Šta je novo?

Pitanje za vlasnike Xiaomi telefona

Sirena

Slavan
Učlanjen(a)
02.03.2008
Poruke
1,093
Poena
350
Nebitno o kojem modelu se radi, da li vam se ikad desio problem zutih fleka po ivicama ekrana?
Naime, prvi put sam se susreo sa tim problemom jos na LGG2 fonu a kasnije i na Huawei modelima.
Jos tad je LG zvanicno objavio da je problem u lepku koji se vremenom topi usled zagrevanja gpu cipa pa lepak pocne da se razliva po ekranu.
Alternativa su lepljive trake ali fabrike nemaju ni interes ni vremena da se zezaju sa time.
To mi se desavalo i na Huawei modelima i evo bas sad kucam sa fona kojem su se vec drugi put pojavile fleke.
Garancija se uvek uvazava, servisi zamene ekran bez problema.
Planiram nov fon pa me zanima da li su se Xiaomi vlasnici susretali sa ovim problemom?
Hvala.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ja sam imao Poco do pre 3 nedelje. 2 puta menjali displej u garanciji i isti problem na istom mestu se pojavljivao. Odneo sam ga i rekao ako ne mogu da reše da mi zamene aparat što je na kraju i urađeno. Zamenjen aparat za nov, naravno ne za Poco jer ga nema više. Telefon uzet preko operatera.

Nova 5t
 
Imaju određene serije kod nekih proizvođača taj problem. Ja sam koristio polovan Ppco jedno godinu bez ikakvih problema... Dese se takve serije.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
To se pojavljuje kod telefona bilo kog proizvođača.. čak mislim da je kod Samsunga prilično često, jer sam kod mnogih video (a mislim i da su amoled ekrani podložniji...

..lično kod mene posle više od dve godine korišćenja, na mi a1 nakon što je pola dana bio u funkciji navigacije, i izložen suncu ispod šoferke automobila, pojavila se žuta fleka.. tako da zaista je za pojavu fleke uzrok povišena temperatura, u mom slučaju i sunce kroz staklo, i konstantno opterećenje navigacijom učinilo svoje.. od tada prošlo dva meseca, ne širi se, i primeti se na beloj podlozi, inače ne pravi problem..



Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
nema zutih fleka na mi a1. imam ga 2,5 god

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To sam vidjao i na HTC i na Xiaomi telefonima. Na sreću, meni nikad do sada, ni na jednom.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Upravo, moj Poco je radio podosta dnevno je služio kao navigacija i još kao službeni telefon i nije displej izdržao. Grejao se kod GPS modula

Nova 5t
 
Nema kod Samsunga zutih fleka vec se na ekranima javlja burn in ,doduse sada vec redje ali to je falinka amoled ekrana

Zute fleke su proizvod loseg kvaliteta lepka koji se koristi za ekrane
Javljao se nekada kod lg,htc itd
Ne pratim teme o Xiaomi modelima ali znajuci da su generalno loseg kvaliteta ocekivana prica
Ne smeta pri radu ali bode oci ,nekada se sire nekada ne
Uglavnom los kvalitet lepka pravi problem

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Na a1 fleke burn, a na rm note 8 pored burn imam i duhove, bela mi se urezuje brzo iz viber, insta, pa i igrice. Na rm note 4x nisam imao

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ja sam eto silom prilika menjao Poco za Nova 5t. Ima 2 proizvođača displeja npr za Poco. Jedna je ok druga je loša.

Nova 5t
 
Poco uskoro 2 godine,nema fleka nikakvih. Xiaomi Mi A2 bez fleka takodje, dve godine za dva meseca.
 
Ja nemam zute fleke ali recimo u donjem delu kod chin-a u celoj duzini imam tamniju liniju debelu 5mm, kao sivu senku koja se vidi na beloj boji.
 
Poco I A2 za neki mesec dve godine nikakav problem.A ćerka je baš mučila Poco po ceo dan,svanulo mu kad je prešao kod mene :) Redmi note 9 pro I Redmi 8A tek su par meseci kod nas pa ne modu ništa da kažem za njih.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Meni se pojavilo žutilo na Huawei Mate 10 lite i to vrlo brzo nakon otpakivanja novog telefona. Nije se pregrejao telefon ni na koj način. Samo sam primetio jednog dana na beloj pozadini. Kasnije se nije širilo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni se na Redmi Note 7 pojavila zuta mrlja na ekranu posle nekih 10 meseci. Pod garancijom je pa sada cekam da nabave ekran i da mi zamene.
 
