Šta je novo?

[PC/X360] Gray Matter, nova avantura Jane Jensen

ikonoklast

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
26.05.2006
Poruke
6,138
Poena
510
http://www.graymatter-game.com/
http://blog.graymatter-game.com/

"Ever since losing his wife in a terrible car accident many years ago, neuro-biologist Dr. David Styles has become a recluse, leaving his English mansion Dread Hill House only on rare occasions. One day student and street artist Samantha Everett shows up on his door step unexpectedly, at a time Styles just happens to look for a new assistant. Her first assignment involves finding six volunteers for an experiment planned by Styles at Oxford University. The experiment begins harmless enough, but soon strange things start happening. Styles is visited by his beloved, but deceased, wife. Now it is up to Sam to solve the mysteries of Dread Hill House."



[YOUTUBE]cpn2DHwy8UU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]KnRZjGB6Z6w[/YOUTUBE]



[YOUTUBE]4Q1GhAS0F88[/YOUTUBE]




Izlazak je najavljen za oktobar 2010.
 
Poslednja izmena:
Konacno nesto ozbiljnije i za xbox :).
 
Cekam ovu igru ima minimum 5 godina :d
Odgadjali su je zilion puta.
 
I ja ovo jedva cekam, nebitno je da li konzola ili PC.
 
Ponovonapunjeni kao nekad, daleko pre svih poznatih rokova izdaje igru :d

Kratak sam sa vremenom a čekaju me Divinity II Gold, Two Worlds II i ovo. Mada sam Divinity probao i batalio ali opet kako naći vremena za dve kvalitetne igre.
 
Odusevio sam se kada sam juce video da je igra izasla. Samo problem je sto moram prvo zavrsiti par igara sa diska, jedva cekam da odigram ovo...
 
Šteta što je leakovana tako rano. Ovoj igri treba što više prodaja.
 
Koliko je meni poznato igra je trebala izaći u februaru 2011. Mene je ovo šokiralo ali šta da im radim, ljudi svakako neće čekati tri meseca da bi igrali igru. Neki će je verovatno kupiti ali svejedno su propali. Jbga.
 
Koliko je meni poznato igra je trebala izaći u februaru 2011. Mene je ovo šokiralo ali šta da im radim, ljudi svakako neće čekati tri meseca da bi igrali igru. Neki će je verovatno kupiti ali svejedno su propali. Jbga.

A kako znaš da će propasti? I hoćeš je ti kupiti?
 
Videćemo hoću li je uopšte igrati duže vreme (mislim na verziju koja je procurela). Volim tu i tamo da odigram klasičnu P&C avanturu ali samo ako je jako kvalitetno urađena i sa dobrim zapletom. Jane Jansen jeste radila najbolje avanture svojevremeno ali danas je na tržištu dosta naslova na tu foru koje rade evropski studiji. Koliko vidim igra se ne razlikuje značajno od ostalih igara u žanru po pitanju grafike i gejmpleja tako da priča mora biti baš wow da bi se izvukla iznad proseka i bila igrana.

U jedno sam siguran, ako igra ipak ne bude totalna propast ili pak naprotiv napravi solidnu prodaju ne verujem da će Jane Jansen nastaviti da dizajnira igre. Da sam na njenom mestu ja svakako ne bih, ona je legedna PC gejminga i već je jednom batalila celu priču zbog odnosa izdavača prema developerima. Ovo je sigurno kap koja je prelila već prepunu čašu.
 
Presao sam sinoc prvi chapter i meni se svidja, jako. Trikovi su uradjeni dosta lakse nego sto sam mislio ali igra uspeva da uvuce u pricu igraca. Igracu nocas jos malo pa cemo videti da li uspeva da odrzi kvalitet price do kraja.
 
Ne mogu da verujem da je izasla. Znaci kako sam se sad obradovao. A verovali ili ne veceras sam uz pivo bas pricao o ovoj igri, kako je cekam godinama i kako ce konacno izaci u februaru :d
 
Jbt, trebalo bi poslati u zatvor coveka koji je ovde radio animacije likova :d
 
Presao sam igru, jako sam zadovoljan. Mozda su malo zbrzali kraj i deluje kao da je igra malo skracena ali utisak je da imamo jako dobru avanturu :). Igra me je bar jednom po svakom chapteru frustrirala kad zaboravis negde da kliknes na nesto u pravo vreme i propustis neki procenat iz progress prozora zbog koga ne mozes da zavrsis misiju ali je ipak vredelo. Muzika je fenomenalna, sto iz efekata u vaznim trenucima sto zbog pesama The Scarlet Furies benda :) Na animaciju se naviknes kako vreme prolazi i cak mi se svidja sto su napravili da im treba par koraka da protagonisti potrce jer nisu oni atleticari pobogu. Grafika je dosta dobra, ipak je ovo igra od malog tima sa malim budzetom u zanru koji nije profitabilan. Hotspot funkcija je malo bagovita, nekad kasni i po nekoliko sekundi. Svidelo mi se sto igra ne forsira cesto baratanje i kombinovanje predmeta po inventaru sto mnoge igre u zadnje vreme rade. Ovde su zadaci logicni i stvarno nisam primetio nesto sto odudara od price. Slagalice su relativno lake ali generalno igra nije laka jer se ne sastoji samo iz slagalica i mini igara. Nekad jednostavno ne znas sta treba da uradis sledece jer te igra ne drzi za ruku sve vreme.

Vidim da mnogi kritikuju po stranim forumima lakocu izvodjenja trikova ali se meni bas svidja iz prostog razloga sto ne zelim sve vreme da igram frustrirajucu mini igru. Ovako trikovi su tu kao Semino sredstvo a ne kao nesto sto ce meni da pravi prepreku za dalje igranje.

Likovi su zaista odlicno definisani sa dosta vrlina i mana i nijansi sto je po meni ipak glavno u ovakvoj igri. Mogu sad da cepidlacim i da nalazim mane na sve strane ali zasto bih to radio, na ovu igru se cekalo mnogo godina, srecam sam sto sam uopste imao priliku da je odigram a daj boze da jednog dana docekamo i novu avanturu Lady Byron, tj. Samante i novu pricu Jane Jansen :)
 
Jos kad bi najavili igru sa novim avanturama Schattenjäger-a...
 
Eh, sad bas trazis mnogo. Moram i ja da nastavim prvi deo, tek sam ga zapoceo ali mi je interfejs malo komplikovan.
 
Na animaciju se naviknes kako vreme prolazi i cak mi se svidja sto su napravili da im treba par koraka da protagonisti potrce jer nisu oni atleticari pobogu.

Nije problem to sa trcanjem, nego ocajan kvalitet same skeletalne animacije. Onakvu animaciju bi bio u stanju da uradi neki pocetnik sa mesec dana iskustva :)
Stvarno izgleda uzasno i neprirodno, ali ajde, avantura je u pitanju pa to i nije bitno. Mada jako upada u ochi :d
 
Nazad
Vrh Dno