Šta je novo?

Pitanje oko kupovine igara na Xbox-u.

GileRS

Zapažen
Učlanjen(a)
06.11.2022
Poruke
1
Poena
11
Trenutno već imam aktiviran Xbox game pass Ultimate na američkom regionu koji sam kupio od preprodavaca na kupujem prodajem kada sam kupio i konzolu. Elem sada želim da kupim "Red Dead Redemption 2" e sad, ne znam da li trebam da kupim kod sa enebe sa turskog regiona i da ga aktiviram preko vpn-a preko postojećeg naloga ili kako to već ide. Pa vas pitam možete li mi objasniti proces kupovine igara i game passa na Xbox-u ?
 
Mora da ti se poklapa region to si lepo rekao. Ja sam uglavnom kupovao Game Pass Ultimate na Enebi ili na KP pa mi lik aktivira (imam odvojen mejl account za takve stvari).

Dakle na kompu kupiš, aktiviraš VPN i onda aktiviraš na istom Xbox nalogu na kojem želiš da ti bude igra ili neka pretplata (naravno sa istim regionom za koji si kupio, isto na kompu).

Napomena da ti Xbox bude isključen skroz prilikom aktivacije koda na tom nalogu dok sve to radiš na kompu.
 
Pozdrav! Imam jedno pitanje. Kupio sam dva koda za 1 mesec game pass ultimate pretplate. Jedan kod sam uspesno aktivirao. Drugi kod nisam mogao, a pokusao sam na isti nacin, znaci VPN unos koda u MS nalog koji glasi na isti region, sve, sve... Da li ne moze da se koristi kod dok prethodna pretplata ne istekne? Nisu trial kodovi u pitanju. Negde sam cuo da ne mogu da se sabiraju pretplatnicki kodovi u istu pretplatu (period trajanja game pass ultimate pretplate). Hvala unapred na odgovoru.
 
Ako već imaš pretplatu, ne možeš sledećim kodom da je produžiš
To sve ako nije u pitanju trail kod, ako je trial, ond aćeš morati praviti novi nalog da bi iskoristio
 
A kada istekne pretplata, onda cu moci da je produzim narednim kodom? Zar nije pisalo da se do 36 meseci moze kumulovati pretplata, odnosno da unosis kodove, pa sve do najvise 36 meseci odredjene pretplate? Takodje, postoje stack, i non stack kodovi. Mozda je moj kod non stack tipa, pa zato nisam mogao da dodam pretplatu. Ako znas nesto o tome, bio bih zahvalan na odgovoru. Hvala unapred na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Ne može sigurno 36 meseci.
Najviše što sam ja pronašao su kodovi koji traju 6 meseci.
Akao taj tvoj kod nije trial kako što tvrdiš, onda ćeš moći da ga uneseš kada GP potpuno istekne
 
Hvala na odgovoru. Znam za tu pricu od 36 meseci jer su ljudi ranije govorili da je najbolje uneti kodove do 35 meseci za live gold-a, i onda uneti kod od 1 mesec GPU i tada napraviti koonverziju, i tada se dobija period od 36 meseci GPU-a putem konverzije. Zbog toga sam mislio da se moze unositi vise kodova i sl. Sa druge strane, mozda se radi o tome da se to nije dobijalo putem unosenja kodova, nego prostom kupovinom preko store-a. Prosto, novi sam u ovoj prici, pa pokusavam da pohvatam sve pojedinosti.

P.S. Kod koji je kupljen sigurno nije prodat kao TRIAL. Cak sam gledao u subskripcijama u MS nalogu pretplate koje sam unosio i nigde nije pisalo da je unesene pretplata putem koda TRIAL..
 
Nikada i ne piše da je trial, jer se i to plaća 1$, ali se plaća
 
Nikada i ne piše da je trial, jer se i to plaća 1$, ali se plaća
Ja sam kupio od prodavca koji prodavao taj proizvod od 1.5e, dok su ostali ponudjaci isli i do 10e. Ovaj eje bio najpovoljniji. G2A sajt je u pitanju. Niko ne moze da zna da je trial, to jeste. Videcu na kraju druze kad prodje period na koji je pretplata omogucena, pa cu znati tacno. Onemugucio sam automatsko naplacivanje. sa kartice. Videcemo na kraju.
 
