Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

ljudi, juce mi stigao Google minsmart speaker i nikako na koju god regiju da stavim nemam opciju Deezer samo spotify ako sam na us ili yt music? jel moze pomoc?
 
Imas aktivnu deezer aplikaciju na telefonu sta ona kaze?

Nisam dugo koristio deezer samo spotify, i mislim da moras da imas aktivan nalog na povezanom uredjaju.

Ja ne znam sta treba da uradim da nataram zvucnik da obavi poziv preko njega?
 
Evo probao sam sad...
Pusta deezer, ali ne radi preko komande kaže da je not avalible in your contry, tako da je u pitanju neko regionalno ograničenje
 
Imate trenutno solidan popust u Ikei za Tradfri sijalicu i Styrbar upravljac sa cetiri tastera za 1999 RSD. Posebno idu za 1299 i 1499 RSD, usteda od 800 dinara. :)

Oba sam uspesno dodao na Home Assistant.

 
U scenariju kada imaš gateway, prosto dodaš u istu logičku grupu i drugi kontrolni uređaj (senzor > sijalice < daljinac)

U scenariju kada nemaš gateway, upariš senzor pokreta sa daljincem koji kontroliše sijalice (senzor > daljinac > sijalice)
Nabavih Ikea GW ,vidim da ima mesac boja,ne samo onih 20 boja,mada ni mesac ne daje nesto puno vise boja,ali ima ipak nesto vise od 20.

Ako stavim u istu logicku grupu,drugi kontrolni uredjaj,na primer senzor pokreta,da li ce to sve raditi samo kada je GW online,ili ce raditi i u off line modu?

Nemam visak senzora da probam,a ne bih da mukom namucen senzor,rasparujem pa opet sve ponovo.
 
Poslednja izmena:
Poenta gateway treba biti u tome da sve radi offline

Neko rece da Ikea gateway ne podržava tuya
Možeš li to da testiras?
I ja bi kupio to 😀
 
Mislis kad GW ostane bez neta,nece radi mobilna app,ali ce uredjaji ostati da rade pod scenarijima?

Nemam jos napravljen scenario, ali sta se desi sa kontrolnim uredjajem,kad GW ostane bez neta?Nisam pratio uputstvo kako se kontrolni uredjaj prijavljuje,ako se samo prijavljuje na GW,onda sigurno nece raditi,a ako se posle prijave na GW, prijavljuje i na sijalice,kao sto se tako daljinac prijavljuje,onda ce raditi i kad GW ostane bez neta?
 
Pa ja koliko znam kad koristis GW onda zavisis ne samo od interneta, nego i od servera, tako da ako pukne server npr nema kontrole uredjaja.
 
Ikea GW nije Cloud,nema nikakvog servera(Local only hub).
Jedina veza mu je od GW-a kablom do rutera.Kada kazem off line rad,mislim da se ruter zaglupi i izgubi vezu sa GW-om.
 
Poslednja izmena:
Ikea uvek ide racionalno po korisnika,sa sto manje zavisnosti.Dobro resenje,jer nema bojazni da ce server jednom prestati sa radom,niti da ti neko skuplja nekakve licne podatke.
 
Da li neko moze da mi okači link za temu za pametne sijalice i rasvetu?
Tražim bezuspešno ne znam naziv teme.
Treba mi nesto lepo za baštu na suncobran 🙂
 
Da li je neko kacio neku klimu na home assistant, ili zna da neki kodel na domacem trzistu ima podrsku za ovako nesto?

Nasao sam da midea ima neki wifi usb modul, ali nigde nisam precizan info da li taj model radi sa haas-om…

Hvala unapred za svaki info :)
 
Dve obične klime sam dodao na HA preko SmartIR, uz pomoć dva Broadlink IR blastera. Nema potrebe da juriš neku specijalnu klimu :)
 
Pa da, ali nemaš povratnu informaciju tu, ukoliko se koristi i daljinski :)
I ja koristim SmartIR uz Xiaomi IR blaster
 
Zato više i ne koristim daljince, da bih imao ažurno stanje u HA :)
Telefon je svakako uvek pri ruci, a ovako može da se kontroliše glasom, preko sata, automatizacijom...

