Šta je novo?

PayPal i slanje novca prijateljima

tanana

Poštovan
Učlanjen(a)
02.03.2016
Poruke
74
Poena
60
Zašto na Paypal nalogu nema opcija "send to friends and family"?
Da li to ima veze sa srpskim nalogom ili?
Kada pokušam da u helpu nađem rešenje poslednja rečenica da za sada to nije moguće iz Indije?!?
I još mi je vreme na mom nalogu GMT-8 Pacific time.

Pokušao sam da obrišem nalog i ponovo ga kreirao i sve je isto.
Da li neko ima rešenje?
 
Pisano je o tome u glavnoj PayPal temi. Ukinuta je opcija za srpski PayPal nalog.
 
Odgovor je jednostavan: ne veruju nam da nećemo zloupotrebiti ovu opciju. I to je to.
 
Da li je prebacivanje,,na primer 1000e sa paypala na , nečiji paypal nalog u inostranstvo, pa da onda on, taj novac posalje nazad ,preko wester uniona, pametan potez ili ne?
Znam da ce biti troskova, ali bi taj trosak ,valjda trebao biti manji, nego da se ovde oporezuje, pod uslovom da WU ,ne dostavlja podatke poreskoj i NBS.
 
Uveli su plaćanje poreza i na devizni priliv novca iz inostranstvo. Po meni, ne isplati se tako kako si ti zamislio.
 
To znači, da se plaća porez, i kada rodbina salje pare preko WU?
Ako je to tako, mada mi deluje suvise radikalno, poslaću paypalom rodbini pare, pa ce mi doneti kes, prvi put kada budu dolazali, ne vidim drugi način.
 
Kada ti rodbina salje novac preko WU, moraju navesti odakle im sredstva i kome/zasto su namenjena.
Takodje njihov priliv sredstava tj sta im ti saljes bez pokrica se moze smatrati pranjem novca/izbegavanje poreza. U prevodu jednom nece biti problem. Vise puta hoce, pogotovo ako su u Nemackoj.
 
Da li je prebacivanje,,na primer 1000e sa paypala na , nečiji paypal nalog u inostranstvo, pa da onda on, taj novac posalje nazad ,preko wester uniona, pametan potez ili ne?
Znam da ce biti troskova, ali bi taj trosak ,valjda trebao biti manji, nego da se ovde oporezuje, pod uslovom da WU ,ne dostavlja podatke poreskoj i NBS.
kupis cryptovalutu i imas opciju da je ovde zamenis od bez provizije do 5% provizije
Postoje stranice gde mozete paypalom kupiti cryptovalute i onda ih u Srbiji zamenite za eure.
Svakako su bitcoin & co. najjeftiniji i najbrzi nacin slanja.
Ja to tako radim kad imam novac na Paypal-u.
 
U inostranstvu mozes kupiti jeftino bitcoin.
Npr. kupis jedan bitcoin i ne platis cenu sa berze vec sa npe 10% popusta.
Imaju problem da pretvore u gotovinu.
A ovde ces to lako zameniti za max 5% provizije.
Sto znaci da ces jos i zaraditi.
Paypal je nekad bio dobar ali nama su recimo u januaru dobili 12500€ na poslovni racun koji koristimo 10 godina blokirali nalog.
Mesec dana trajalo. Novac naravno stajao na racunu.
500€ provizije su uzeli svi dok smo novac dobnili ostalo 12000€.
Kriptovalute ne moze niko blokirati.
Niti ko zna sta ti je neko poslao pa nema nikakvog poreza niko da ti naplati.
 
Pozdrav ljudi, prodao sam neke slike o modelingu prijatelju iz Amerike, izvrsio je uplatu za svaku sliku ponaosob 5x 100e. paypal mi trazi da dokazem zasto i kako se to desilo. Poslao sam im sve informacije vezano za prodaju, gde je obavljena kako, zasto itd. Sad kad unesem te info, svaki put mi se paypal automatski izloguje kad kliknem submit. Mislio sam prvo da je phishing ali nije. Da li se neko susretao sa ovim problemom?

