Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

ficicaaa

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poena
38
ljudi, juce mi stigao Google minsmart speaker i nikako na koju god regiju da stavim nemam opciju Deezer samo spotify ako sam na us ili yt music? jel moze pomoc?

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Imas aktivnu deezer aplikaciju na telefonu sta ona kaze?

Nisam dugo koristio deezer samo spotify, i mislim da moras da imas aktivan nalog na povezanom uredjaju.

Ja ne znam sta treba da uradim da nataram zvucnik da obavi poziv preko njega?

ficicaaa

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poena
38
imam premium i nista..nema opcije za dodavanja deezera uopšte

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Evo probao sam sad...
Pusta deezer, ali ne radi preko komande kaže da je not avalible in your contry, tako da je u pitanju neko regionalno ograničenje

Thunderbolt

Flash Drive
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poena
18
Imate trenutno solidan popust u Ikei za Tradfri sijalicu i Styrbar upravljac sa cetiri tastera za 1999 RSD. Posebno idu za 1299 i 1499 RSD, usteda od 800 dinara. :)

Oba sam uspesno dodao na Home Assistant.

HDMI

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.01.2016
Poena
63
U scenariju kada imaš gateway, prosto dodaš u istu logičku grupu i drugi kontrolni uređaj (senzor > sijalice < daljinac)

U scenariju kada nemaš gateway, upariš senzor pokreta sa daljincem koji kontroliše sijalice (senzor > daljinac > sijalice)
Nabavih Ikea GW ,vidim da ima mesac boja,ne samo onih 20 boja,mada ni mesac ne daje nesto puno vise boja,ali ima ipak nesto vise od 20.

Ako stavim u istu logicku grupu,drugi kontrolni uredjaj,na primer senzor pokreta,da li ce to sve raditi samo kada je GW online,ili ce raditi i u off line modu?

Nemam visak senzora da probam,a ne bih da mukom namucen senzor,rasparujem pa opet sve ponovo.

Poslednja izmena:

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Poenta gateway treba biti u tome da sve radi offline

Neko rece da Ikea gateway ne podržava tuya
Možeš li to da testiras?
I ja bi kupio to 😀

HDMI

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.01.2016
Poena
63
Mislis kad GW ostane bez neta,nece radi mobilna app,ali ce uredjaji ostati da rade pod scenarijima?

Nemam jos napravljen scenario, ali sta se desi sa kontrolnim uredjajem,kad GW ostane bez neta?Nisam pratio uputstvo kako se kontrolni uredjaj prijavljuje,ako se samo prijavljuje na GW,onda sigurno nece raditi,a ako se posle prijave na GW, prijavljuje i na sijalice,kao sto se tako daljinac prijavljuje,onda ce raditi i kad GW ostane bez neta?

nightshadow

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poena
83
Pa ja koliko znam kad koristis GW onda zavisis ne samo od interneta, nego i od servera, tako da ako pukne server npr nema kontrole uredjaja.

HDMI

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.01.2016
Poena
63
Ikea GW nije Cloud,nema nikakvog servera(Local only hub).
Jedina veza mu je od GW-a kablom do rutera.Kada kazem off line rad,mislim da se ruter zaglupi i izgubi vezu sa GW-om.

Poslednja izmena:

HDMI

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.01.2016
Poena
63
Ikea uvek ide racionalno po korisnika,sa sto manje zavisnosti.Dobro resenje,jer nema bojazni da ce server jednom prestati sa radom,niti da ti neko skuplja nekakve licne podatke.

marko_ns

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.02.2012
Poena
83
Da li neko moze da mi okači link za temu za pametne sijalice i rasvetu?
Tražim bezuspešno ne znam naziv teme.
Treba mi nesto lepo za baštu na suncobran 🙂

Vrh Dno