Šta je novo?

pitanje u vezi premošćavanja kablovske

Alexa007

Zapažen
Učlanjen(a)
17.05.2024
Poruke
1
Poena
1
Da li neko moze da mi premisti kablovsku,imam D3 mini obican paket,i bio majstor juce i navodno je neko premostio moju kablovsku na svoju,kako je to moguce??
 
Da li neko moze da mi premisti kablovsku,imam D3 mini obican paket,i bio majstor juce i navodno je neko premostio moju kablovsku na svoju,kako je to moguce??
Pa jedino u onom ormariću koji je na hodniku zgrade gde je račva...

Ali to je glupo, jer ti momentalno primetiš i prijaviš kablovskom operateru da nemaš signal, a oni kad dođu tačno vide ko je i šta uradio.
Dakle nema "neko", tačno vide koji stanar je to uradio.

Nažalost i kod mene u zgradi je taj ormarić nezaštićen, uvek poluotvoren, i taj i MTS-ov...
Mada mislim da su sad malo drugačiji ti osigurači na krajevima kablova, nije ih više tako lako skinuti...
 
Bas tako ,u ormaricu ,odviju ,onaj deo sa koksionim kablom i zavije za svoj .Oni ormarici se lako otvaraju pa nije na zalost problem ovo uraditi.
 
Zar se usluga ne dobija po MAC adresi?
U D3 mini se nalazi i kartica za identifikaciju korisnika.
Uredjaj ce raditi na bilo kojoj instalaciji SBBa.
Tako da tebi steta ne moze biti ucinjena, jedino ako ti skroz iskljuci kabl pa nemas uslugu totalno.
 
Bas tako ,u ormaricu ,odviju ,onaj deo sa koksionim kablom i zavije za svoj .Oni ormarici se lako otvaraju pa nije na zalost problem ovo uraditi.
2010. kad sam kupio stan, samo jedna devojka je plaćala SBB u ulazu i našao se lik koji je u ormariću postavio splitere za 15 stanova. Ona je naravno imala problema sa kvalitetom slike i otkazala ugovor. Najbolji deo je bio kad su se besne komšije pojavile na njenim vratima da je biju što ne plaća TV kanale za njih. Sreća pa sam se taman zatekao u stanu koji sam još uvek renovirao i izašao sa čekićem da im ponudim usluge lobotomije. Razbežali se, Srbistan.
 
Zar se usluga ne dobija po MAC adresi?
U D3 mini se nalazi i kartica za identifikaciju korisnika.
Uredjaj ce raditi na bilo kojoj instalaciji SBBa.
Tako da tebi steta ne moze biti ucinjena, jedino ako ti skroz iskljuci kabl pa nemas uslugu totalno.
Pa da, to je uradio...
Što je glupo, jer kao što reče @MegaSkot da je stavio spliter jedan ulaz a izlaz na dva stana, pitanje da li bi iko ikad primetio...
 
To uopste nije moguce na danasnjoj sbb mrezi koja je digitalizovana, i nema analogni tv signal, i bilo kakvo racvanje nema smisla jer nema usluge bez sbb-ovog uredjaja (modem, d3, eon) koji je vezan iskljucivo za korisnicki ugovor. Tako da odgovor za pokretaca teme, nije moguce "premoscavanje" usluge na digitalizovanoj mrezi.
 
Naravno da je moguće i u "digitalnoj eri" ako imaš od koga da pozajmiš "višak" STB ili CAM, i imaš signal u stanu naravno.
I ta vrsta "deljena" sa drugovima i rodbinom i nije naročita retkost. Manje nego deljene "slotova" za aplikacije svakakvo ali nije ni retkost.
Neretko se dešava i da se korisnicima poslednje raskida ugovora ne obustaviti signal do stana... pa da fali "samo" oprema za TV.
 
Mozes da pozajmis svoj uredjaj ali ne i da premostis d3 uslugu. Pa nikom vise oni ne iskljucuju signal, jer je beskorisno bez uredjaja (sa aktivnim korisnickim ugovorom).
 
Cerka ima sbb u Beogradu. Koristi Eon box. Sin koristi njen D3mini u Kragujevcu. Taj sto je premostio verovatno ima neki uredjaj od sbb. Ocito nije znao da treba da stavi spliter u ormaric.
 
Poenta je (moja) da OP ne treba da se brine da mu se neko nakacio na njegovu d3 uslugu, jer to nije moguce, a sto se tice same koaksijalne instalacije objekta, to nije vazno, osim ako nema signala :)
 
Tako je...

Moguce je pozajmiti koaksijalni instalaciju ali nije moguće koristiti digitalnu TV uslugu bez plaćanja tako da domaćin nema nikakvu štetu od toga.
 
Ima stetu ako neko otkaci njegov kabal i prikaci svoj ;). Onda nema ni jednu uslugu.
 
Nazad
Vrh Dno