955D3F27-5FA8-4911-A602-276943B42E29.png
 
Da li je neko kacio neku klimu na home assistant, ili zna da neki kodel na domacem trzistu ima podrsku za ovako nesto?

Nasao sam da midea ima neki wifi usb modul, ali nigde nisam precizan info da li taj model radi sa haas-om…

Hvala unapred za svaki info :)
Daikin ima lokalnu integraciju sa HA (nije potreban cloud, radi bez Interneta).
Doduše Daikin klime (bar ove koje ja imam) nemaju integrisan WiFi modul, mora posebno da se dokupi.

I imaj u vidu da ovaj kontroler nije baš user friendly za ugradnju (tipa USB) - mora klima da se rasklopi i da se ubode direktno na ploču.
Nije naročito teško, ali ako nikad nisi radio ništa slično možda je bolje da prepustiš majstoru.
 
Gree ima povratnu informaciju cak i ako se koristi daljinski paralelno. Postoji i lokalna kontrola. Dakle, savrsena integracija.

Midea nema dovoljno pouzdanu lokalnu integraciju. Preko cloud-a radi nesto, ali ne sve. Ali posto su razbili serijski protokol komunikacije izmedju modula i klime, postoji mogucnost da se napravi DIY wifi modul umesto fabrickog koristeci neki ESP, pa je onda integracija pouzdana. Ovo jos nisam stigao da probam.
 
Ima i opcija da se nakači neki Lolin IR receiver na esp32, a on se zabode negde pored klime i integriše se u HA. I onda kad god pošaljete neku komandu preko daljinskog, pokupiće je i receiver i imate update u HA.
Uzeo sam taj receiver odavno sa planom da odradim to, ali me na kraju mrzelo. Not worth it :D
 
Nisam hteo da se bavim lemljenjem na esp32 :) broadlink deluje zanimljivo, nisam znao za njihove proizvode, verovatno cu ga probati na vec postojecim uredjajima :) hvala!

Ovde mi deluje najinteresantnije Gree, njihova inverter klima 12bru je nesto preko 60k rsd, plus jos vidim da daju i opremu za montiranje, valjda manji troskovi majstora :)

Hvala svima, odlucicu se za par dana i uzeti nesto…
 
Da li je neko kacio neku klimu na home assistant, ili zna da neki kodel na domacem trzistu ima podrsku za ovako nesto?

Nasao sam da midea ima neki wifi usb modul, ali nigde nisam precizan info da li taj model radi sa haas-om…

Hvala unapred za svaki info :)
Ja imam mideu mission sa wifi modulom a imam i tuya smart senzor koji takodje moze da upravlja cime god hoces i oba radi sa google / alexa assistentom.

U poredjenju iz prve ruke, mnogo bolje i stabilnije radi tuya senzor, koji prakticno nikada ni jednom nije zakazao,
mideino fabricko resenje desi se da bude jednostavno nedostupno sto je ravno katastraofi.


losa i jedina stvar kod tuya je to sto nemas povratnu informaciu da li je klima zaista ukljucena, ako ima struje i neta 99.9% ce biti ako necega nema dobices instant informaciju da je uredjaj offline.

Takodje na senozru mozes videti da li se menja temperatura i vlaznost u toj prostoriji i sve sto zamislis mozes programirati i predefinisati.

Eto to na brzinu, sigurno ima detalja kojih se nisam setio.
 
Kako uzimaš podatke sa SEPA?
 
Hvala :) A ja sve tražim neki API na njihovom sajtu...
 
Zigbee hub je bridge između Zigbee uređaja i clouda. Po meni je to još jedna (nepotrebna) karika u lancu. Zato ja koristim isključivo wifi uređaje.
Koji ruter imaš pa da može da izdrži mnoštvo wifi uređaja? Ja imam 15-ak uređaja pa su telefoni, tableti i kompjuteri počeli da ispadaju sa mreže (imam neki skrnavi TP link od Oriona, dobro je i izdržao toliko).
 
Router mi je Ubiquiti USG PRO, ali preporučujem bilo koji AP od ubiquiti-ja. Pokazali su se jako dobro i u praksi.
Nisam probao ništa drugo da kačim na njega tj ne HUE. Sad sam doduše i shvatio, da ga uopšte skoro ni ne koristim.
 
Nazad
Vrh Dno