Šta je novo?

Pc se restartuje povremeno bez ikakvog opterecenja

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam ovaj problem od skoro, zamenio plocu, procesor i ram a ubrzo i grafiku... I nov win 11...naime u teskom radu, igrice, svi moguci testovi, sve radi super i u okviru normalnih temperatura... I onda recimo izadjem iz izgrice, stoji na desktopu, i sedne i kako kresnem recimo pretrazivac il nesto... Samo REBOOT... Kao da ako je neko vreme komp u iddle i kako sednem i krenem sta god upalim, restart... Sumnjao na grafu i drajvere, sve poizbacivao i novo, bio najnoviji, power plan performance bla bla... Nemam vise ideju...
Evo komponenti pa ako neko ima ideju...e da napajanje je ispod minimuma za grafu, ali kad je gura u igrici na 100 posto, sto ne bi i ovako u iddle...
As rock z370 sli, intel 9600k stock sve u biosu, samsung 850evo 500gb, 2x8gb 3200 ddr4, rx 6700xt i corsair vx550...

Kako uloviti majku mu sta ga obara i zasto nece u testu i mucenju a ovako pukne... Hvala.
 
Prvo zameni nekim proverenim napajanjem od bar +650W
 
Ne bi me čudilo da je nešto u Win11, da li javi neki problem sa drajverim u Eventviewer-u? Vidi i da li nešto napiše Whocrashed.

Da li si testirao memoriju sa Memtest86? Probaj memoriju bez XMP profila, ako su uključeni. Učitaj i "Default" vrednosti u biosu.
 
Eventviewer prijavljuje svaki put kad se desilo power-kernel critical error.
Whocrashed analizirao i nasao samo 1 izvestaj od pre mesec dana, vezano za video kernel, tj graficka ili drajver od iste...
Iskljucio sam sad pci-e power link menagment na off... Mozda kad ode u sleep pa se probudi grafika, dozivi neki jak skok u delicu sekunde i napajanje ga ne isprati... Napajanje cu menjati sigurno, samo sam se sad istrosio za grafu i reko radice jos malo...
 
Probaj da ugasis C7 i C6 power saving u UEFI. Ili limitiraj na C3 (neke ploce imaju ovakvu implementaciju).
 
Problem je u napajanju.
Imao identicno napajanje, identican problem.
Zamenuo sa Seasonic od 600w, radi savrseno od tada.
 
Verovatno jeste, nego je jeftinije da se prvo proba C6/C7 disable. Mozda je napajanje potpuno ispravno, ali nije Haswell compatibilno, pa ne moze da iskontrolise napone po povratku iz low power idle pa zabode komp.

Edit:
Navodno VX550 jeste 100% Haswell kompatibilno. I dalje bih probao sa C6/C7, jer ne kosta nista, pa ako pomogne - super; ako ne, vreme za jace napajanje...
 
Poslednja izmena:
Problem je u vracanju grafike iz teskog sna... Ali disablovanjem pcie power menagment sa medium na off, problem je nestao... Ali ipak ce biti napajanje uklonjeno i zamenjeno, ne volim kad neki deo ne islunjava min sys req od strane proizvodjaca...
 
Verovatno jeste, nego je jeftinije da se prvo proba C6/C7 disable. Mozda je napajanje potpuno ispravno, ali nije Haswell compatibilno, pa ne moze da iskontrolise napone po povratku iz low power idle pa zabode komp.

Edit:
Navodno VX550 jeste 100% Haswell kompatibilno. I dalje bih probao sa C6/C7, jer ne kosta nista, pa ako pomogne - super; ako ne, vreme za jace napajanje...
Sve zivo sam probao i taman posmislis sredjeno, pocne random restart/shutdown...
Moje nije bilo preoptereceno pa opet isti problem.
Sa slascu je izbaceno u smece.
 
Eve ga opet danas... Sad sam iskljucio i c6, 7, 3...a napajanje stiglo od 750 ali odma vraceno osteceno u transportu...
 
Nazad
Vrh Dno