Šta je novo?

PCM surround preko eARC umesto video passthru

PPC

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2019
Poruke
647
Poena
415
Moja oprema  
Mobilni telefon
uzmi brate Xiaomi, veruj mi
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imao sam problem sa setupom HTPC->Denon 4700h AVR->LG C2 gde je isao passthru signala kroz AVR i bagovao tako sto passthru ne radi dok se AVR ne ukljuci/iskljuci. Ne koristim CEC, palim stvari odvojeno, nekada ne zelim da palim pun surround vec samo da slusam sa TVa. Pri cold bootu ili povratku iz standby windows kad se ukljuci samo TV cita lose EDID AVR-a (tj. TV-a, jer bi trebalo samo da uradi passthru) i daje opciju u windows sound-u za surround modove ali zvuka nema, uopste. Ako se AVR ukljuci, preuzme audio, sve radi, AVR se iskljuci, TV passthru pocinje da radi normalno do sledeceg standby/boota.

Pokusavao sam svasta i nije radilo i onda natrcim na ovaj clanak. Radi, ne baguje EDID jer je prvi uredjaj TV, nema latencije zbog AVR, etc, etc, etc.

Odlican workaround. Znam da je u raznim temama bilo polemike o ovom nacinu upotrebe eARC ali da smo uvek zakljucivali da "ne radi" jer je limit u EDID vecine TV-a da su samo stereo, this fixes it!
 
За (е)арц је цец неопходан али се могу искључити опције аутоматског паљења/гашења.
 
Nazad
Vrh Dno