Šta je novo?

Pametni satovi i fitnes narukvice

Pametni satovi i fitnes narukvice?

  • Posedujem pametan sat i nosim ga konstantno

    Glasovi: 664 28.5%
  • Posedujem pametni sat, ali ga ne nosim konstantno

    Glasovi: 315 13.5%
  • Posedujem fitnes narukvicu ili prsten, i nosim ga konstantno

    Glasovi: 115 4.9%
  • Posedujem fitnes narukvicu ili prsten, ali ga ne nosim konstantno

    Glasovi: 130 5.6%
  • Ne posedujem pametan sat ili fitnes narukvicu, ali planiram kupovinu

    Glasovi: 235 10.1%
  • Ne posedujem niti planiram kupovinu ovog tipa uređaja

    Glasovi: 871 37.4%

  • Ukupno glasača
    2,330

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li posedujete i nosite pametne satove ili fitnes narukvice? Koji je najveći benefit koji vidite u ovakvom tipu uređajka?
 
Na Firefoxu se i dalje ne vide rezultati glasanja nakon što glasam.
 
Ne.
Jer sve sto nude mi ne treba, ili bi me opterecivalo da proveravam svako malo, znam sebe.
Ali za prsten sam znatizeljan recimo.. ako postoji neki sa accelerometrom..
Mada, relano... nosio bih ga par minuta dnevno za info koji me zanima. 🤐
 
Najveći benefit bi mi bio da vidim ko me zove i javim se ili pročitam poruku, kako ne bih vadio telefon iz torbice. Ranije je Microsoft Band 2 bio predmet mog interesovanja dok sam bio korisnik Lumia telefona. Sada ne vidim ništa posebno u tom domenu, iako su Android Wear satovi sposobni da puste YouTube video i slično.
 
Ja sam koristio jedno vreme sat, ali sat mi je u svakom smislu besmislen,
zamenio sam ga narukvicom koja moze bukvalno sve isto sto i sat a mnogo je jeftinija, manja i prakticnija.

Na pocetku je to mozda interesantno ali kako vreme odmice koristi se samo za gledanje koliko ima sati, i ja kako sam slomio kuk pa gledam progres koliko koraka dnevno napravim.

Misljenja sam da ce pametni satovi izumreti jer nemaju jasnu svrhu i samo preslikavaju mobilni telefon koji i onako nosimo,
samo ce narukvice opstati, ali ni jedno ne moze i nece zameniti klasican sat.
 
Nosim pametni sat, jer prati puls, broj koraka, pređenu kilometražu, najviše ga koristim zbog trčanja jer crta mapu (GPS) kuda sam trčao, prati napredak, drugare, trkačku zajednicu sa kojom upoređujem rezultate, to sve možete i sa mobilnom ali sat ima samo 38 grama, automatski prebacuje izveštaj u programe strava, adidas running, outdor active i garmin conect gde možete vršiti analizu. Moj sat je Garmin sa preko 100 funkcija od mesečevih mena do menstrualnih ciklusa :), nije fensi ali je precizan, pametnu narukvicu sad nosi ćale od 80+ godina, naložio se na brojanje koraka.
 
Poslednja izmena:
Nosim sat, Huawei gt2 pro. Ne bih opet kupio pametni sat. Bolja kombinacija klasičan sat i pametna narukvica kad idem na trčanje ili neku drugu fizičku aktivnost.
 
To sve moze i narukvica koja ima 12g
Narukvice nemaju GPS a ni comunity zajednicu sa preko 100 000 trkača sa kojima se možete takmičiti :) , da imaju GPS i da se mogu povezati na sportske aplikacije bile bi bolji izbor. Narukvice su za decu, fensi žene i starce :ROFLMAO:, ne za sportiste. Narukvica jeste bolja od glupih fensi satova Huawei, Samsung... , ali ne od Garmin satova.
 
Poslednja izmena:
Naravno da imaju GPS i zajednicu jer se ti podaci mogu sinkovati na bilo koji fitnes treker

A i kad nemaju gps mogu lako da koriste gps sa telefona sto je vecini korisnika vise nego dovoljno jer i onako vecinom nose telefon.
 
