Šta je novo?

PCI-X 1x adapter za m2 diskove

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,937
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav drugari, dugo me nije bilo :)
Imam jedno pitanje, pošto imam neku lenovo thinkcentre mašinu, koja na sebi ima samo 1 m.2 slot (m70s mašina) i jedan m.2 za wif a meni treba 2 m.2 uređaja i jedan klasičan sata disk za ono za šta će mašina biti namenjena.
Da li mogu preko x1 pci-x slota da izvučem bandwidth dovoljan za 2 m.2 nvme diska? Našao sam na amazonu neku dual m.2 karticu koja ide u pci-x 1x slot pa sam mislio da nju iskoristim a da mi na mašini ostane dodatna kartica sa video izlazima jer će možda zatrebati i četvrti ekran (ploča nudi 3)
 
Zavisi od toga koju reviziju PCI-e slota imaš, ako je stari 2.0, računaj 500MBps, rang SATA SSD-ova, PCI-e 3.0 do 1000MBps, PCI-e 4.0 daje 2GBps protoka. Naravno podeli na 2 ako stavljaš istovremeno 2 diska na taj slot.
 
nigde ne nalazim info o tome, ali i da je pci-e 3.0 opet kažem dovoljno mi je da bude i 500mbps jer će ti diskovi služiti za skladištenje podataka, fotke i snimci sa kemere
pci-e 16x je gen 4 i imam 2 pci-e slota ali ne piše ništa koja je generacija
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-11-16 at 01-26-34 ThinkCentre M70s Gen 3 (Intel) Enterprise-level small form f...png
    Screenshot 2023-11-16 at 01-26-34 ThinkCentre M70s Gen 3 (Intel) Enterprise-level small form f...png
    4.7 KB · Pregleda: 9
Pozdrav drugari, dugo me nije bilo :)
Imam jedno pitanje, pošto imam neku lenovo thinkcentre mašinu, koja na sebi ima samo 1 m.2 slot (m70s mašina) i jedan m.2 za wif a meni treba 2 m.2 uređaja i jedan klasičan sata disk za ono za šta će mašina biti namenjena.
Da li mogu preko x1 pci-x slota da izvučem bandwidth dovoljan za 2 m.2 nvme diska? Našao sam na amazonu neku dual m.2 karticu koja ide u pci-x 1x slot pa sam mislio da nju iskoristim a da mi na mašini ostane dodatna kartica sa video izlazima jer će možda zatrebati i četvrti ekran (ploča nudi 3)
Ovo na amazonu nije adapter za 2x m.2 nvme, nego za 2x m.2 sata. Ne znam ni da li postoji dvostruki nvme za 1x slot koji je u pogledu brzine vrlo ogranicen i za jedan nvme, a da ne pricamo o dva.

Doduse, iz tvog pitanja nisam ni razumeo zasto ti je neophodan dvostruki adapter, ako hoces ukupno dva nvme, a ploca vec ima slot za jedan od njih.
Ako dobro tumacim, dovoljan je obican jednostruki pcie to nvme adapter (jedan nvme direktno na plocu, drugi preko adaptera). To na aliju kosta par dolara, i ako je gen3 slot, imao bi oko 1GBps.
 
Ovo na amazonu nije adapter za 2x m.2 nvme, nego za 2x m.2 sata. Ne znam ni da li postoji dvostruki nvme za 1x slot koji je u pogledu brzine vrlo ogranicen i za jedan nvme, a da ne pricamo o dva.

Doduse, iz tvog pitanja nisam ni razumeo zasto ti je neophodan dvostruki adapter, ako hoces ukupno dva nvme, a ploca vec ima slot za jedan od njih.
Ako dobro tumacim, dovoljan je obican jednostruki pcie to nvme adapter (jedan nvme direktno na plocu, drugi preko adaptera). To na aliju kosta par dolara, i ako je gen3 slot, imao bi oko 1GBps.
pa idem kao logikom možda zatreba još jedan disk :) ali da, nisam obratio pažnju da je 2xm.2 :S što će reći ne vredi mi jer je i drugi disk koji trenutno imam nvme
Ako te ne mrzi baci link tog adaptera sa alija
 
Nemam nikakav specijalan link za preporuku, ali evo vidim da je ovaj prodavac prodao dosta komada, i navodno podrzavaju slot do gen4 (ne znam koja je razlika izmedju obicne i fora upgraded verzije, ali je tipa 50 dinara cenovne razlike, pa koga briga, biraj upgraded):

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $1.76 41%OFF | M.2 NVME SSD to PCIe 4.0 Adapter Card 64Gbps M-Key PCIe4.0 X1 X4 Adapter for Desktop PC PCI-E GEN4 Full Speed
 
Bilo i kod nas onih malih za Raspbery ako bas zuris, a i po radnjama / KP sigurno ima, nije skupa stvar.
 
Nemam nikakav specijalan link za preporuku, ali evo vidim da je ovaj prodavac prodao dosta komada, i navodno podrzavaju slot do gen4 (ne znam koja je razlika izmedju obicne i fora upgraded verzije, ali je tipa 50 dinara cenovne razlike, pa koga briga, biraj upgraded):

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $1.76 41%OFF | M.2 NVME SSD to PCIe 4.0 Adapter Card 64Gbps M-Key PCIe4.0 X1 X4 Adapter for Desktop PC PCI-E GEN4 Full Speed
PCIe verzija nema nikakve veze sa adapterima.
 
Jel neko probao ove Axagon pci-nvme m2 adaptere sa pasivnim hladjenjem. kostaju oko 20e.
Da li vredi te pare dati, ili uzeti nesto drugo, sta preporucujete?
Ima li pada u brzinama izmedju pci adaptera i direkt na plocu?
Imam novu z690 plocu sa 12400f i hteo bih da nakacim na njega 2tb evo 980 pro
 
Poslednja izmena:
Hladnjak vredi ako je baš vruć SSD.
Nema nikakvog pada brzine ako je ista verzija PCIe slota i SSD-a. Sve zavisi od ploče. Ako je PCIe u koga utakneš adapter PCIe x4 (naj manje) i v4.0 onda će i 980pro da radi svom punom brzinom. Ako je v3 onda neće. Koja tačno z690 ?
 
Hladnjak vredi ako je baš vruć SSD.
Nema nikakvog pada brzine ako je ista verzija PCIe slota i SSD-a. Sve zavisi od ploče. Ako je PCIe u koga utakneš adapter PCIe x4 (naj manje) i v4.0 onda će i 980pro da radi svom punom brzinom. Ako je v3 onda neće. Koja tačno z690 ?
Slagao sam te greskom,, nije z690 nego
B450-AORUS-Elite-V2
u paru sa ryzen 5 3600
evo specifikacije
ovaj mi je slobodan slot, drugi su mi zauzeti sa grafickom i mreznom 2,5gb
  1. 1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
    * The PCIEX4 slot shares bandwidth with the PCIEX1_2 slot. The PCIEX4 slot operates at up to x2 mode when the PCIEX1_2 slot is populated. The PCIEX4 slot operates at up to x4 mode when the PCIEX1_2 is empty
 
Znači ništa od brzine u tom drugom PCIe x16 slotu. Em će raditi samo na x2 nego je i v2.0 ,mada bar duplo brže nego SATA.
 
Znači ništa od brzine u tom drugom PCIe x16 slotu. Em će raditi samo na x2 nego je i v2.0 ,mada bar duplo brže nego SATA.
Moras biti naucnik da provalis koju verziju pci i koji protok imas na svakom pcie slotu, isti slucaj kao i sada novi usb 3 gen2x2 ....
 
Još bolje je pročitati uputstva za ploču, tu ima još više detalja.
 
Adapteri i hladnjaci Yavi, ili Javi nisam siguran trenutno za naziv, su odlični. Posaviću linkove kada dođem kući.
 
Jel neko probao ove Axagon pci-nvme m2 adaptere sa pasivnim hladjenjem. kostaju oko 20e.
Da li vredi te pare dati, ili uzeti nesto drugo, sta preporucujete?
Ja ih imam nekoliko, rade perfektno, ali apsolutno iste takve, samo ne piše Axagon, sam kupio preko Alija, oko 3 - 4 evritja komad, isto rade perfektno kao Axagon, čak i mislim da su Axagon iz treće smene 😉
 
Adapteri i hladnjaci Yavi, ili Javi nisam siguran trenutno za naziv, su odlični. Posaviću linkove kada dođem kući.

U pitanju je Jeyi, i mogu da kažem da su prilično kvalitetni



ja sam ih plaćao manje u akciji tri proizvoda besplatna poštarina (5€ + 2,98€ + još neke sitnice)
 
Nazad
Vrh Dno