Šta je novo?

PCIe 7.0 specifikacija najavljena za 2025.

Alex

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2000
Poena
113
PC klizi ka opasnom luksuzu. Mislio sam da će biti obrnuto.

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
113
Slažem se, ali dosta (previše) ljudi gleda na PC gaming kroz prizmu onih "top 2%" i marketing, gde se forsira samo ono top, najbrže, najnovije...da, to će da bude grozno skupo.
Poskupeće i low/mid tier stvari ali ne drastično, još uvek će moći da se skarabudži pristupačna gejming mašina (koliko-toliko). Samo je pitanje koliko će da ode na gore i šta ko smatra pristupačnim...

NevisStarShine

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
03.08.2014
Poena
63
Pa gde si poslednje 2 godine? Ako misliš da je mining ludilo bez posledica - grdno se varaš. Samo najhrabriji su radili na budžetnim igrama, čeka nas par godina ničega (a ionako je bilo pusto), teško da će sve to uticati posebno dobro na cene hardvera, koji uvek traži i kvantitet prodaje.. Čemu neki vrhunski GPU od 700-800 ako nemaš šta da igraš, osim starih igara koje sad nisi mogao? Eventualno iz straha da ih neće biti ponovo.

5xeVo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.05.2007
Poena
28
^ Bojim se da nema više vrhunskog GPU-a za 700-800 evra i da ih više neće ni biti. Poslednja u tom vozu je bila 1080/Ti od nV-a, već sa serijom 2k je taj razred otišao preko 1k EUR/USD. Pišem o novom HW, ne polovnom.

Kako stoje stvari, uskoro će nV 4k serija pa ćemo videti...

Alex

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2000
Poena
113
Pa gde si poslednje 2 godine? Ako misliš da je mining ludilo bez posledica - grdno se varaš. Samo najhrabriji su radili na budžetnim igrama, čeka nas par godina ničega (a ionako je bilo pusto), teško da će sve to uticati posebno dobro na cene hardvera, koji uvek traži i kvantitet prodaje.. Čemu neki vrhunski GPU od 700-800 ako nemaš šta da igraš, osim starih igara koje sad nisi mogao? Eventualno iz straha da ih neće biti ponovo.
Pratim tržište od kad sam upalio prvi PC. Zato sam i ostavio ovakav komentar. Nisam nigde napisao da je mining bez posledica. On je napravio podlogu za visoke cene sledeće generacije GPU. Ali to je samo GPU tržište. Mining nije uticao na cenu ploča i procesora a moj komentar se odnosio na ostale komponente.
Prelaskom na 2K monitor sa većim osveženjem stvara se potreba za jačim GPU pa čak i u starijim naslovima.

Vrh Dno