Šta je novo?

Par pitanja oko računara

Lucic

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2022
Poruke
169
Poena
50
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700X & DeepCool AG 400 BK
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550-PLUS
RAM
Kingston Fury Renegade 2x8GB 3200Mhz CL16
GPU
PowerColor RX 6800 Fighter
Storage
Kingston KC3000 1TB
Zvuk
Redragon Darknets GS570 BT & HyperX Cloud 2 Red
PSU
Asus ROG Strix 750W Gold
Kućište
Asus TUF Gaming GT301
Monitor
DELL S2522HG
Miš & tastatura
A4Tech V7M Bloody & MS Infinity
Ostale periferije
LG 43UQ81003LB TV
Laptop
Acer Aspire ES1-532G-C5TE
Mobilni telefon
Samsung S23 & A50
Steam
https://steamcommunity.com/id/AleksaLucic/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Zdravo svima, pre par meseci sam kupio novi komp i za sad radi super. Medjutim primetio sam par stvari o kojima bih zeleo da diskutujem sa vama.

Prva stvar je coil whine. Znam da mi graficka ima coil whine koji se obicno javlja u igricama sa visokim fps-om, ali imam cudno ponasanje kada udjem specificno u War Thunder. Situacija je takva da mi se zvuk tihog zujanja, pored kucista, prenosi i u slusalice (obicne bubice koje su spojene u zvucnik) ali samo kada pomeram mis. Ukoliko ne pomeram mis nemam nikakav coil whine sto mi je cudno jer se to ne desava u ostalim igricama. Zanima me da li je to samo drugacije izrazavanje tog coil whina ili se mesaju neke frekvencije od monitora i zvucnika sa kucistem sa obzirom da mi sve stoji jedno pored drugog i da li je to nesto na sta bih trebao dodatno da obratim paznju?

Druga stvar je "klik" ili "tk" zvuk koji se javlja u kucistu, ja mislim u napajanju. Zvuk je slican onom kao kada gasim komp ili nestane struje na sekundu pa se komp sam restartuje. Ovo mi se desava mozda jednom u dva/tri dana i obicno se desi pola sata ili sat vremena nakon igranja neke igrice, kada predjem na youtube. Da li to moze biti gasenje/pokretanje ventilatora ili neki padovi napona?

Treca stvar je vezana za LAN kabl. Pre sam imao veliki ping ali normalnu brzinu interneta. Sad mi je normalna brzina i normalan ping ali nekad stranice nece da mi se ucitaju odmah nego tek nakon refresha. Takodje, kada pomeram kabl kod ulaza veza sa racunarom se prekida. Da li je mozda kabl negde ostecen tj. da li bi bilo dobro da ga promenim?

Specifikacije imate napisane ispod mog imena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno