Šta je novo?

Planiranje sistema oko Wharfedale Evo 4.4.

nerven

Cenjen
Učlanjen(a)
19.11.2013
Poruke
729
Poena
195
Igrom slučaja sam kupio par ovih gospođa na popustu, iako planiram neko vreme da se pozabavim nekim low-mid budget sistemom (~2500 - 3000 EUR total) jednostavno nisam imao vremena.
U međuvremenu su naletele kutije koje pazarih i sad sam na početku igre od koje me je odvraćao taj nedostatak vremena a i volje da istražujem.

Trenutna ideja je sistem za dnevnu sobu, stereo-only sa integrisanim pojačalom(?) i nekim streamerom.
Ono što još uvek ne znam je da li bi gotovo rešenje (Bluesound Node) ili nešto što zahteva malo igranja bilo svrsishodnije. Tražim pouzdanost i komfor oko reprodukcije. Bluesound Node mi se čini kao dobro rešenja i jedino što me (za sada) odvraća od njega je što nailazim na komentare o bagovanju aplikacije na mobu (zavisno od servisa) i što ne znam kakve opcije imam da reprodukujem sadržaj sa NAS-a koji još uvek nemam.
NAS je u planu za kraj godine ili sledeću, zavisno od vremena.

Uređaji za reprodukciju - telefoni i tablet (android, ios bi bilo lepo), laptop i desktop. Spreman da žrtvujem sve sem telefona ako treba.
Servise ne volim ali recimo da svi veliki mogu doći u obzir. Preferiram da nemam ograničenje u izboru i to je za sada jedan od najvećih problema koje imam sa streaming platformama.

Imam Technics 1210MK2 pa bi i on ušao u planiranje, a i bilo bi zgodno ako bih mogao nakačiti TV (ali ne i obavezno).

Integrisano pojačalo vs AVR - nemam pojma. Dok god ispunjava kriterijum što se tiče povezivanja, ima dovoljno snage da gura kutije i upada u total budžet - I'm all ears.
Razmatrao sam Cambridge Audio AXR100 ali nisam u miru sa time da nemam bar još dve opcije.
Muzički izbor - od ambient, noise, drone, industrial, techno, house, minimal, disco, garage, rock, post-rock, classic, modern/neo-classic, jazz, future, fusion jazz, bossa nova, world music, soundtracks, eksperimentisanja na sve strane.

Dnevna soba (27kvm) nije akustički tretirana niti će biti u značajnoj meri u budućnosti.

Zahvalan sam za sve sugestije i komentare koje imate!
 
Nazad
Vrh Dno