Imam smartwatch ali sam poprilicno zainteresovan za prsten. Oura ring mi je nekako ni tamo ni 'vamo, ali izgleda da ce Samsung da izbaci prsten u skorije vreme, mozda cak i sa S23 serijom, pa se nadam da ce to biti zanimljivo.
 
Не бих се сложио са констатацијом да су паметни сатови "глупи", јер је то итекако лична ствар и направљена за различите потребе и профиле људи. Ја сам велики фан класичних сатова али после много година реших да се поновим паметним сатом класичног изгледа : GT3 Pro. Тренирам 4 - 5 пута недељно па ми добро дође да проверим све те параметре, калорије итд...Има елегантан изглед па га носим од базена, трчања, тренинга, до свадбе, славе, биртије, кревета, батерију заборавим кад сам пунио тако да за моје потребе врхунски уређај.
 
^ Baš tako. Različite potrebe pa svako bira kako mu najviše odgovara. Kao što meni ne trebaju te fitnes informacije i siguran sam da nikad neću zameniti klasični sat.
 
Nosim sat uvek kada izadjem iz kuce, nezamislivo mi je da ga nemam na ruci. Dugo sam se opirao kupovini pametnog sata, ali moram (prvenstveno sebi) da priznam da od kako imam pamwtni sat skoro uopste ne nosim ni jedan drugi sat. Prakticnost i efikasnost su jednostavno pobedili glavnu manu - to sto nikada ne izgleda lepo kao pravi sat kada me zanima samo koliko je sati. Ipak, gps, fitnes, pozivi, poruke, notifikacije... olaksava mi svakodnevne aktivnosti u dovoljnoj meri da mi je postao prvi izbor u svakodnevnom koriscenju.
 
Nosim pametni sat skoro svaki dan, na njega gledam kao korisnu alatku koja mi olakšava svakodnevne aktivnosti baš kao i @Savant-u nezamislivo da ga nemam na ruci. Omogućava mi da brzo i diskretno bacim pogled na pristiglu notifikaciju ili poruku u situaciji u kojoj nije moguće gledati ekran telefona, kada si na sastanku ili kada je telefon utišan i nalazi se u džepu od jakne.
 
Narukvice će ako im dodaju gps preuzeti primat i ovo će osim za trkače i ljude kojima treba izumreti brzo. Koristim ali moraju ako već hoće da porade na trajanju baterije jer iskreno ne treba mi još jedan uredjaj koji punim svaki par dana. Takodje izgled mora da bude bolji. Opet kažem za pro sportiste je ok ali za 99% ljudi pametni sat nema ništa što dobar mob i dobra narukvica ne mogu da pruže bar za večinu
 
Dobio pametni sat, poklonio ga. Dobio fitnes narukvicu, ogrebao je pas po ekranu pa je i dalje nosim u tim setnjama. Iako znam sve prednosti, jednostavno to nije "bas za mene" jer koliko god da bi mi mozda pomoglo kroz neke aktivnosti poput posla, smatram da svaka ta notifikacija moze da saceka jer da je urgento, imam drugi broj telefona koji uvek zvoni i koji znaju oni koji "trebaju da ga znaju". Licno sam vise za satove na navijanje i koznu narukvicu sa vise presvlaka koze. Jednostavno ima nesto u tom "caktanju" u cemu uzivam.
 
Koristim i nosim ga stalno, primarno kupljen zbog praćenja aktivnosti, kao što reče i @razor1900 , trčanja, skijanja i plivanja, ali mi odgovara i generalno za svaki dan, tako da ga nosim..
 
Ne pada mi na pamet da na sebi nosim nešto što očitava moj puls, pritisak, disanje, i podatke o tome šalje ko zna kome.
Zato što ne želim da budem "dobrovoljni" donor organa.
Ja ni čitač otiska (na telefonu i novom laptopu) ne koristim.
(Mada, niko mi ne garantuje da taj senzor ipak ne očitava moje otiske, pošto ga svakako dodirujem jer je u tasteru ili na ekranu.)
 
