Šta je novo?

PCIe 5.0 Power Connector Delivers Up To 600W For Next-Gen AMD, Nvidia GPUs

Sass Drake

Slavan
Učlanjen(a)
27.06.2009
Poruke
2,041
Poena
275
Zapravo sve jeste optimizovano i ekonomičnije. Samo što kupci više vole da im parametri budu nasvirani do kraja da bi imali 2 FPS-a više. A i prodavci, da bi bolje izgledalo na grafikonima u recenzijama ;)
 
Ispade Isto ko za vojnu opremu, ima stara vojna sala, Prica jedan vojnik drugom, e konacno su nove tehnologije i materijali u sledecoj turi opreme, sve je upola lakse. Drugi se obraduje, i tom trenutku udje treci vojnik sa klecavim kolenima i drukcijom opremom od ostalih, i kazu prvom i drugom, : "E, stigla nova oprema od laksih materijala, hvala bogu ceo komplet iste tezine ko stari, nije tezi, a duplo vise stvari xD"
 
Zapravo sve jeste optimizovano i ekonomičnije. Samo što kupci više vole da im parametri budu nasvirani do kraja da bi imali 2 FPS-a više. A i prodavci, da bi bolje izgledalo na grafikonima u recenzijama ;)

Ovo je ziva istina.
Kada sam uzeo 3080 prvo sto sam uradio je undervolt, i sa bukvalno 100W manje imas 98% rezultata kao neko ko je nagazi do daske.
Onda sam naisao na podsmeh u temi, jer zaboga, te karte nisu namenjene za to, nego da se nagaze na maksimum i da imaju 2 frejma vise i trose 100W dodatno i imaju bolji skor u sintetickim programima.
 
Nije samo problem u karticama, sav hardver se pravi da radi ovako. Procesori, chipseti za mobilne telefone..
 
Ovo je ziva istina.
Kada sam uzeo 3080 prvo sto sam uradio je undervolt, i sa bukvalno 100W manje imas 98% rezultata kao neko ko je nagazi do daske.
Onda sam naisao na podsmeh u temi, jer zaboga, te karte nisu namenjene za to, nego da se nagaze na maksimum i da imaju 2 frejma vise i trose 100W dodatno i imaju bolji skor u sintetickim programima.

Kad se sjetim kako je AMD kritikovan jer Radeoni vuku "čak" 300W.
 
Nije tema, ali zbilja GDDR6X uzima dosta više energije.
 
Sve zavisi iz kog ugla gledas karte trosi 3 4 puta vise ali su su 1000 puta brze. Hladjenja su efikasnija PCB i naponske su efikasnije i za tu potrosnju se ne greju kao nekada sto ovde neko spomenuo 2900XT koij radi na 55C 60C u idle. Vrv ce u nekom momentu da se promeni trend pa ce software da bude bolje optimizovan. Najbolji pokazatelj optimizaciju se Sony sa kakvim smesnim hadverom izvacle da igre ona izgledaju. I kola su danas sve teza a trose dosta manje. tako da stvar je ugla ida se ne gleda samo za jedne pozicije nego se mora sire pogledati
 
1500W uskoro midrange napajanje. Ali ono što je meni bitnije je što je AMD potrvrdio da će i oni imati PCIe 5.0 na prvim DDR5 pločama.
 
Bilo bi lepo da sva struja ide kroz pcie da ne razvlačimo više kablove po grafičkoj. Koliko god se ulepšava custom sleeve zajebancijama, lepše je bez.😉
 
Ovako ili onako kablova neće biti jer neče biti ni grafika ni čipova.

I jaka stvar što izbacuju PCI-E 5.0 i DDR5 kad će midrange grafika da košta kao High End cpu, MB i RAm zajedno.
 
Nazad
Vrh Dno