Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Ja generalno nisam imao tih felericnih problema. Radio sam u njima i nisam imao nikakvih problema sa stajanjem i šetnjom po radnji, sto se toga tiče preudobne su mi. Taj tvoj model jeste malo deblji, ja imam i prethodni i taj, prethodni mi je bolji.
Phantom je možda i najudobniji model od UA, po mom nekom mišljenju a imam par modela a i dosta sam ih probao. 9F8E2C2C-5457-4278-940A-5679BB36AEDE.jpeg
 
Mozemo li da spomenemo automobile? Konkretno Renault, Clio trece generacije

Ih, I ti izabra treću generaciju, jedinu koja se nije pravila u Sloveniji.
Verujem da te razlike u autoindustriji nastaju zbog velikog broja lokalnih kooperanata, ali svakako su odobreni od strane kompanije i verujem da može da postoji neka razlika. Ali tii automobili sigurno imaju drugačiji product code.

Joш боље, одеш у продавницу, пише "нови модели", погледаш на интернету, а оно модел из 2020.
Pre neki dan, Intersport, Ušće, dobro veče, da li imate Pegasus 39, devojka me gleda, kaže proizvode se od 40, jedino ženski modeli u 39.

Vidim ih ja na polici i baš to što kažeš prošlogodinji model, 38, na 4 od 6 boja stoji nalepnica novo, a novi model, 39, nemaju.
 
Потпуно је нормално назвати модел из 2021 новим, мало смо ми тржиште да се нон стоп нешто увози.
Све док 2020 није нов модел, добро је.
 
Jeli ima neko iskustvo sa Adidas Terrex Skychaser 2 GTX patikama? Interesuju me u poređenju sa npr. Swift R2 GTX.
Deluju mi zanimljivo; terrex patike sa đonom od boost pene...
 
Poslednja izmena:
Jeli ima neko iskustvo sa Adidas Terrex Skychaser 2 GTX patikama? Interesuju me u poređenju sa npr. Swift R2 GTX.
Deluju mi zanimljivo; terrex patike sa đonom od boost pene...
Imao adidas terex predprošle generacije, generalno su ok, nisu puštale vodu, nije se u njima znojila noga (iako goretex) i sl, međutim spram mojem iskustvu onaj prednji najlon nije baš izdržljiv i brzo se istanji i boba, a same patike su prilično neudobne, đon od te boost pene je od starta prilično tvrd, a da nošenjem i usled vremenskih prilika sve tvrđi...
 
I ja bih voleo sa mojih 130kg da mi patike predju 400 km i da kazem da su na pola puta.
Zezaš se ili pričaš o patikama za trčanje?
Koje patike koristiš? Koliko ti izdrže?
Šta prvo strada?
 
Imao adidas terex predprošle generacije, generalno su ok, nisu puštale vodu, nije se u njima znojila noga (iako goretex) i sl, međutim spram mojem iskustvu onaj prednji najlon nije baš izdržljiv i brzo se istanji i boba, a same patike su prilično neudobne, đon od te boost pene je od starta prilično tvrd, a da nošenjem i usled vremenskih prilika sve tvrđi...
Hmm, imam neke Solarglide sa boost đonom i jako su udobne. Jedino ako su nešto promenili za terrex. To je praktično PU pena, zatvorene ćelije, trebalo bi da ostane ista.
A to sa prednjim najlonom, i na mojim patikama (swift r2) se malo pokidao (pocepao) na mestu gde nalaže pertla.
 
Evo ovde sam detaljno pisao, šta i kako.


Kolega i dalje ima one svoje, ne žali se, a ja od tada tri para GORETEX sahranio (dvoje adidas i jedne ribok) i ove ECCO ne računam ali kontam da su rahmetle za dva i po meseca korišćenja...
 
Ako je neko narucivao patike iz Hrvatske ili Madjarske, moze neki kontakt na PM. Hvala.
 
Da li ima neko predlog za nabavku Air Max modela po nekoj "boljoj " i malo prihvatljivoj ceni !?
 
Da li je neko narucivao preko sajta sambarosesrbija.me? Hocu da narucim neke Adidas ali uvek mi taj sajt izlazi prvi, a deluje mi sumnjivo, nema nikakvih informacija o njima niti bilo sta
 
Pročitaj prethodnih 2-3 strane ove teme.
 
