Šta je novo?

Pitanje firmware

racak91

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2008
Poruke
460
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5700X 3.4GHz (4.6 GHz), 8 Cores, 32MB L3 Cache+Arctic Freezer 34, 4 heatpipe, 150W TDP
Matična ploča
MSI B550-A Pro
RAM
2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast KF432C16BBK2/16+2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast
GPU
PULSE AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB
Storage
Samsung SSD 970 Evo Plus 250GB M2+XPG SPECTRIX S20G 500GB M2+Toshiba 500GB HDD
PSU
Raidmax 700W
Kućište
RAIJINTEK PONOS ULTRA TG4
Monitor
SAMSUNG 27T450FQRXEN
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle imam Samsung 970 EVO plus 250GB.
U magician mi pokazuje jedan firmware evo na slici.
A na sajtu pise da ima novija verzija.Pa me sada to malo buni zasto magician ne update uradi sam??
Magician pise firmware 2B2QEXM7 a na sajtu pise 4B2QEXM7.A magician prijavljuje da je poslednja verzija.
Magician.jpgimage_2022-11-11_232612609.png
 
Samsung Magician je smeće od software-a. Skini lepo najnoviji firmware i flešuj.
 
Ovo je i kod mene. updejtovan FW kroz Magician pre nekoliko meseci.
1668237116176.png
Moguće je da je da je do ovoga
The specific hardware changes made by Samsung on at least the 1TB model:

  • Samsung swapped the controller, changing from Phoenix (S4LR020) to Elpis (S4LV003). The Elpis controller is the same one Samsung uses on the Samsung 980 Pro SSD.
  • The new version has a larger SLC cache, an increase from 42GB in the original to 115GB in the revision. More on this below. (Source: TechPowerUp article)
  • Samsung did not change the DRAM, and though the revised 970 Evo Plus uses potentially different NAND modules they should fall into the same 92-layer 3D TLC family as the original.
  • The firmware is different (2B2QEXM7 --> 3B2QEXM7).
  • Though the 1TB model number stayed the same (MZV7S1T0), Samsung changed the part number from MZVLB1T0HBLR (old version) to MZVL21T0HBLU (new version). The model number is visible on the outside of the packaging, whereas the part number is only visible on the drive itself.
 
Poslednja izmena:
Samsung Magician je smeće od software-a. Skini lepo najnoviji firmware i flešuj.
Pa vidim da je magician sranje.Ali da li je to taj firmware za taj disk?Da ne skinem i flesnem pa da vise ne radi.Mislim izbacili su na sajtu da ima nov, ali magician ne radi update.Pa me malo buni da skinem i odradim flesh a da posle ne radi ssd.
 
Pa vidim da je magician sranje.Ali da li je to taj firmware za taj disk?Da ne skinem i flesnem pa da vise ne radi.Mislim izbacili su na sajtu da ima nov, ali magician ne radi update.Pa me malo buni da skinem i odradim flesh a da posle ne radi ssd.
Program za flešovanje proverava disk pre nego što počne da programira flash čip. Ako si skinuo pogrešan paket, program će te upozoriti da taj flash nije za taj disk i neće te pustiti dalje. A inače je zlatno pravilo da se firmware update radi samo ako si ti obuhvaćen tim problemom koji taj novi firmware update ispravlja. U suprotnom ti ne preporučujem flešovanje. Takođe imaj na umu da kod nekih diskova update firmware-a briše sve podatke sa diska.
 
Što je magician sranje? Updatuje povremeno disk, uopšte se ne opterećujem. Nikad nije obrisao podatke, a godinama odrzava 860tku.
 
Ne radi kako ja hocu ili mislim, onda je shit...
 
Program za flešovanje proverava disk pre nego što počne da programira flash čip. Ako si skinuo pogrešan paket, program će te upozoriti da taj flash nije za taj disk i neće te pustiti dalje. A inače je zlatno pravilo da se firmware update radi samo ako si ti obuhvaćen tim problemom koji taj novi firmware update ispravlja. U suprotnom ti ne preporučujem flešovanje. Takođe imaj na umu da kod nekih diskova update firmware-a briše sve podatke sa diska.
Onda znaci oni su izbacili firmware i to mozda za veci disk gde ispravlja neke probleme.A na 250GB je sve okej.Inace obirsao sam magician upravo sada random bsod je poceo da mi pravi program, znaci kako on startuje odmah bsod izbacuje.Odradio memtest sve okej, procesor testirao sve okej.Nego od kada sam ubacio ADATA XPG m2 od 500GB poceo da mi pravi bsod i to magician, kako udjem u njega malo odmah bsod i ne znam zasto.Svez win odradio sinoc win11 i posle instaliranja magician upalim danas komp dva puta bsod.
 
Onda znaci oni su izbacili firmware i to mozda za veci disk gde ispravlja neke probleme.A na 250GB je sve okej.
Mora da se poklapa i kapacitet i model SSD-a. Tako da taj novi firmware sa sajta nije za tvoj disk.
Inace obirsao sam magician upravo sada random bsod je poceo da mi pravi program, znaci kako on startuje odmah bsod izbacuje.Odradio memtest sve okej, procesor testirao sve okej.Nego od kada sam ubacio ADATA XPG m2 od 500GB poceo da mi pravi bsod i to magician, kako udjem u njega malo odmah bsod i ne znam zasto.Svez win odradio sinoc win11 i posle instaliranja magician upalim danas komp dva puta bsod.
Samsung Magician je bio odlična alatka na Windows 7. Radio je ono za šta je namenjen i ništa više od toga. Bio je pregledan bez nepotrebnih gluposti.
1668278001911.png
A onda je neko došao na genijalnu ideju da ga "redizajnira" i ubaci reklame i tonu nepotrebnih servisa koji troše resurse i prave probleme. Windows 10 i Windows 11 danas nude mogućnost da se TRIM inicira ručno po potrebi što Samsung Magician čini potpuno nepotrebnim.

1668278701952.png
Ovo na slici iznad je najobičniji nepotrebni bloated crapware i spyware. Ili jednostavno rečeno, smeće.
 
Pa upravo to..Kada sam imao 850 ssd bio normalan magician.Ovo sada reklame resursa trosi da, a eto izbacio ga izgleda mi je on pravio problem videcu za dalje.
Pa poklapa se samo po ovim poslednjim ciframa firmware a na novom je prva cifra 4.Ne diram nista, nego me samo bunilo pa reko da pitam cudno mi da magician reko ne prijavljuje da ima novi firmware ako ga ima na sajtu.Znaci da izgleda nije za moj.Hvala za pomoc drugari
 
Pa dovoljno je da se namesti da ne startuje sa Widowsima. Inače nije loše imati ga mada ne rade sve funkcije za starije SSD
 
Nazad
Vrh Dno