Šta je novo?

Pirelli discus DRGa226g i portovi

offline71

Cenjen
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poena
195
Uf muku mučim sa ovim "čudom tehnike".Uradio sam sve po uputstvu za otvaranje porta ali neće pa neće.Treba da otvorim port 5600 za ip adresu 192.168.1.35,lepo idem na secyrity-port forwarding,tu otvorim prvo udp port 5600,pa onda otvorim port tcp 5600,idem na save.Ruter pokazuje da su portovi otvoreni ali "u stvarnosti"nije tako,tj meni to ne funkcioniše.Kada pogledam u connections stoji ip adresa 192.168.1.35 ali mu on na svakih par minuta dodeljuje drugi port,1025,1027,1029,1031 i tako u krug.Da li postoje još neka podešavanja,koja ja nisam našao,ili negde grešim.

Unapred hvala

P.S. u suštini mi nije bitno koji ću port otvoriti samo da to proradi.

dejanr77

Cenjen
Učlanjen(a)
20.11.2008
Poena
159
Proveri da li ta guma (Pirelli) ima opciju DMZ , ako ima ukljuci je za ip adresu koju ima tvoj racunar, a racunar podesi da ima rucno zadatu ip adresu i to bas tu koja je navedena.
Time ces dobiti da ti sve prosledjuje na tu adresu , na racunar naravno stavis neki bolji firewall i antivirus i resen problem.
Kod mase rutera koji se kod nas prodaju je ili vrlo tesko ili skoro nemoguce otvoriti samo odredjeni port , a da to radi kako treba.
Naravno kod rutera od po par stotina evrica to radi bez problema ali ne i kod ovih jeftinijih.

OP
OP
offline71

offline71

Cenjen
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poena
195
Hvala obojici na trudu,ali problem je rešen zamenom rutera za HG520s i kod njega naravno treba ukupno 37 sekundi da se otvori port,a ne kao kod ovog čuda.Inače port mi treba za sat.risiver ne za komp.Ali ono što me nervira je to što ću se ponovo sresti sa tim ruterom i istim problemom i ni tada ga neću rešiti.Ali trenutno nisam u mogućnosti da ponovo čačkam po njemu.Pozzz

Vrh Dno