Ne pada mi na pamet da na sebi nosim nešto što očitava moj puls, pritisak, disanje, i podatke o tome šalje ko zna kome.
Zato što ne želim da budem "dobrovoljni" donor organa.
Ja ni čitač otiska (na telefonu i novom laptopu) ne koristim.
(Mada, niko mi ne garantuje da taj senzor ipak ne očitava moje otiske, pošto ga svakako dodirujem jer je u tasteru ili na ekranu.)
Ja mislim da samo na tebe čekaju, kad ćeš da napraviš grešku pa da ti uzmu sve podatke... Čemu takav stav, nije mi jasno.
Kao da niste svesni da već nemate lične karte, da ste označeni pod jedinstvenim brojem, da ne možete iz kuće da izađete a da vas ne snimi trista kamera na raskrsnicama.
Baš će jedan Samsung, Apple ili ko god da zanima šta tamo neki Sexy not radi.
 
Jeste, ovim pametnim satovima mere puls, pritisak, zdravlje i ako recimo Elonu Masku zatreba organ, znaju od koga da uzmu. Odmah dolaze u Srbiju i pod spletom čudnih okolnosti vlasnik sata nastrada u saobraćaju, a organi se povade i idu dalje...
 
Ja mislim da samo na tebe čekaju, kad ćeš da napraviš grešku pa da ti uzmu sve podatke... Čemu takav stav, nije mi jasno.
Kao da niste svesni da već nemate lične karte, da ste označeni pod jedinstvenim brojem, da ne možete iz kuće da izađete a da vas ne snimi trista kamera na raskrsnicama.
Baš će jedan Samsung, Apple ili ko god da zanima šta tamo neki Sexy not radi.

Znam za sve to. Uređaji koji očitavaju vitalne funkcije su mi zato neprihvatljivi, ako već imam nekakav izbor.
Ko zna, i običan mobilni može da očitava vitalne funkcije jer ima senzore za zvuk, kretanje, dodir, temperaturu.

Jeste, ovim pametnim satovima mere puls, pritisak, zdravlje i ako recimo Elonu Masku zatreba organ, znaju od koga da uzmu. Odmah dolaze u Srbiju i pod spletom čudnih okolnosti vlasnik sata nastrada u saobraćaju, a organi se povade i idu dalje...

Sarkazam ili ne, ali "puška koja u prvom činu visi na zidu...". Ljudi su bezbroj puta dokazali da su sposobni za svaku vrstu zla.
 
Dnevno dobijem 50-100 mejlova, obavim 20-30 telefonskih razgovora i stigne mi ko zna koliko poruka. Da mi sve to izlazi i na satu, tačno bih se upucao. Na sastancima se ne javljam na telefon, niti gledam ko mi je pisao. Za sportske aktivnosti mi je dovoljan merač brzine i kilometraže koji imam na kormanu bicikla, a ostalo (fudbal, košarka, trčanje) radim bez ikakvih aplikacija i praćenja bilo kakvih parametara.

Prema tome, odgovor je da ne koristim, ne posedujem i ne planiram da kupim.
 
Ja ga nemam, al pitanje je samo momenta kad ču da ga kupim. I to apple watch 7. Delom bih ga uzeo kao modni detalj, a delom jer mi treba. Mnogo poziva, poruka... da ne vadim svaki čas telefon.
 
Nemam i neplaniram da kupujem, to mu dođe nešto kao da nosim dva telefona samo za ovaj manji moram i naočare da vadim.

Samo automatik, safirno staklo dingospo!
i monster ili gshock za sport.
 
Sit sam i telefona koji moram da punim češće nego sebe samog (hranom i pićem), tako da mi je svaki gedžet koji zahteva održavanje baterije (a kamoli tako često), skoro neprihvatljiv teret.

Kad bi baterije na tim drkalicama trajale BAREM 2 meseca, razmislio bih. Ovako, ta mi je priča ad-acta iako sam u nekom momentu ozbiljno razmišljao da nosim neku narukvicu/sat, radi merenja pulsa.
 
Odakle ljudima da narukvice nemaju gps?

Nosim fitbit charge od prve generacije, sad je 4. i najbitnije mi je da me ne opterecuje gabaritima uz sve pametne osobine.
 
Fitbit charge je možda od treće generacije dobio ugrađen GPS, imao sam dvojku i znam da nije imao, kasnije su ubacili. Inače i meni je fitbit bombona bio i super je držala baterija.
 
Nazad
Vrh Dno