Ja dobio iz USA, brat mi doneo, af1 made in india. Kupljeno preko nike.com.
Ne postoje klase - postoje klase kod kopija, ali nek svako veruje u šta hoće.
+1
Dva para Adidas Nite Jogger modela, narucena u Austriji sa adidas.at, oba Made in Vietnam.

edit. Zaboravih da dodam i Jordan Delta model, narucen sa nike.at, isto Vijetnam.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li se kolegi neko javio iznad, ako moze i meni neki kontakt ko nabavlja patike iz hrvatske za srbiju?
 
Tražim patike za trčanje.. pošto nešto nema aktuelnih tema na sportskim forumima, a ovde sam starosedelac rekoh da pitam vas :)
kakva su vam iskustva sa tom vrstom patika, pretpostavljam da ima nekih na forumu koji trče. Ranije sam imao Adidas Ultraboost (pre par godina, dok je bila normalna cena) pa mi je sledeća (odnosno trenutna) bila Adidas Solarboost.
Razmišljam se ovog puta da uzmem Asics, pošto sam čuo da ih najviše hvale i da su najudobnije. Mada sam i sa Adidasom zadovoljan, ali se razmišljam da promenim trenutnu patiku jer su nešto pete počele da me bole, što mi se nije ranije dešavalo..

Asics (ne baš pristojna cena, sviđa mi se na oko)
Adidas Ultraboost
 
Idi u Run’n more i možeš da vidiš i probas dosta modela, pa ćeš videti šta najviše prija tvome stopalu. Ja imam Under Armour Machina 2, Phantom, Flow, dobre su ti i Mega 2 i sve su mi udobne samo zavisi koliko trcis.
 
Run'nMore ti je dobar start. Nemaju uvek sve modele u brojevima koje želiš, ali većina zaposlenih ima dovoljno znanja da ti da osnovne informacije I pomogne pri izboru.

Što se preporuka konkretnih modela tiče, problem je što svi imamo različita stopala, tehnike trčanja i intenzitet treninga. Druga muka je što svako preporučuje ono što njemu odgovara, a mnogi nisu ni probali više brendova ili modela.

Ja sam kupio dva modela Mizuno i definitivno nisu za moju nogu. Prvi put u životu ću da prodajem polovne patike, jer nemam kome od ovih mojih da poklonim toliki broj (za trčanje nosim ceo broj veće).

Ascis sam probao u dva navrata, nisu mi legle.

Trčim u Nike Pegasus 38 i nedavno sam uzeo još jedne, jer mi baš odgovaraju, a dobio sam po odličnoj ceni uz vaučer.
Od ljudi koji su koristili 37, pa 38, sada 39, čujem da ima smisla i njih uzeti. Probao sam, deluju OK, ali kod nas je trenutno dostupna samo neka besmisleno svetla boja.

S obzirom da ova Ascis u Intersport nije snižena, pokušaj da nađeš vaučer sa BG Maratona, svi smo ga dobili u startnom paketu, a mnogi ga neće iskoristiti. Popust je 30% na osnovnu cenu, u ovom slučaju 7.500 dinara.

Juče sam trčao intervale, pace 4.15, pa do 3.48, Pegasus drže bez problema. Ne znam kako bi bilo trčati 10km tim pejsom, ali ako dodjem do toga, noge će mi biti spremne za Vaporfly Next% i tu već nema priče o brendovima, jednostavno nemaju konkurenciju, samo ako legne model.
 
^ hvala puno na iscrpnom odgovoru i na korisnim informacijama, ne znam da li bih bolji odgovor dobio i na sportskim forumima :D
^^ onda će Run'nMore i biti, i meni je palo na pamet da bi to možda bio najbolji izbor!
 
Niko ne napisa neku preporuku za Air max ( da li ima na nešto po povoljnoj ceni) !?
 
neko mi rece da se onaj Nike outlet na Banjici zatvorio? Ima neko info o tome?
 
@Dominator08 ,
Najudobnije za trčanje su Next% familija patika, sa jastukom napred i pločom od karbon fibera. Potrebno je samo privići se na jako čudnu senzaciju vraćanja energije. Meni su, lično, dar sa neba, jer sam mislio da nikad više u životu neću potrčati na betonu, a ne da ću trčati 10K ispod 5min/km.

Patika je samo za trčanje, jer ne može normalno da se korača u njima.
 
Jel moze link pošto pod next izlazi svašta?
 
@nidza polako sa preporukom za next%.