Moze valjda 33 meseci (ima neka caka zasto ne moze punih 36) ali to je GOLD, on se posle prebaci u GPU. Pravi razliku izmedju kodova za Gold (jedan kod max 12 meseci bese) i GPU. Uglavnom, ne pratim odavno to, ne znam da li i dalje prolazi ova procedura. Ja sam to odradio (ali za 12 meseci, nisam hteo vise) pre skoro godinu dana.
Nazalost pozaboravljao detalje, guglaj.
 
Ma naravno. Cak sam procitao na oficijelnom Microsoft-ovom sajtu da se moze dodavati live gold i gamepass pretplata i da se ona automatski konvertuje u GPU, ali naravno u umanjenim apoenima. Postoji tabela konverzije na oficijelnom Microsoft-ovom veb sajtu.
 
Ja sam kupio od prodavca koji prodavao taj proizvod od 1.5e, dok su ostali ponudjaci isli i do 10e. Ovaj eje bio najpovoljniji. G2A sajt je u pitanju. Niko ne moze da zna da je trial, to jeste. Videcu na kraju druze kad prodje period na koji je pretplata omogucena, pa cu znati tacno. Onemugucio sam automatsko naplacivanje. sa kartice. Videcemo na kraju.
Pa ako je ta cena, onda je to trial sigurno.
Znači trebaće ti novi nalog
 
@SlowHand samo napravi novi xbox nalog sa drugim mejlom i aktiviraj taj drugi kod. :)

Možeš više naloga da imaš na xbox-u isto kao i na sony-iju a da igraš samo sa jednog....
 
Ok, konacno je prosao period pretplate i imam sledeca iskustava.... Definitivno ovi kodovi koje sam kupio nisu stockable, znaci kada iskoristis kod, ne mozes vise da dopnjujes pretplatu dok ne istenkne ista (istina je da mi je to receno). Druga stvar jeste i da definitivno nisu trial, nego su stvarno doplate koje traju mesec dana i kostaju pisljivih 2.5 dolara. Znaci, kupis ih svakog meseca, aktiviras preko VPN-a, on ti automatski aktivira recurring billing, koji posle offujes za svaki slucaj i peglas narednih 30 dana na svom nalogu. Po meni je sto skroz ok ponuda, mislim da je 260 rsd, kada se preracuna. Ako je nekome potreban link, evo ga: https://www.g2a.com/xbox-game-pass-ultimate-1-month-xbox-live-key-united-states-i10000188766014
 
@SlowHand samo napravi novi xbox nalog sa drugim mejlom i aktiviraj taj drugi kod. :)

Možeš više naloga da imaš na xbox-u isto kao i na sony-iju a da igraš samo sa jednog....
E, da, pokusao sam das aktiviram taj drugi kod nakon sto je istekla pretplata, u gl. ispisano mi je da je kod iskorscen. E sada, ja sam se u neznanju pre mesec dana zalio prodavcu da mi je jedan kod ok, a drugi nije hteo da se redimuje. Ja sam to uradio jer nisam imao pojma da ne mogu da se sabiraju kodovi (u vremenskom smislu). On je insistirao da mi vrati pare. Kada je vratio pare, kodovi su bili van mog inventara kljuceva, te je moguce da je ponovo prodao taj kod nekome ko ga je ovaj put uspesno aktivirao. E sada, mesec dana kasnije opet kupim dva kljuca, jedan, kao sto sam napisao u prethodnom postu, sam aktivirao kako treba. Kada sam drugi hteo da aktiviram, opet mi je ispisana poruka da se savetujem o nacinu korscenja koda sa vendorom odakle sam ga nabavio, Da cu moci da ga iskoristim na drugaciji nacin, na drugom uredjaju ili nikakoko necu moci da ga aktiviram. U gl. mislim da je problem te prirode jer kodovi nisu stockable, te cu ovaj put sacuvati kod i pokusati ga aktivirati kao i ovaj prvi, nakon sto mi istekne pretplata. U gl. ucim kao macka, putem pokusaja i pogresaka, ali kanda tako to mora. Hvala jos jednom na svoj pomoci. Ja sam gamepass samo hteo da isporbam kao opciju, jer je stvarno povoljna. Inace igram na PC-u, pa mi zato dupli nalozi i nisu bas delotvorni i svrsishodni.
 
Nazad
Vrh Dno