Šta je novo?

Password manager free

@archibalde
Ekstenziju ne možeš da otključaš pomoću telefona (bar ja nisam našao način), ali možeš da se uloguješ u nju na taj način.
Potrebno je da u settings aplikacije na telefonu uključiš Aprove login requests (da bi kao uredjaj za logovanje koristio telefon), a da u settings ekstenzije browsera u Vault timeaut action umesto Lock staviš Log out (da bi se prilikom zatvaranja browser-a izlogovao iz Bitwarden extenzije a ne samo zaključao).
Na taj način ćeš prilikom logovanja u extenziju pretraživača svaki put dobiti i opciju Log in with device, i moći ćeš da se uloguješ pomoću telefona kao što želiš.

Ja se na svim uredjajima, kao i u extenziju pretraživača logujem (i otključavam je) otiskom prsta.
Kako otkljucas ekstenziju otiskom prsta? Meni trazi da je upaljena desktop app.
1697915047499.png
 
Kao što i piše u Bitwarden dokumentaciji.
Iskljucio Ask for biometrics on launch.

Hvala :)


edit: Ipak nije to, bila mi je ukljucena aplikacija pa je radilo.

edit2: For all except Safari, the Bitwarden desktop app must be logged in and running in order to use unlock with biometrics for a browser extension.
Znaci ne moze.
 
Poslednja izmena:
Koristi li neko Bitwarden za prijavu na web aplikaciju Mobibanke? Imam neki problem koji nikako ne mogu da resim samo za taj sajt.
 
Koristi li neko Bitwarden za prijavu na web aplikaciju Mobibanke? Imam neki problem koji nikako ne mogu da resim samo za taj sajt.
ja. kuca mi user name na mesto pasworda ili ukuca samo un a pass prazan i tako baguje u krug. ponekad uspe, ali sam se vec navikao da uradim copy paste. 3 klika vise i sta je tu je.
imam problem i na loginu za playstation, odnosno sony stranicu. kada radim na klik iz bitwardena, dobijam gresku za log. tako da moram da copy paste un i pass da bi proslo.
 
ja. kuca mi user name na mesto pasworda ili ukuca samo un a pass prazan i tako baguje u krug. ponekad uspe, ali sam se vec navikao da uradim copy paste. 3 klika vise i sta je tu je.
imam problem i na loginu za playstation, odnosno sony stranicu. kada radim na klik iz bitwardena, dobijam gresku za log. tako da moram da copy paste un i pass da bi proslo.
Da bas to. Autologin sa precicom na tastaturi uopste ne radi na passwordu. Username mi i povuce.
Uvek moram da ga rucno kopiram. Meni je za sada samo na ovom sajtu i ne mogu da provalim sta je.
 
Cak je Bitwarden od skoro pustio update za inline autofill meni, ali i to mi samo ne radi kod Mobi banke.
 
Verovatno je u pitanju sajt mobi banke, odnosno loše urađen frontend, pa nešto sprečava da se normalno popune polja.

Možeš da prijaviš mobi supportu, mada verujem da je slaba vajda od njih, tako da je možda bolje da otvoriš issue na bitwarden githubu, pa će neko od njih pogledati.

Čak i ako nije do njih, verujem da će objasniti šta je problem, pa se to može poslati mobiju da reše.
 
Verovatno nisu definisali <input> tagove za username i pass kako treba

HTML:
<div>
  <label for="username">Username:</label>
  <input type="text" id="username" name="username" />
</div>

<div>
  <label for="pass">Password:</label>
  <input type="password" id="pass" name="password" minlength="8" required />
</div>
 
Verovatno je u pitanju sajt mobi banke, odnosno loše urađen frontend, pa nešto sprečava da se normalno popune polja.

Možeš da prijaviš mobi supportu, mada verujem da je slaba vajda od njih, tako da je možda bolje da otvoriš issue na bitwarden githubu, pa će neko od njih pogledati.

Čak i ako nije do njih, verujem da će objasniti šta je problem, pa se to može poslati mobiju da reše.
Da i ja sam mislio da postavim problem na git ili cu cak i poslati mail pa cu videti sta ce odgovoriti.
Verovatno nisu definisali <input> tagove za username i pass kako treba

HTML:
<div>
  <label for="username">Username:</label>
  <input type="text" id="username" name="username" />
</div>

<div>
  <label for="pass">Password:</label>
  <input type="password" id="pass" name="password" minlength="8" required />
</div>
Prvo sam gledao to ali nije. Tako sam i resio problem na nekim sajtovima tako sam promenio rucno parametre za user ili pass. Ali ovde mi je prepoznalo dobro.
 
Hmmm... Vidim da im je autocomplete="off", moguće da je zbog toga
 
Hmmm... Vidim da im je autocomplete="off", moguće da je zbog toga
Video sam i ja i pomislio sam da je to. Poslacu svakako problem bitwardenu pa cu videti sta ce mi oni reci da li je zbog toga.
 
Znam da nije vezano za ovu temu ali kako importovati passworde u bitwarden - konkretno svi passwordi su mi sačuvani u Samsung Pass (android), dok na računaru u Winu koristim Operu kao browser.
 
Da li može nekim okolnim putem, iz Samsung Pass u neki drugi oblik pa onda u Bitwarden?

Ili ako ne može u Bitwarden možda onda u Keepass?
 
Znači jedino rešenje je ručni unos... Biće to dug i mukotrpan posao već vidim...
 
Nemam iste pass - na Samsung pass imam trocifren broj a iz opere ne više od dvadesetak...
 
Uf...zašto si stavio toliko šifri u nešto što nema izvlačenje istih? Koliko vidim jedino ima da radiš export u enkriptovan fajl, pa to valjda može da se prebaci u drugi Samsung telefon. Koliko vidim nema ni sync, sve je na jednom uređaju.
 
^^
Tako sam stavio još pre mnogo godina na Note 8 jer ih je tad bilo jako, jako manje plus mi je odgovarala biometrijska verifikacija fingerprintom i prebacio sam ih na sadašnji telefon preko Smart Switcha + su se vremenom namnožili...

Sada kada postoji verovatnoća da se rešim ovog telefona pre nego što kupim novi, koji btw. nije Samsung pomislio sam da možda ne postoji neki lakši način za eksport lozinki na ovde pomenuti Bitwarden.
 
Ali Samsung ne dozvoljava jer bi da te drži u svom ekosistemu, inače bi ubacili opciju.
 
bitwarden ima import. Ne samo da ima, nego radi fantasticno. Prakticno bilo koji format drugih managera moze da prepozna, ali ti treba nekakav export.
Brzi google za samsung pass export govori da je to nemoguce, ali ipak postoji nekakav alat


Budi vrlo oprezan jer je ovo sjajan nacin da neko pokupi sve tvoje podatke :D
Nisam testirao, samo sam naleteo na reddit temu.
 
Nazad
Vrh Dno