Šta je novo?

PCIe usb 3.2 gen 2 internal adapter

nikoola

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2007
Poruke
696
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 / AF eSport DUO
Matična ploča
Asus ROG Strix B550-F Gaming WiFi II
RAM
Corsair Vengeance 2x16GB 3600MHz
GPU
Asus ROG Strix Gaming OC 3070 8GB
Storage
Samsung 980 PRO 512GB
PSU
Seasonic FOCUS Plus 850 Gold
Kućište
Fractal Design North TG black
Monitor
Dell UltraSharp U2722DE
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3S & MX Keys
Laptop
Macbook Pro 14 M1 Max 32/512GB
Tablet
iPad Pro 12.9 3rd 256GB Cellular
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro 256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Naime, stiglo mi je Fractal North kuciste, krenuo da prebacujem konfiguraciju i provalim da je konektor za plocu za TYPE-C neki cudan koji nemam (koliko vidim, nazivaju ga TYPE-E).
Posto nisam planirao da menjam plocu i konfiguraciju uskoro, dosao sam do ideje da uzmem neki PCIe adapter koji ima internal taj konektor. Ako ne, zamenicu plocu (ili polukonfiguraciju) i cao.
Ploca je Asus ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II

Ima li neko iskustava sa adapterima i sta kupiti?
 
Po meno bolje PCIE karticu da dobiješ pun potencijal usb-c konektora, imaš na Ebayu i Aliju za oko 15$, pretraži nešto kao: "PCIE To USB 3.2 Expansion Card PCIE X1 To USB3.2 Gen1 TYPE E"
 
Naime, stiglo mi je Fractal North kuciste, krenuo da prebacujem konfiguraciju i provalim da je konektor za plocu za TYPE-C neki cudan koji nemam (koliko vidim, nazivaju ga TYPE-E).
Posto nisam planirao da menjam plocu i konfiguraciju uskoro, dosao sam do ideje da uzmem neki PCIe adapter koji ima internal taj konektor. Ako ne, zamenicu plocu (ili polukonfiguraciju) i cao.
Ploca je Asus ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II

Ima li neko iskustava sa adapterima i sta kupiti?
Taj Tip-e ima samo jedan kanal.
 
Posle dosta mozganja (posto na Aliju ima gomila adaptera ali sa malo prodaja ili ocena) narucio sam ovaj sa slike.

Cak sam razmisljao da svoju F plocu prodam i uzmem E model (koja ima konektor) ali ta akrobacija bi me kostala 70-100€ a ne bih dobio nista vise.
 

Prilozi

  • IMG_3887.jpeg
    IMG_3887.jpeg
    104.2 KB · Pregleda: 43
Adapter stigao posle 10 dana.
Sve radi extra, 3.2 gen 2. Brzine max.
 
ili javno.
aliexpress ipak nije lokalno reklamiranje od kog bi neka domaća firma imala štetu ili korist...
 
Nazad
Vrh Dno