da smišljam načine kako da ih tamanim, i nikad nije dosadno.
Takođe sporedne misije imaju smisla jer donose novac i trust, takođe otključavaju recepte za neka hand made oružja, od kojih su neka ručno rađena hladna oružja među najjačima u igri, a trust i pare su bitni za nadogradnju motora i kupovinu oružja.

DG ima mane og kojih boluju sve open world igre, a to je da u nekom momentu tokom igranja postaješ vrlo jak, ali ne i demigod, pa se do kraja igre mora taktizirati sa nekim jačim ili mnogobrojnijim protivnicima (tipa na hordu zombija nikad ne možeš jurišati jer te swarmuju za čas). Takođe, uslovno mana je da sadržaja ima toliko da se uz malo napora mogu nadograditi svi skillovi iz sve tri skill grane do maksimuma i nadograditi oružje i motor što ne volim, ali i neke gruge "igre generacije" npr HZD još očiglednije boluju od te boljke jer se maksimalni level i pun skill tree dostiže na 3/4 igre, a ovde je to ipak bolje izbalansirano, ali ne npr. tako dobro kao u Witcher 3, gde underlevel protivnici donose 1 exp.

Sve u svemu, po meni DG uopšte nije promašaj, već je u najmanju ruku rame uz rame, ako ne i bolja od TLOU 1, baš zbog samog tipa igre koja nije linearna i pruža igraču dosta slobode, kao i lepo osmišljenog i realizovanog open world sveta.

Na kraju svakako preporuka da se ova igra odigra.
 
Kod DG je problem što je priča smeće, što su likovi smeće, što su kvestovi smeće.

Gameplay mehanika je odlična, osećaj napucavanja fenomenalan. Zatim i taj survival osećaj kod samog starta koji postepeno prerasta u izživljavanje nad hordama u drugom delu igre.

Šteta što su sve to upropastili sa suštinom.

Zato i ne može da se poredi sa TLoU.

Mada može recimo da se poredi sa HDZ, od iste svakako jeste bolja igra. Da ne pričam o tome da su i DG i HDZ zasrali sa tom "Ubisoftolikom" open word gameplay mehanikom. Najgorim mogućom mehanikom koja je svakom normalnom odavno dojadila.

Open word koji nije linearan ne treba da znači "osvajanje tornjeva" i regiona gde svaki nudi kvestove na isti kalup kao u prethodnom. Tu ne postoji n od nelinearnosti...
 
Poslednja izmena:
^ Ne bih baš rekao da su priča i likovi smeće, ali da, kvestovi su jako loši, a gotovo svi likovi su prilično jednodimenzijalni i radnje koje preduzimaju su često u suprotnosti sa personalitijem koji grade. Takođe dobar deo likova se pojavljuje samo da bi se pojavio, niti utiču na radnju niti su preterano bitni za nju. U svakom slučaju gotovo sve likove koji se pojavljuju u igri je dosta teško simpatisati.

Ovo gore sam napisao jer tako jeste mada po meni ni likovi u TLOU nisu bili nešto VAU razrađeni, niti puni emocija i ljudskosti sa sjajnim background pričama, čist prosek, ništa neviđeno...

Na tom polju empatije sa likovima, a u ovoj zombi tematici, mi je prva sezona TWD telitale neprevaziđena.

EDIT: To za survival osećaj si u pravu, to je jako verno i realno implementirano.
 
Ja krenuo DG, igrao 10min, izasao i obrisao.
Postujem svacije misljenje no meni je ova igra smece.
 
Nazad
Vrh Dno