Šta je novo?

Pitanje vezano za powerline

Darthy85

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2019
Poruke
23
Poena
55
Sredio sam na spratu sobu, i ne mogu vise da busim zidove, i da se majem sa kablovima po 10-15 metara da bih pustio net u toj sobi. Rekoh da uzmem D-LINK PowerLine AV2 1000 , i da probam sa njim. Deluje nekako jednostavno i zavrsilo bi mi posao super. Zanima me, da li ja mogu sad Router 1 - Powerline 1 - Powerline 2 - Router 2 i da na tom drugom ruteru pustim wifi. Svi pisu nesto drugacije, jedni pricaju da ti treba switch na drugom pa onda u njega da ubodem ostalo. Meni tu treba wifi, za ps4, za tv, za telefone . Ova soba gde je prvi router, tu mi je glavni racunar,tu radim i ne mogu njega da pomeram do tamo. Da li neko imao iskustva , zna kako ide oko ovoga?

Hvala
 
Da, stim da taj drugi router može da bude nešto tipa ap ili repeater, sa lan ulazom.
Al imaš i varijantu Power line gde jedan već ima ap na sebi (emituje wifi).

Uzmi u obzir da će Power line možda da bude i jako los, pa nećeš biti zadovoljan. Možda da probaš prvo. Ja sam raskopao zid na kraju...
 
Narucio sam, valjda stigne do utorak-sreda . A koji mi repeater ili ap preporucujes jer nemam iskustva sa tim. Ja sam mislio samo da kupim josh jedan klasicni ruter i da ga nakacim
 
Update - stigao mi je powerline, probao sam, sa 120mbps palo je na 90mbps kada direktno povezem na ruter, to mi je stari neki ruter tp linkov, ima 10godina sigurno, a wifi je dosta los, jer je ruter 54mbps. Sto znaci da mi treba i novi ruter oko 5-6k dinara za i 7k dinara za powerline, ne isplati mi se. Na kraju sam zvao supernovu i uzeo sam josh jedan njihov ruter za koji dodatno placam 300 dinara mesecno, 3600 godisnje, za 3 godine cu da dam koliko bi dao za powerline i novi ruter, ali ovo mi je mnogo bolja varijanta, ne vide se kablovi, imao sam tacno kabal iza tv za nov ruter, internet je dobar, josh sam povezao tv i ps4 direktno na njega.
 
Nazad
Vrh Dno