Šta je novo?

Planetwatch (PLANETS)

Ne znam zašto ljudi koriste DM umesto ovde da pitaju nešto ali moja je greška verovatno što nisam nešto više napisao o projektu, pa evo ukratko da probam da ispravim to.
Ovo sam napisao na jednom drugom topicu pre mesec dana, lenj sam pa radim copy/paste, stvari se menjaju kao i cena tokena ali tu je negde približno sve isto i sada (fiat cene)
Sa Planetwatch senzorom Type1 je zarada trenutno $1200 mesečno, sam uredjaj je skup , negde oko €2000 , ali isplati se nakon dva meseca već.
Type2 senzor zaradjuje 66 tokena dnevno ($18) , Type1 133 tokena ($40 trenutno) i za ta dva tipa senzora je bitno da li si prvi u hexu, ako jesi zarada je tolika, ako si drugi onda je sve to daleko daleko manje, praktično neisplativo.
Type3 i Type4 nisu loši takodje, kod njih je nebitno da li još neko kopa u blizini, ali ti kao pojedinac ne možeš više od jednog da koristiš na lokaciji.
Type 3 zaradjuje 30 tokena dnevno, Type4 23 ($7)

Youtube ima dosta dobrih videa vezanih za temu, mislim da ovaj sadrži sve što treba, zastupljeni su svi senzori kao i najbitnije stvari iz white papera.

 
Srbija nije na listi zemalja gde Awair vrši isporuku i pruža podršku za svoje uređaje. Nigde ne piše da je upotreba uređaja zabranjena van navedenih zemalja, ali pitanje je opet kako će to raditi van podržanih područja i kome se obratiti u slučaju nekih problema.

awair-countries.jpeg
 
Pa isporuka kad naručuješ preko njihovog sajta nije moguća, na to se misli, ja sam uzeo isti sa Amazona, radi sve normalno i bez problema.
Uredno mi leže $9 na wallet svaki dan, sve ok.
Ne znam zašto su to uveli, u principu se ogradjuju od carine u pojedinim zemljama koje iz nekog razloga možda ne bi dozvolile uvoz njihovih senzora, mislim da je to objašnjenje neko bilo, pa onda zato samo članice EU i Americas.
Planetwatch je povodom toga rekao da što se njih tiče sve zemlje su podržane, za ovaj senzor ne ide prodaja preko njih direktno ali je podržan uredjaj svakako, i ako uredjaj dodje do tebe problema nema. Ima gomila ljudi u Srbiji uredjaj i radi svima, postoji btw grupa 'Planetwatch Balkan' na Telegramu.
Nisam naručivao direktno od njih jer je tada moglo i na Amazonu da se uzme pa mi to lakše bilo u svakom slučaju, sve i da je moglo, ali znam da su neki koristili forwarding adresu, e sad kako to tačno izvesti ne bih znao da ti kažem.
 
Awair Element

Imao sam sreće da sam rano saznao, praktično sam ga odmah i uzeo, jedan youtuber je najavio da ga ima na Amazonu, planulo je sve odmah, tad je bio $149
Na Awair sajtu direktno kod njih je isto bila ta cena, i tamo je odmah sve otišlo, nakon toga mislim da se na Amazonu više nije ni pojavljivao osim jedanput čini mi se, i da je ceo stock otišao bukvalno za minut, na Awair sajtu je odmah cena duplirana, mislim da na ebay-u ne može da se nadje ispod $600, ima ga kod nas na KP ali bezobrazno su skupi.
 
Da li je neko upucen u pitanje saturacije koja se najavljuje za Atmotube, kada ce da se desi, kolika nagrada u planetsima se tada ocekuje?
 
Saturacija je već krenula, kada se isprazni kanta trebalo bi da bude onda 4-5 planetsa nagrada dnevno.
I Type3 je ušao u saturaciju btw
 
Nazad
Vrh Dno