Šta je novo?

"Platforma" novi servis za video-hosting

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,613
Poena
845
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
"Platforma" je novi servis za video-hosting. Dolazi nam iz Rusije. Sličan je kao Youtube ili Francuski Dailymotion. Ovaj servis je nastao kao direkan ogovor, za zapadnu propagandu i blokiranje Ruskih medija. Već je počeo da se promoviše u zemljama BRIKS a, prognozira se brži rast od Tik Tok a. Još uvek je u Beta fazi. Nedostaje mu dosta sadržaja i matrerijala. Još jedna zanimljiva informacija. Bilo kakvo LGBT delovanje strogo zabranjeno, što ga dodatno čini popularnim u brojnim istočnim zemljama.


Ideja za nastanak Platforme prvenstveno je bila da se državni kanali i "glavni patriotski blogeri" uklone sa američke platforme, saopštio je Regionalni javni centar internet tehnologije (ROCIT).

"Od 2020. godine Jutjub je izbrisao sve ruske državne kanale i nastavlja da briše najveće patriotske blogere, zato želimo da ponudimo platformu, alternativu Jutjubu", navodi se u saopštenju ROCIT-a na telegram kanalu.
Napominje se da je interfejs platforme sličan Jutjubu, a sa strane otvorenog videa nalazi se posebna kolona sa preporukama gde možete odabrati i gledati sličan sadržaj, a domaći analog preporukama dodaje ne samo velike i popularne kanale, već i nedavno otvorene, prenosi "RIA Novosti".

Ako autor ima stranicu na jutjub kanalu, on može da prenese sadržaj sa tog sajta na Platformu.
Servis takođe ima ugrađen katalog muzike i video zapisa za kreiranje sadržaja, a nameću se ograničenja na sadržaj koji krši ruske zakone i promoviše "antirusku retoriku".

Algoritmi automatski otkrivaju, a moderatori potvrđuju, prisustvo golotinje, vatrenog oružja i sadržaja sa LGBT propagandom u video-snimcima.

"Korisnici mogu da prijave bilo koji video, a moderatori će brzo doneti odluku. U tom slučaju će obe strane – i korisnik i autor – biti obaveštene o odluci i njenim razlozima", objasnili su u ROCIT-u.
Nedavno je poslanik Državne dume Anton Gorelkin rekao novinarima da će krajem juna u Rusiji biti predstavljen još jedna zamena za Jutjub.

On je naveo da je uputio apel "Roskomnadzoru" sa zahtevom da razmotri niz mera za uticaj na strane hosting provajdere.

Trenutno na ruskom tržištu postoji video-servis MTS za video i strimove NUUM, "VK Klips" i "VK Video", Rutjub i "Pikabu" – jedna od najvećih platformi za blogovanje na Runetu.

Citirani deo teksta je preuzet sa portala Glas Javnosti

Capture22.JPGCapture23.JPG
 
Prva strana se dosta sporije učitava nego što je očekivano.
Imajući to u vidu - neće niko čekati 7 sekundi da se učita skelet sajta.
 
Купујмо домаће (Руско) !
 
Skrol katastrofa, vuce se ko prebijena macka.
 
Napisah da je to beta. Još treba da se radi na njoj. Mada ono što nudi, mi zaista deluje primamljivo.
 
"Nedostaje mu dosta sadržaja i matrerijala", a ispade da je primamljivo i da nudi nešto specijalno. Meni se čini da je ovo najobičnija platforma za propagandni materijal jedne zemlje, koji će biti uvijen u oblandu šireg multimedijalnog sadržaja, ali će informacije koje se mogu dobiti biti strogo kontrolisane.
 
Нешто као Гугл ?
 
Algoritmi automatski otkrivaju, a moderatori potvrđuju, prisustvo golotinje

Jasno vidi na prvom screenshotu rad algoritma. 🌈 :cool:
 
Imaju Rusi i Rutube, a i na zapadu alternativni servisi za video hosting niču ko pečurke posle kiše, Odysee, Rumble mi prvi padaju na pamet.
 
Ako mislis na video, gde random devojka u gornjem delu kupaceg kostima, sedi i slusa deep house...ne vidim razlog za insinuaciju sa rainbow flag i golotinjom...osim ako si iz nekog vehabijskog udruzenja:)

Što se djevojke tiče, itekako ima onih kojima će i to smetati jer "to dolazi sa Zapada". Meni nimalo ne smeta, čak naprotiv. Samo hoću reći da im taj algoritam ne radi ništa drugačije od onog na YouTube pa ne znam zašto ga reklamiraju kao nešto jako bitno. Nisam siguran kako će se autorska prava regulisati.
 
Ne smeta ni meni nista, najvise prezirem cenzuru, to su potezi jadnika !!! Algoritam je podesen, kao sto i svaki moze da se podesi...tako da, oslanjati se na algoritam i prompt engineering hmm?
 
Hehe, kad postanes ultrapoznati platforma.ru kreator i krenes da se kupas u rubljama... pa ti naidje neka sibirska princeza, pitacu te tada da li se ista pitas! 🤣
 
Nazad
Vrh Dno