Šta je novo?

PCI-e 1x u 16x slot?

Waylander

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.04.2008
Poena
16
Planiram skoru zamenu ploce zbog nedostatka PCI-e slotova, pa me zanima mogu li iskoristiti visak 16x slotova da ubacim recimo Creative Titanium, ili mora biti bas 1x slot?

minaqua

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.01.2007
Poena
16
Pa trebalo bi da moze, ja sam imao 7300 gt x1 i stavio sam je u x16 i radila je normalno. Kontam da ne bi bilo problema ni oko zvucne.

Chupo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poena
0
PCI-e je napravljen tako da manje kartice x1, x2, x4 mogu da se ubace u vece slotove, x8 i x16, tako da nemaj frke.

vmiro

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.03.2003
Poena
16
Jeste li to provjerili ili... ? Meni slična stvar treba zbog nedostatka što PCI, što PCI-e slotova na ploči, a PCI-e x16 mi zvrlji prazan. ;)

Poz

Stojcha

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poena
0
Moze, za svaki slucaj proveri za tvoju plocu ali do sada je sve radilo u verziji PCI-Ex1 u PCI-Ex4/8 slotovima (slot za graficku iz razumljivih razloga nisam probao :d ).

Dandy

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poena
83
Može sigurno. Ja sam čak svojevremeno ubacio drugu grafičku u PCI-e 4x slot (onaj koji ima otvoren kraj) i radila je bez problema.

vmiro

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.03.2003
Poena
16
Пробах, и ради!
Значи, PCIе x1 ради без проблема у PCIе x16 слоту за графичку картицу !
Само...има једна глупава фора. Пошто је, логично, графика интегрисана, у биосу треба оставити стандардну опцију да прво тражи графичку карту у PCIe слоту па онда интегрисану. Први пут сам ставио "Integrated only" и није ми препознао мрежну карту, вјероватно у том случају деактивира PCIе x16 слот...

Поздрав
mIRO

mitrowsky

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.05.2004
Poena
16
Подпитање:
На плочама које имају 20 PCI-E линија, али два "велика" PCI-E слота шта се дешава ако убациш x1 картицу у секундарни "велики" слот? Оба се пребацују у x8 мод?

vmiro

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.03.2003
Poena
16
Ako ubaciš x1 karticu u bilo koji slot radiće kao x1...e sad, da li su dva velika slota povezana, ako je u jednom grafička a u drugom x1 kartica, kako radi, pitanje je...treba probati...

TheBigBang

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.12.2007
Poena
0
Ja planiram da u x16 ubacim jednu regularnu AMD/nVidia GPU.
E sad,posto imam 3 monitora,trebace mi jos jedna iz low cost produkcije ,graficka,cisto da imam izlaz za treci monitor.Ta druga graficka ce ici u x1,ili x4.
Naravno da moraju obe biti sa istim chipsetom,zbog drajvera,ali ne znam da li mozda postoje neke inkompatibilnosti u vezi sa tim..any hint?

Dandy

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poena
83
Zašto ne uzmeš neku od novih ATI grafičkih karti? One po default-u podržavaju 3 monitora.

Pablo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.12.2006
Poena
36
Naravno da moraju obe biti sa istim chipsetom,zbog drajvera,ali ne znam da li mozda postoje neke inkompatibilnosti u vezi sa tim..any hint?

Nemoraju da budu od istog proizvodjacha... Bila je diskusija ovde na forumu lik ubacio i ATI i nV samo da ima izlaz na tri monitora i radilo je bez problema i nije bilo konflikata medju driverima.

Nemogu sad da nadjem tu temu ali sam nashao slichnu:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=171679&highlight=ati+nvidia+istom

Uglavnom mogu nV i ATI da opstanu u sistemu zajedno.

:wave:

Poslednja izmena:

TheBigBang

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.12.2007
Poena
0
RE

Nemoraju da budu od istog proizvodjacha... Bila je diskusija ovde na forumu lik ubacio i ATI i nV samo da ima izlaz na tri monitora i radilo je bez problema i nije bilo konflikata medju driverima.

Ranije sam probao neku Matrox i HD3650 da upatim u XP,ali nista od Matrox driver-a nije proslo,tako da ostao samo ATI.

Nemogu sad da nadjem tu temu ali sam nashao slichnu:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=171679&highlight=ati+nvidia+istom

Uglavnom mogu nV i ATI da opstanu u sistemu zajedno.

:wave:

To je dobra stvar,procitah thread,mada,u principu ko bi se zezao(osim ako se ne desi bas da imas u zalihama neku nVidi-u,ili ATI),pa ih uparis,ali zakljucak je da dve ATI guraju ladno..&vice versa.

xtra,tnx.

Dandy

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poena
83
..koji je treci Out?
Mislis na HDMI2DVI dongle?
..nisam nesto primetio da postoje GPu sa tri output-a..:trust:
Zapravo sve nove ATI karte imaju bar 4 izlaza, ali ipak nije sve tako jednostavno kao što sam mislio. Sam GPU podržava sigurno bar 6 monitora (ATI to zove Eyefinity), ali zavisi od konkretne implementacije kako će to raditi. Trenutno aktuelne karte mogu da guraju tri monitora samo ako koristiš za treći monitor displayport konektor i to ili direktno ili preko nekog "aktivnog" displayport>DVI konektora.

I've been following a thread about that over on the SoftTH forums. In a nutshell:

- There are two versions of the ATI 5870 card. The ones you typically see available now, which have 1 Display Port, 2 DVI ports and 1 HDMI port. The other version is a 6 (mini) Display Port card.

- The card being used in the spiffy demos with 6 monitors per card is (obviously) the 6 Display Port version.

- The ones that you typically see now only have 2 DVI channels internally. The result of that is an attempt to use the HDMI port, or the Display Port with a passive Display Port-to-DVI converter, robs a DVI port of a channel, disabling it. Using an active Display Port-to-DVI converter (which are more expensive) can get you up to a third working DVI connection, as I understand it.

As one might imagine, this has led to some consternation. Right now, there are not a lot of Display Port monitors on the market, and they are pricey.

Assuming it is possible / feasible, it would be nice to see ATI design a version with 6 DVI channels / connections. Perhaps there will be enough market pressure to lead them in that direction.

Poslednja izmena:
Vrh Dno