Šta je novo?

Pitanje za rezoluciju

brnatovic

Poštovan
Učlanjen(a)
18.09.2019
Poruke
294
Poena
70
imam monitor koji je 32 inca i njegova naovdno rezolucija preporuceno 1366x768 e sad meni se svidelo kako izgleda 1920x1080 da li ga smem drzati tako?
 
Ako nemaš problema u radu, da prekida nešto, baguje i tripuje, smeš. Koji tačno monitor imaš? To više liči na neki stariji 32-inčni tv sa tom rezolucijom...
 
Ako nemaš problema u radu, da prekida nešto, baguje i tripuje, smeš. Koji tačno monitor imaš? To više liči na neki stariji 32-inčni tv sa tom rezolucijom...
Samsung je u pitanju sad nzm tacno koji model pa nema problema kasnjenje nit ista nit blica sto bi rekli radi ok
 
Koristi monitor ma maximalnoj reoluciji koju podržava.
Eventualno smanji rezoluciju ako igraš nešto i fps je grozan a ne možeš drugačije da ga povećaš...
 
Koji to monitor ima gratis 1920x1080 rezoluciju a ustvari je 1366x768 , moze li ime monitora?
 
Koji to monitor ima gratis 1920x1080 rezoluciju a ustvari je 1366x768 , moze li ime monitora?
To nije ništa čudno. Na mom LG-u je native rezolucija 3840x2160, a mogu bez problema da stavim 4096x2160.
 
Model je samsung ima hdmi i sto cuda na njemu ujutro dostavljam marku igram trenutno neke igrice na 1920x1080p u 60 fps nema problema inace nije monitor nego TV to sam danas se setio
 
brnatoviću, budite ljubazni pa uslikajte naljepnicu na poleđini tog uređaja.
na njoj uredno piše model i oznaka , čisto da imamo u evidenciji takav čudnovati egzemplar.
 
To ti je 24 inch...
Koristi rezoluciju koju god poželiš...Sad dal ceš da pališ u drajverima super rezolucije il kako god ih nazvali-2k,4k....sve jedno.
 
To ti je 24 inch...
Koristi rezoluciju koju god poželiš...Sad dal ceš da pališ u drajverima super rezolucije il kako god ih nazvali-2k,4k....sve jedno.
meni je samo bitno da mogu 1080 stavit posto nije mi cilj silovati sad nego eto cisto kroz svih ovih godina da odem 1 stepen vise
 

Samsung T24D310ES​


  • Contrast Ratio:1200:1
  • Display Type:LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
  • Native Resolution:1366 x 768
  • Backlight Technology:LED backlight
Monitor se drži na nativnoj rezoluciji , jer on poseduje baš toliko piksela, i nijedan preko tog broja.
Tebi to čak i više odgovara, jer ćeš imati više slika po sekundi (FPS), na manjoj nego na većoj rezoluciji.

za jedan stepen više, će ti ipak trebati jedan (moderniji) monitor više.
 

Samsung T24D310ES​


  • Contrast Ratio:1200:1
  • Display Type:LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
  • Native Resolution:1366 x 768
  • Backlight Technology:LED backlight
Monitor se drži na nativnoj rezoluciji , jer on poseduje baš toliko piksela, i nijedan preko tog broja.
Tebi to čak i više odgovara, jer ćeš imati više slika po sekundi (FPS), na manjoj nego na većoj rezoluciji.

za jedan stepen više, će ti ipak trebati jedan (moderniji) monitor više.
vidsi akd stavim 1366x768 slika mi je ono nije lose ne mogu reci ali kad povecam dosta je bolja po meni barem ono .
 
Posto je Zamzung, probajte da na taj HDMI na koji je zakacen racunar iz TV menija zalepite "label" PC i pod picture size stavite "screen fit". Trebalo bi da omoguci 1:1 pixel mapiranje bez laznih "ulepsivaca" slike. Tako da 1366*768 izgleda "kak' spada" da parafraziram kolegu Kokija :)
Kako se ovo radi konsultujte navodilo za uporabo za TV iz te ili slicne generacije...
A i fps u igrama ce da skoci opasno.
 
Poslednja izmena:
Posto je Zamzung, probajte da na taj HDMI na koji je zakacen racunar iz TV menija zalepite "label" PC i pod picture size stavite "screen fit". Trebalo bi da omoguci 1:1 pixel mapiranje bez laznih "ulepsivaca" slike. Tako da 1366*768 izgleda "kak' spada" da parafraziram kolegu Kokija :)
Kako se ovo radi konsultujte navodilo za uporabo za TV iz te ili slicne generacije...
A i fps u igrama ce da skoci opasno.
da da HDMI je nije onaj obican jel nisam imao nameru da se vracam na staru texniku sto se tice vece rezoluzije nemam sa njom problem samo ptiam jel se sme da ne rikne tv
 
Nece nista da mu bude jer TV mora da bude u stanju da prihvati Full HD signal, iako sam panel nije Full HD. Prosto standard za TV je takav.

Ono sto ja pisem je da je suludo bacati sliku vece rezolucije koja ce biti smanjena na rezoluciju panela od strane TV. Najoptimalnije je poslati mu signal prirodne rezolucije panela, sa skaliranjem 1:1 a to se, na starijem Samsungu, postize kako sam napisao. Zasto? Pa uludo bacanje ~2 puta vise piksela trosi performanse gde nije bitno.
 
brnatoviću, budite ljubazni pa uslikajte naljepnicu na poleđini tog uređaja.
na njoj uredno piše model i oznaka , čisto da imamo u evidenciji takav čudnovati egzemplar.
Koja si ti glava, prevrnuo sam se u stolici od smeha.
 
Nece nista da mu bude jer TV mora da bude u stanju da prihvati Full HD signal, iako sam panel nije Full HD. Prosto standard za TV je takav.

Ono sto ja pisem je da je suludo bacati sliku vece rezolucije koja ce biti smanjena na rezoluciju panela od strane TV. Najoptimalnije je poslati mu signal prirodne rezolucije panela, sa skaliranjem 1:1 a to se, na starijem Samsungu, postize kako sam napisao. Zasto? Pa uludo bacanje ~2 puta vise piksela trosi performanse gde nije bitno.
aha dobro hvala vam za informacije :)
 
Nazad
Vrh Dno