Šta je novo?

Patriot Burst SSD Problem - SATAFIRM S11

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,872
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Poz društvo. Imam problem sa SSD diskom. Windows mi pri butovanju kompa izbacio plavi ekran i posle toga reših da ubijem sistem i instaliram novi. Međutim. kako god pokušao, Legacy ili UEFI boot, nikako nisam mogao da odradim instalaciju. Zakucavalo kod formatiranja diska. Ubacivao SSD i u drugi kompa, ono isto. Piše unllcoated space i ne može da kreira Volume. Kada uđem u BIOS, SSD disk vidi kao SATAFIRM S11. Slikao sam šta mi pokazuje HD Sentinel (slika u attachmentu). Jel me ovo neko haknuo pa kopao Chia coin? Komp sam uzeo od poznanika, i ****** nisam uradio svoj Windows nego ostavio onaj koji je on instalirao. Mislim, HD Sentinel pkazuje 1229 dana što je 3 godine rada po 24 časa, a nema šanse da je SSD stariji od 2 godine.
 

Prilozi

  • IMG_20211012_183250.jpg
    IMG_20211012_183250.jpg
    368.7 KB · Pregleda: 86
Poslednja izmena:
Izgleda da je problem sa phison ssd kontrolerom, u drugom linku je moguće rešenje. Ako ne upali guglaj satafirm 11 fix.

 
Hvala. Probaću prvo od ppredrag rešenje. Ako to ne upali, rešenje od poolmaker-a.
 
Uradi li šta čovek? Nit' zbori nit' romori...
 
Iskreno ništa. Nemam vremena da se posvetim tome. Bio sam 15 dana u izolaciji. Drugi put korona u pola godine. Kada sam se vratio dnevnim dužnostima (a radio sam svo vreme i online), sačekalo me je brdo posla. Radim tri posla inače, pa je 15 dana ne rada uticalo da se nagomila svega i svačega. Danas radim u igraonici smenu, pa se nadam da ću nešto uspeti.
 
Ništa ne uradih. Probao sa svim metodama. I sa Fixom i sa diskpart i sa upgradeom biosa. Ništa. Sve isto.
 
Dosta modela kuburi sa tim problemom, kod SSD diskova je jezivo što ako se šta ovako desi, možeš da se pozdraviš sa podacima u 95% slučajeva. Zato na SSD-u držim samo instalacije programa/igara, bilo šta bitnije držim na HDD-u, HDD i kad krene da crkava, crkava polako, može mu se uglavnom pristupiti podacima, SSD je tu neumoljiv. :)
 
Ja 3tb hd plus probir sa njega na 1tb external.
 
Verovatno moze samo u kantu.

Sa Patriotom ljudi generalno imaju bas razlicita iskustva. Ranije je bas bilo hit or miss, ili ti radi bez problema 7 godina kao meni(Patriot Blast), ili ti crkne za 2 meseca. U protekle 3 godine recimo su se dosta popravili po tom pitanju i Burst i P200 serija su bile bas dobre, ali sam ja recimo imao lose iskustvo sa novom P210 serijom. Jos uvek koristim taj matori Blast u nekom laptopu sto je tu za po kuci kad zatreba i P200 kao storage za Mac Mini i stvarno rade bez greske. Ali eto taj P210 je od prvog dana bio katastrofa.

Bila je tema skoro i da uvaljuju losiji ram, bez obavestenja. Ocigledno opet fusare sa kvalitetom.
 
Prelistaj ovu temu, ako već nisi..
 
Poz društvo. Imam problem sa SSD diskom. Windows mi pri butovanju kompa izbacio plavi ekran i posle toga reših da ubijem sistem i instaliram novi. Međutim. kako god pokušao, Legacy ili UEFI boot, nikako nisam mogao da odradim instalaciju. Zakucavalo kod formatiranja diska. Ubacivao SSD i u drugi kompa, ono isto. Piše unllcoated space i ne može da kreira Volume. Kada uđem u BIOS, SSD disk vidi kao SATAFIRM S11. Slikao sam šta mi pokazuje HD Sentinel (slika u attachmentu). Jel me ovo neko haknuo pa kopao Chia coin? Komp sam uzeo od poznanika, i ****** nisam uradio svoj Windows nego ostavio onaj koji je on instalirao. Mislim, HD Sentinel pkazuje 1229 dana što je 3 godine rada po 24 časa, a nema šanse da je SSD stariji od 2 godine.
Pozdrav... Upravo mi se desio identican problem kao kod tebe (isti je i SSD)... U HD Sentinelu mi pise takodje 1229 dana rada, a SSD je kupljen pre godinu i po dana, dakle nemoguce je da je radio toliko... Ako si nesto resio u vezi SSDa javi ako ti nije problem, imam podatke na njemu koji mi trebaju, ali i popravka SSDa bi mi vise znacila od tih fajlova.
 
Nisam rešio nikako. Nemam vremena da odvojim za to. Probao sve linkove odozgore ali bez uspeha. Mada nisam sem ta 2 dana ni pokušavao dalje.
 
I meni uvažena garancija, dobio novac (nije bilo ssd-a). I to u firmi koja se ne preporućuje (TM).
 
Meni na Kingston od 120GB (model v300) se dešava ovo isto.
Krene isntalacija Windows ali kada Windows treba da formatira disk kaže unable.
Disk je normalno radio, samo je jednog dana nakon reboota pukao OS.
 
Prije ce bit da je pukao format ali dobro isto ti dodje.
Svakako u tom slucaju neke informacije se mogu vratiti.

Jedno pitanje, kakvo je stanje ssd-a poslije havarije.
Jel u upotrebljivom stanju?
Da li je kolicina upotrebljivih blokova drasticno smanjena kao i po pitanju rezerve?

Imao sam istovetnu situaciju davno sa Mushkinom.
Poslije toga sam ga dodatno istrosio tako sto je sluzio u ext. usb fioci.
Ali povjerenja da ga drzim u lapu,nije bilo.
 
Predviđeno je da ode u Safe Mode, tj, samo čitanje dozvoljeno ali sve zavisi od vrste "Havarije".
 
Od 7 računara na 6 se desio identičan scenario (doduše sedmi je u magacinu, nekorišćen). Kupljeno pre godinu i po dana otprilike u firmi koju je neko već spomenuo da se ne preporučuje (TM). Na dva se desilo u roku manjem od mesec dana od korišćenja računara, katastrofa. Računari se koriste samo kao radne stanice za server-side aplikaciju pa na sreću nema bitnih podataka. Reklamaciju nisam ni pokušavao zbog izuzetno lošeg iskustva sa dotičnom firmom sa prethodnim reklamacijama (gde se, pored radnog naloga iz ovlašćenog servisa da štampač ne može da se popravi, prave ludi i ne realizuju refundaciju novca). Jeftinije je bilo zameniti SSD novim i osposobiti računar za dva sata za rad, nego se natezati mesecima oko reklamacije, biti bez računara, i na kraju vrlo moguće izvisiti.

Rešenje nisam ni pokušavao da nađem ali me zanimalo o čemu se zapravo radi, a i da prenesem iskuskustva i (ne)preporuke za TM.

WhatsApp Image 2022-11-04 at 08.02.57.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno