Šta je novo?

Pioneer 106s problem

ivo.r

Čuven
Učlanjen(a)
30.08.2000
Poruke
1,660
Poena
649
Nisam siguran da je pitanje iskljucivo hardverske prirode, ali ipak cu ga postaviti ovde, pa ako moderator smatra za shodno nek ga prebaci negde drugo, uz moje izvinjenje.

Kod prijatelja na racunaru javlja se problem vezan za novokupljeni DVD Pioneer 106s. Nikako nam ne uspeva reprodukcija DVD diska. Ili dobijamo crn ekran i za bilo sta dalje neće ni da čuje (MicroDVD) ili nas PowerDVD obraduje porukom (text na kraju) da ne moze da reprodukuje disk i trazi ili instalaciju DirectX-a koji je već instaliran (mada ne znam koja verzija) ili da smanjimo rezoluciju na manju sa nizom paletom boja, što mi je malo suludo s obzirom da je zatečena rezolucija 800x600 (kud će niže).
Ne znam koliko je relevantno, mašinu čine Celeron700, BX-master, 256Mb, Eagle MX400 64Mb + TVout. OS je Win98 (čini mi se SE). Disk sa kojim smo probali je neki "kinez" (pretpostavljam neka teška divljina).

Može li neko da mi kaže šta da radimo?

-------------------------------------------------------------------------------
PowerDVD supports Microsoft(tm) DirectDraw, DirectSouund anda DirectSound3D. It is recommended to run PoverDVD with latest Microsoft(tm) DirectX Runtime installed.

PowerDVD requires the existance of the DirecrDraw overlay surface for optimal playback performance and video quality. Almost all display cards nowadays support this feature.

If the DirectDraw overlay cannot be created, PowerDVD will prompt you with this message: "Current display mode is not supported" and show an error code with the value F6F00018. It is either becase the color depth, desktop resolution or screen refresh rate is too high and leaves insufficient bandwidth to sustain the creation of overlay surface, or display card requires
installation of the latest DirectX Runtime. You can try lowering the desktop resolution, color depth and refresh rate and try again.

It is suggested not to run PowerDVD under 640x480 desktop resolution, since DVD titles' video resolution is higher than 640x480.
-----------------------------------------------------------------------------------
 
Mislim da je problem u disku a ne u DVD-u. Probaj da pustis neki normalan disk za koji znas da radi.
 
merlin je napisao(la):
Mislim da je problem u disku a ne u DVD-u. Probaj da pustis neki normalan disk za koji znas da radi.

Trenutno covek nema ni jedan DVD disk pri ruci, pokusacemo ovih dana da dodjemo do nekog originala.

TNX
 
Moja prva konfiguracija:
Celly 433MHz
BX Master
Diamond Viper v770 16mb
DirectX 7 pod W98se + PowerDVD 1.6
Pioneer 103s.
Sve je radilo kako treba tako da ti je problem do tog
kineza sigurno.

Pozdrav
 
Vrh Dno