Šta je novo?

Plafonski zvučnici

Conquer

Cenjen
Učlanjen(a)
09.03.2017
Poruke
2,836
Poena
175
Pozdrav drugari, nisam naišao na sličnu temu, pa ne zamerite ako već postoji...
Trebala bi mi preporuka za ugradne plafonske zvučnike pre svega, naravno, biće tu pojačalo i vufer takodje u priči. Konkretno je dnevna soba u pitanju, znači poenta je da se dobije što pristojniji zvuk za slušanje muzike i gledanje filmova (kao izvori tv i telefon za sada, znači Netflix, Spotify...)
Ubaciću i projekat stana, da vidite gde bi se tačno pozicionirali na plafonu, možda neko ima pametniji predlog i u vezi toga, veličina prostorije (dnevnog boravka) je nekih 30-ak kvadrata.
Ono što sam ja do sada gledao, što se tiče zvučnika (4kom), Dali Phantom E-50 ili E-60 (ako ima potrebe), vufer Dali SUB E-9F ili E12F, dok za pojačalo još uvek nemam ideju.
Neki kriterijum je da ugradna dimenzija (dubina) ne prelazi 10-11cm, ne bih puno više od toga da gubim na visini prostorije, a što se budžeta tiče, idealno bi bilo da se uklopi sve u ~3k€.
Zvučnici konkretno su izmedju 200-250€ komad, vufer ~600-700€, i ostalo za pojačalo.
Takodje bi mi trebala neka preporuka za kablove za zvučnike (2x1.5-bakar), vidim da je poslednja tema zatvorena za pisanje. 🥴
Hvala unapred na svakom dobronamernom savetu i predlogu 🍺
 

Prilozi

  • IMG_0595.jpeg
    IMG_0595.jpeg
    113.1 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Hoćeš li imati i obične zvučnike pa ti plafonski trebaju za zvučne efekte, ili ćeš samo plafonske? Ako je ovo drugo - nisam siguran da ćeš se usrećiti sa takvim rešenjem. Zvuk koji dolazi samo odozgo nije baš reper za HiFi - na tako nešto su navikli samo kopači bunara :)
Pozdrav
 
I mene interesuju plafonski zvučnici, isključivo za Dolby Atmos setup.
Bacite neki predlog.
 
Да, ако су за атмос ок али све остало мора бити у нивоу слушања напред или мин 60ак цм изнад за суроунд.
 
Mislio sam samo na plafonske, što zbog estetike i praktičnosti, samo vufer bi bio dole, ispod tv komode.
Zapravo se nisam u potpunosti odlučio, nego mi je palo na pamet da ostavim kao opciju dok se razvlači struja, pre gipsanih radova.
Nije isključeno da će biti i klasične kutije na kraju, nego nisam bio u prilici da čujem neki ozbiljniji plafonski sistem, pa nemam pojma koliko to zapravo pristojno može da izgleda.
Evo i 3d prostorije...
 

Prilozi

  • IMG_0520.jpeg
    IMG_0520.jpeg
    232.1 KB · Pregleda: 57
  • IMG_0521.jpeg
    IMG_0521.jpeg
    235 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Nisam ja, arhitekta je, mogu da pitam ako ti znači😃
 
Nazad
Vrh Dno