1628302522324.png
 
Danas mi stiglo obaveštenje...

Preskačem deo koji se odnosi na zemlje podsaharskog područja (gde realno i pripadamo).

"Amendments to the Fees

Effective: 28 January 2022 we are

We are simplifying the rates for sending PayPal Payouts and receiving international micropayments for users in Andorra, Albania, Bosnia & Herzegovina, Georgia, Croatia, Iceland, Monaco, Moldova, Serbia, Faroe Islands.
We are updating our Additional Fees by adding other currencies and applicable fees for withdrawals you make to your card (also known as Original Credit Transfers)."

U prevodu, od 28.01.2022. godine pojednostaviće tarife za slanje i primanje uplata i mikrotranskacije (šta god značilo "pojednostaviti"), uvesti OCT uslugu* i dodatno napumpati naknade za prenos novca na račun.

*Original Credit Transaction — is a payment method that enables direct transfers of funds to credit card users.

Nisam baš razumeo ovaj OCT i sada je transfer bio direktan, osim ako ovo DIREKTAN ne znači zaobilaženje banke, makar kad bi omogućili da se upotrebom kartice sredstva direktno skidaju sa PP, što bi bilo super, ali malo verovatno. Pre će biti da pare brže ležu na račun kad ih povučeš sa PP.
 
Jos pre par godina sam uspeo da prebacim 15eur sa paypal - direktno sa kartice. Juce kad sam probao nikako ne ide. Samo dobijem poruku od banke da je uspesno i odmah nakon toga storno. O cemu se radi?
 
@ssrki UniCredit? Svakako čekaš banku da ti ručno proknjiži. PP balans je pretpostavljam sada 0.
 
@ssrki Obezbedi na računu malo više sredstava jer Intesa rezerviše dodatno 6-7% pa vrati razliku na deviznom posle knjiženja.
 
Поштовани, да ли знате колика је провизија ако желим другару да пошаљем паре са мог paypal налога на његов paypal налог? Поздраав
 
Po sekunde guglanja...


Pa računaj kolika je naknada za ino transakciju plus specifična naknada...

Po mom iskustvu lične transakcije više ne piju vodu jedino što se još dodatno moraš smarati sa dokazima srodstva i sl, što produžava celu stvar, a sve naknade na kraju platiš...
 
Imam na paypalu USD, i prebacio bih na racun u srbiji.
Koja je opcija ako znate sa najmanje provizije, sto se kaze, najbezbolnija po mene?
Jel ovo u intesi sa zelenom karticom?
 
Sin od kuma je zaradio nekih 10-ak evra na nekoj igrici i da bi izvukao pare pitao me kum da li on te pare moze da posalje meni na moj PP nalog. Rekao sam da cu da vidim da li to uopste moze.
Da li je tako nesto uopste izvodljivo? Transakcija bi bila unutar Srbije.
 
Imam na paypalu USD, i prebacio bih na racun u srbiji.
Koja je opcija ako znate sa najmanje provizije, sto se kaze, najbezbolnija po mene?
Jel ovo u intesi sa zelenom karticom?
Zamoliš support da ti nameste card currency USD i bilo koja Visa debitna vezana za evro račun (dinarska jedino iz Komercijalne je ok). Može i Visa Classic zelena iz Intese.
Sin od kuma je zaradio nekih 10-ak evra na nekoj igrici i da bi izvukao pare pitao me kum da li on te pare moze da posalje meni na moj PP nalog. Rekao sam da cu da vidim da li to uopste moze.
Da li je tako nesto uopste izvodljivo? Transakcija bi bila unutar Srbije.
Može, ali primenjuje se gorepomenuta provizija. Bolje neka se na nalogu sina od kuma poveže tuđa kartica koja se neće koristiti na drugom nalogu (makar to bila Visa Debit Digital koja ide uz Raiffeisen iRačun, pošto je za 10€ mala razlika u gubitku), potom je obriše posle transakcije, zamoli support da je očiste iz sistema i obriše PayPal nalog ako je maloletan, jer kasnije može da dobije trajnu zabranu zbog kršenja pravila (i što koristi tuđu karticu je prekršaj, ali ne može svakako uzeti omladinski račun u Credit Agricole ili Komercijalnoj pre 18. ali svakako bolje i to nego prenos deviza između rezidenata što NBS možda može da otkrije).
 
