Šta je novo?

Physical memory 1,95GB

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Ne razumem zbog čega piše da imam 1,95GB kada sam gurno 2x4Gb Patriot Viper extreme?:crash:
 
- A kada stavis jedan modul, sta onda kaze?
- Da li si probao da menjas/promenis slotove?
- Sta si imao pre tih 2x4 GB?
- Da li si probao da uradis clear cmos posle menjanja memorije?
- Da li imas poslednji BIOS na ploci?
- Da li tu vrstu memorije i tu kolicinu oficijelno podrzava tvoja ploca?
- Da nemas kojim slucajem Windows 7 Starter, on vidi samo 2 GB rama, ako se ne varam?
- Sta kaze Cpu Z?
 
Mašinu sam sklopio novu, skoro celu, eno u potpisu. Najverovatnije da je u pitanju Vista premium x32 koja je već odavno prevaziđena. Mislim da će prelazak na Win 7 premuim x64 rešiti ovaj problem. U svakom slučaju, hvala ti.
 
Vista premium x32 bi trebalo da vidi i da koristi oko 3.5 GB rama, tako da samim prelaskom na Win 7 premium x64 po nekoj logici ne bi trebalo da resis problem. E sad, to ne znaci da ne treba da predjes na Win 7, i to 64-bitni, posto imas vise od 4 GB rama, a ako se kojim slucajem i resi ovaj tvoj problem, ubio si 2 muve jednim udarcem :)
 
U pitanju je integrisana grafika u i5 + 32bit sistem :) Kad predjes na 64bit sistem videce ti nesto manje od 7gb, ako iskljucis integrisanu SB grafiku, videce sve. Pozdrav
 
U pitanju je integrisana grafika u i5 + 32bit sistem :) Kad predjes na 64bit sistem videce ti nesto manje od 7gb, ako iskljucis integrisanu SB grafiku, videce sve. Pozdrav

E vidis, to nisam pomenuo, nisam racunao da integrisana graficka moze da povuce cak 1.5 GB rama...
 
To mi recite! Ali moram da pređem na Win 7 jer Virtu program nije komptatibilan sa Vistom, on mi omogućuje manipulisanje integrisanom grafičkom i ekstrenom. U najavi je da će se ta dva čipa moći objediniti što prdstavlja odličan boost.
 
E vidis, to nisam pomenuo, nisam racunao da integrisana graficka moze da povuce cak 1.5 GB rama...

Sto je jos gore mislim da ona to ne vuce, ona to jednostavno rezervise i kraj :p

Imao sam skoro "problem" sa ortakom kom sam pravio masinu i7 2600k i 16gb rama, sve ja to sklopio a onda mi je saopstio da mu treba 32bit Win 7 i onda: "kako, boga ti, imam 1.95gb rama, nesto si ti tu mene zeznuo itd" :p
 
Poslednja izmena:
To mi recite! Ali moram da pređem na Win 7 jer Virtu program nije komptatibilan sa Vistom, on mi omogućuje manipulisanje integrisanom grafičkom i ekstrenom. U najavi je da će se ta dva čipa moći objediniti što prdstavlja odličan boost.

Kao prvo, sta ce ti Virtu uopste, jel se bavis video obradaom i renderingom?
Ako ne, nemas potrebe da koristis integrisan gpu, samo ces imamti problema u igricama, tj. imaces manje fps.
Lepo ti iskljuci u biosu inegrisani gpu i uzivaj. :)
 
Šta će mi ultimet, već sam kupio premium, jeftiniji je. ;) Neću se baviti obradom videa ali je u najavi da se snage objedine uz pomoć Virtu programa i na taj način dobiješ više FPS. ;)
 
Sve lepo piše, samo treba pročitati prvu stranu. :wave:

hardware.benchmark.rs/maticne_ploce/test_asrock_z68_extreme4_gen3
 
Poslednja izmena:
Sve lepo piše, samo treba pročitati prvu stranu. :wave:

hardware.benchmark.rs/maticne_ploce/test_asrock_z68_extreme4_gen3

Pa i na autobusu pise Lasta pa ne leti. :d :d ;)

Nema od toga nista, veruj mi da ti nikako nece pomoci oko fps, samo ce ti odmoci.
 
Pa dobro, ostaje da vidimo.
Dobra fora za lastu! :d
 
Sto je jos gore mislim da ona to ne vuce, ona to jednostavno rezervise i kraj :p

Imao sam skoro "problem" sa ortakom kom sam pravio masinu i7 2600k i 16gb rama, sve ja to sklopio a onda mi je saopstio da mu treba 32bit Win 7 i onda: "kako, boga ti, imam 1.95gb rama, nesto si ti tu mene zeznuo itd" :p

Sta s' instalir'o 16 GB RAM-a na 32 bit-a?
 
Da, stvarno.
 
Nazad
Vrh Dno