Mnogi ljudi "vuku" noge dok trče, a verovatno su veći problem oni koji "udaraju" celim stopalom. Ovi prvi neće osetiti prednosti patike, a sahraniće ih baš brzo. Ovi drugi se povređuju u najavi. Na Facebook grupi Trkačka berza, poslednjih meseci sam video dva čoveka da kukaju na otok potkolenica u Next%.
Pored tehnike trčanja, sigurno ima veze i sa fizičkom spremom.

Nedavno sam video tipa, izraziti pronator, trči Vaporfly Next%, djonovi uvrnuti skroz. Ja tog trenutka trčim 5.50, a on prolazi pored mene, kao da stojim. Ne znam kako hoda u njima, a ne da trči. Tu kad kvrcne zglob, nema više nazad.

Onaj ko uvek može da istrči 10k ispod 50 minuta, definitivno zna da iskoristi povratnu energiju patike. Još ako ti je legao oblik, nema bolje. Nikada nisam imao patike sa karbonskim pločama. Koliko kilometara istrčiš sa parom, dok ne budu za rashod?

Da se vratimo na udobnost, ko hoće baš mekanu, udobnu patiku, od Nike, može da pogleda Invincible FK2, nedavno je valjda izašao i FK3.

Ili recimo Mizuno Wave Sky. Moja žena se klela u njih, ali od kad je kupila Wave Ultima (tvrdje), ne vidim da nosi Sky. Njoj recimo nijedne Nike nisu legle.

Kada odeš da probaš patike, bez blama pitaj prodavca da potrčiš u prodavnici, bar nekoliko koraka, koliko ima mesta, da osetiš patiku.
 
@PJ, nemaju puno km, jer trčim kampanjski, nemam previše vremena. Igram tenis, trčanjem premostim kad ne igram, ako vreme dozvoljava. Gledam stat, sept 57km, Okt 69km, nov 27km, dec 0, jan-apr 30km, maj 13km, jun 10km. Za tu km praktično nemaju tragova upotrebe. U pitanju je Tempo, ne izvrće zglob, može da se trči i van asfalta, ali nije previše sjajno. Najmanje vraća energije iz next% familije, ali je najjeftinija i nije nestabilna. Kad se trči normalno se ponaša, ali za hodanje fali tačka oslonca na unutrašnjoj peti.

Da napada potkolenicu je istina, izgori mišić dok se navikneš, ali kad ojača noga bombona. Međutim, izuzetno je blaga za zglobove i tetive, ja do nje nisam mogao da trčim po betonu, trčao sam samo po zemlji do jesenas. Ne bih mogao da ustanem iz kreveta sutradan od bolova u kolenima, zato je i svima preporučujem.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
neko mi rece da se onaj Nike outlet na Banjici zatvorio? Ima neko info o tome?
Da oni su se sada preselili u bubanj potok pored ikea robne kuce.Tacnije novi trzni centar ava koji se nalazi pored robne kuce ikea.
Tu ti je sada i adidas outlet koji je isto bio na banjici.
Inace u tom trznom centru ima dosta sportskih radnji ali su im cene kao i u drugim istim radnjama po gradu.
Ja sam bio prosle nedelje i koliko sam video samo se nesto povoljno moze naci u adidas outlet radnji.
Imaju adidas ulatraboost 21 u narandzastoj boji za 10800 sto je ok cena ali je boja malo drecava.
I imaju u beloj boji isto adidas ultraboost 21 koja kosta oko 15100 dinara cini mi se.
Mada ti je pravi outlet u indjiji i to kad neki put vikendom daju dodatnih 20 posto na postojece cene.
 
Поштовани чланови форума,
интересује ме ваше мишљење.
Како се ђон Соломонових патика понаша на бетону, тј. да ли сте имали случај да се ђон излиже ? У питању је Supercross 3.
Интересантне су ми патике али би их користио за градску шетњу или трчање, у сваком случају не за траву и блато. Какве су ваше процене за издржљивост ђона ?
 
Ja imam Supercross 4 GTX, ali ih nisam mnogo nosio po asfaltu. Preveliki su kramponi za to. Super uska patika, odlično mi odgovara, ali mi je nekako nestabilna za šetnju, kao da sam na štulama. Vidim da ih dosta ljudi nosi kao all day patiku.

Sa nižim Solomon kramponima imam mnogo više iskustva i nema tragova habanja posle mnooogoo kilometara po raznim terenima.
 
Nazad
Vrh Dno