Hvala na savetu., maloletan je sin. Malo mi je komplikovano ali ocigledno da nema druga mogucnost. Videcu sa kumom sta raditi. Nisu to neke pare sin je mislio da moze da iskoristi moj nalog na PP.
 
Pošto nema opcije friends and family slanja iz Srbije, treba da uplatim nekom liku u nemačkoj za neku robu koju sam kupio 200e.......koliko je taksa za ovu transakciju?
 
@Manda88 najbolje kroz Paysend na njegov nemački iban ili broj njegove Master/Visa kartice. Uz registraciju preko linka, prva transakcija je besplatna: paysend.com/referral/04t697
svaka naredna 1.5€ do 150€ odnosno 1℅ preko (za 200€, 2€).
Preko PayPal-a okvirno 6 ili 7℅ (ranije je bilo 5.5€+0.30, ali su poskupeli pa ne znam tačno koliko je sad)
 
Pozdrav, hteo bih da prodam nešto preko interneta, ali time se inače ne bavim, pa želim da pitam da li se mogu par transakcija voditi kao slanje novca prijatelju ili slično, kako se novac ne bi oporezivao i koliko to tako može da funkcioniše?

Nemam PP nalog tako da nisam uopšte upućen u mogućnosti kao ni sa oporezivanjem novca iz inostranstva. U mom slučaju nisam ni freelancer ni prodavac.

I još jedno pitanje, da li imate predlog da novac podignem na neki drugi način sa PP, a ne preko kartice kako se ne bi oporezivao, jer ne bi bile stalne uplate?
 
Zdravo, hocu da posaljem prijatelju iz eu 100e preko pp imam povezanu visa raifaisen sa dinarskim racunom. E sad kolike su taxe, ako su velike kako da to uradim da prodje sto isplativije?
 
Mislim da PP vezano za Srbiju ne odobrava opciju slanja novca prijateljima/fanilija. Samo "biznis" (prodaja/kupovina) varijanta. Kod slanja novca prijateljima, ako je u pitanju neka prevara, možeš se oprostiti od sredstava. Kod "biznis" opcije si u većoj meri osiguran. Postoji mogućnost da prijatelj (family) pošalje zahtev, ukoliko ima tu opciju omogućenu, za sredstvima od tebe. BTW, tako su najčešće funkcionisale prevare preko Telegrama, a ostvarene putem PP-a - formiranjem zahteva za slanjem novca prijatelima/familiji. U te transakcije PP ne ulazi previše, tako da si u startu u kanalu.
 
Poslednja izmena:
Zdravo, hocu da posaljem prijatelju iz eu 100e preko pp imam povezanu visa raifaisen sa dinarskim racunom. E sad kolike su taxe, ako su velike kako da to uradim da prodje sto isplativije?
To sa nasim paypalom nikad ne znas jer ne postoji opcija family and friends kao sto je receno.
Imaju neki kalkulatori ali nisu precizni.
Meni je npr. kalkulator izbacio da posaljem 518 evra da bi stiglo tacno 500 ali na kraju coveku je leglo 489 :D
Znaci racunaj oko 29 evra na 500 evra da je provizija.
Najbolje salji preko Aircash, provizija 1%, prebacis sa kartice na wallet bez provizije i posle kad placas uzimaju samo 1%
 
Zdravo, hocu da posaljem prijatelju iz eu 100e preko pp imam povezanu visa raifaisen sa dinarskim racunom. E sad kolike su taxe, ako su velike kako da to uradim da prodje sto isplativije?
Najbolje kroz Paysend na EU IBAN ili broj njegove Master/Visa kartice. Uz registraciju preko linka u privatnoj poruci, prva transakcija je besplatna: svaka naredna 1.5€ do 150€ odnosno 1℅ preko (za 200€, 2€), itd.
 
Nazad
Vrh Dno