Šta je novo?

Pitanje za vlasnike Radeona

  • Začetnik teme MacUser
  • Datum pokretanja
M

MacUser

Guest
Imam problem sa podesavanjem TV-out-a na Powered by ATI Radeon 7500. U pitanju je XP Pro. Potrebno mi je da mi se samo DVD, DIVx i audio player pojavljuju na TV-u. Znaci treba mi extended desktop. Ako ATI drivere podesim na extended desktop, onda mi i TV i monitor koriste istu rezoluciju i refresh. Ako u Display properties/Settings za TV (koji se vidi kao drugi minitor) ukljucim Extend my Windows desktop onto this monitor, dobijam ono sto zelim, ali mi je slika na TV-u razvucena po sirini, i ne mogu da je rasirim po visini do kraja (ima crne strafte gore i dole), niti mogu da je suzim. U tom slucaju drugi display mi se pojavljuje kao Default Monitor koji ne mogu da promenim. Postoji li nacin da podesim sliku na TV-u. Preko podesavanja u ATI/Displays (kad ugasim extended desktop) sliku sam maksimalnu suzio po horizotali i rasirio po vertikali, ali jos uvek nije dovoljno. Podesen je PAL B. Drajveri su ATI reference driver-i "wxp-ref-7-60-010914b-1827c.exe". Ima li pomoci. Usput da pitam ima li neko serijski broj za ATI DVD Player, jer sam skinuo sa site-a program, ali trazi stari broj. Koje je najbolje resenje po vasem iskustvu.
 
Zaboravih da pitam koji softver se koristi overclock ATI-ja?
 
Serijski broj ti je na cd-u od radeona ili 180-G01070-105.Koristio sam power strip do sada iz navike(nvidia) a sada radeonator 1.43 .Oba su dobra.
 
Nazad
Vrh Dno