To žutilo po mom iskustvu je do mene mojih farmerica i dzepa, uvek gornji desni, donji levi ,i oko power dugmeta ,imao aam ga i na lenovo i na motoroli. Tako da ne dajek znacaj tome, gazim ih do kraja, al na rn 8 mi je za dva meseca, i sad posle 7 meseci duhovi :) uaput mi se ekran jako lako grebe, pa mislim da me je neko hm...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ne pratim teme o Xiaomi modelima ali znajuci da su generalno loseg kvaliteta ocekivana prica

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

Da pratis, znao bi da ova konstatacija nema veze s' vezom...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Ok,to je tvoje misljenje
Hiljadu razloga zasto ih zaobici u sirokom luku
Ali ovo nije tema za to ,iznosimo licna misljenja moje je takvo kako je ,ne bez razloga

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Xiaomi Redmi Note 5...2 godine bez problema
 
Kod devojke na Redmi 8 čini mi se. Dve mrlje uz ivice ekrana, ne smeta joj. Kod mene na Redmi 4 nema ništa.
 
Xiaomi 1s 4 godine
Xiaomi redmi note 4 global 8 meseci
Xiaomi redmi 5 plus 1.5 godina
Xiaomi redmi note 5 2 godine
Ni jedan nema fleku niti je imao jedini kao sto ste videli je najmanje koristen i to je redmi note 4 global on je imao zvezdano nebo po ekranu od mrrvih piksela i tu je garancija uvazena.
Moram da napomenem niti jedan telefon nije kupljen zvanicno tj preko operatera i prodavnica svi telefoni su kupljeni preko kp a. Tako da ja dalje ne bi nista objasnjavao o kvalitetu i kvantitetu Xiaomi telefona.


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ne razumem kako vam see pojavljuju duhovi na lcd ekranima?
To je bas karakteristika amoleda.
 
Ja nikad nisam imao problem sa zutim flekama na telefonima. imao sam xiaomi mi2, mi4, mix2s, mi8, mi9t, mi9t pro
xiaomi mi2 je kupljen iz Kine, ostali sa KP ni jedan problem sa ekranima.
Moguce da ako se kupe u legalnim prodavnicama da ima tih problema sa zutim flekama., jer ko zna odakle nabavljaju te telefone.
 
Kakve veze ima to gde je kupljen telefon?
Ja sam sa RN5 kupljen na KPu imao problem sa zutom flekom nakon godinu dana.
 
Ok,to je tvoje misljenje
Hiljadu razloga zasto ih zaobici u sirokom luku
Ali ovo nije tema za to ,iznosimo licna misljenja moje je takvo kako je ,ne bez razloga

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Naravno, i hiljadu jedan razlog izabrati Xiaomi telefon. A naslov teme lepo kaze, pitanje za vlasnike Xiaomi telefona, tako da ne znam sto se javljas kad si sam rekao da ga ne pratis niti posedujes...
Za 6 godina ni jedan jedini problem za Xiaomijem sto ja koji sam promenio 6 modela, sto moji iz familije...Redmi 1s, RN3, RN4, RN5, RN7, miA1, mi8, Poco...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Šaomi postoji već 6 godina [emoji47]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakve veze ima to gde je kupljen telefon?
Ja sam sa RN5 kupljen na KPu imao problem sa zutom flekom nakon godinu dana.
Pa ima veze.
Nikad nisi citao o razlicitom kvalitetu uredjaj ili robe koja je namenjena EU, USA i trecem svetu u kojem je i Srbija?
 
Nebitno o kojem modelu se radi, da li vam se ikad desio problem zutih fleka po ivicama ekrana?
Naime, prvi put sam se susreo sa tim problemom jos na LGG2 fonu a kasnije i na Huawei modelima.
Jos tad je LG zvanicno objavio da je problem u lepku koji se vremenom topi usled zagrevanja gpu cipa pa lepak pocne da se razliva po ekranu.
Alternativa su lepljive trake ali fabrike nemaju ni interes ni vremena da se zezaju sa time.
To mi se desavalo i na Huawei modelima i evo bas sad kucam sa fona kojem su se vec drugi put pojavile fleke.
Garancija se uvek uvazava, servisi zamene ekran bez problema.
Planiram nov fon pa me zanima da li su se Xiaomi vlasnici susretali sa ovim problemom?
Hvala.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Ja sam imao taj problem na Xiaomi Redmi Note 3, posle nekog vremena mi se pojavila fleka na ivici ekrana. U pocetku se primecivalo malo vise, posle ne toliko.
 
Offtopic obrisan. Ne nastavljajte sa raspravom koja nije u vezi sa temom. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno