Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

U slucaju mamjeg napona od projektovanog vuce puno vise struje mA
Sto verovatno dovodi do pregrevanja uredjaja i smanjenog roka trajanja komponenti.

Ja sam Shelly 1 napajao sa 24 VAC , i imao sam problema sa dranjem wifi signala.

probaj par nedelja kako ce se pokazati.
 
U stanu imam etažno grejanje i na svakom radijatoru posebno podešavam grejanje. Nema centralne jedinice. Da li neko zna da li postoji opcija ugradnje WiFi ventila i ko to radi kod nas?

16335587304908288919567488135513.jpg
 
Na Shelly sajtu mi za metod slanja izlazi samo Standard international shipping. Jel to obična pošiljka ili preko DHL? Pitam jer bih da kupim 3EM, pa da me DHL ne časti sa troškovima špedicije i da onda ispadne da je jeftinije da kupim u kod nas.
 
Kod mene kad pravim porudžbinu pored standard nudi i DHL koji je skuplji.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-10-07-19-29-54-554_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-07-19-29-54-554_com.android.chrome.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 49
Porucio sam 4 Shelly Plus 1 releja i cena sa DHL troskovima dostave je 51.02 €. Danas mi je stigao mail da roba mora da se carini i DHL usluga posredovanja u carinskom postupku iznosi 3240.00 RSD 🥶.
Koliko sam shvatio da se roba ispod 50 evra necarini,troskovi DHLa su 12.73€.
Da li neko zna da li se carina placa DHL kuriru ili mora da se uplati direktno carini.
 
Jel moze preporuka za kvalitetnu wifi uticnicu koja meri potrosnju struje i za neki wifi ir kontroler (on ne mora biti toliko kvalitetan 😂)
 
Ja bih da porucim shelly plus 1pm, al ne znam jel ima dodatnih troskova, inace mi nudi samo standard shipping, nema dhl.
 
Nema dodatnih troskova koliko se ja sećam. Plaćaš shipping tih 5-6e i to je to.
 
Porucio sam 4 Shelly Plus 1 releja i cena sa DHL troskovima dostave je 51.02 €. Danas mi je stigao mail da roba mora da se carini i DHL usluga posredovanja u carinskom postupku iznosi 3240.00 RSD 🥶.
Koliko sam shvatio da se roba ispod 50 evra necarini,troskovi DHLa su 12.73€.
Da li neko zna da li se carina placa DHL kuriru ili mora da se uplati direktno carini.
Ne placaj nista, isto su i meni rekli,ali troskovi dostave ne ulaze u cenu robe tako da nema carinjenja, spedicije,samo trazi isporuku.Izgleda da je lokalni DHL skup prevaranata, koji love na ovakav nacin jer se ista situacija ponavlja sa drugim korisnicima.Ja sam pisao zalbu menadžmentu, ali to je sve badava.Najbolje bi bilo obavestiti njihov menadzment u Evropi, ali nisam nasao kontakt, samo lokalni kontakt je dostupan.Ma treba te mailove objavljivati na internetu,drustevnim mrezama, rugati im se i ismejavati ih. Sa DHL imam najgora iskustva, cak i onim u EU kada sam tamo, ali npr UPS mi je super, nikad jedan problem nisam imao sa njima.
 
Ne placaj nista, isto su i meni rekli,ali troskovi dostave ne ulaze u cenu robe tako da nema carinjenja, spedicije,samo trazi isporuku.Izgleda da je lokalni DHL skup prevaranata, koji love na ovakav nacin jer se ista situacija ponavlja sa drugim korisnicima.Ja sam pisao zalbu menadžmentu, ali to je sve badava.Najbolje bi bilo obavestiti njihov menadzment u Evropi, ali nisam nasao kontakt, samo lokalni kontakt je dostupan.Ma treba te mailove objavljivati na internetu,drustevnim mrezama, rugati im se i ismejavati ih. Sa DHL imam najgora iskustva, cak i onim u EU kada sam tamo, ali npr UPS mi je super, nikad jedan problem nisam imao sa njima.
Kako sa trazim isporuku kada su mi na mail poslali neke obrasce da popunim
Nalog za carinjenje
Izjava opisna
Traze mi kopoju licne karte
Izvod iz banke da sam platio
Porudzbenicu
prvi put se susrecem sa ovim?
 
Klasicna procedura uvoznog carinjenja.
salji im sve i posle ti stiye faktura za carinu,pdv i njihove usluge.
Kad platis stizenroba nankucnu adresu.
Poz,
 
Kako sa trazim isporuku kada su mi na mail poslali neke obrasce da popunim
Nalog za carinjenje
Izjava opisna
Traze mi kopoju licne karte
Izvod iz banke da sam platio
Porudzbenicu
prvi put se susrecem sa ovim?
Sve isto su i meni trazili, zvali me telefonom, ali sam im citirao zakon, imas FAQ sa primerima na sajtu uprave carine.Zenskoj osobi sam jedva objasnio da gresi(bezmalo sam vikao na nju, trazio nadredjene) napisao sam im nekoliko mailova i citirao ove primere sa sajta.Trajalo je to jedno 7-10d.Ili tamo rade idioti ili se prave da su idioti.

Evo gde sam pisao o tom iskustvu sa DHL, maj 2020.

 
Vec sam porucio 3 komada. Jeftinije mi ispadne sa ovim promo kodom. Nadam se samo da nece biti dodatnih troskova kod nasih lopuža.

Sada kome kako stize, moze da deli iskustva sa uredjajima koje je narucio :)

Da dodam u temu, imam mi gateway/hub v3, i testirao sam aqara i mi (oni kockasti sa ekranom) senzore, mogu da kazem da je domet kod ovih kockastih jeftinih senzora duplo bolji, nego kod aqare. Ne znam zašto je to tako, ali eto, možda nekom bude od koristi ova informacija, ako planira da stavlja senzor daleko od hub-a, neka ide na xiaomi, umesto aqare.
 
Vec sam porucio 3 komada. Jeftinije mi ispadne sa ovim promo kodom. Nadam se samo da nece biti dodatnih troskova kod nasih lopuža.

Sada kome kako stize, moze da deli iskustva sa uredjajima koje je narucio :)

Da dodam u temu, imam mi gateway/hub v3, i testirao sam aqara i mi (oni kockasti sa ekranom) senzore, mogu da kazem da je domet kod ovih kockastih jeftinih senzora duplo bolji, nego kod aqare. Ne znam zašto je to tako, ali eto, možda nekom bude od koristi ova informacija, ako planira da stavlja senzor daleko od hub-a, neka ide na xiaomi, umesto aqare.
Velika prednost ZigBee ekosistema (kojem Aqara pripada) je što je mesh, tj svi ZigBee uređaji koji nisu na baterije (recimo utičnice, sijalice, prekidači) rade kao repeateri i povećavaju domet.
 
Kako sa trazim isporuku kada su mi na mail poslali neke obrasce da popunim
Nalog za carinjenje
Izjava opisna
Traze mi kopoju licne karte
Izvod iz banke da sam platio
Porudzbenicu
prvi put se susrecem sa ovim?

Traži im da ti pošalju obrazac za oslobadjanje posiljke (mada evo ga uz poruku)

Evo šta su meni tražili. Čekao sam oko 20ak dana.

Ukoliko je pošiljka manje vrednosti od 50 EUR, zamolila bih Vas da dostavite sledeću dokumentaciju kako bi pokušali oslobadjanje Vaše pošiljke.

· Kopiju lične karte,
· Order sa sajta ili porudzbenicu gde se vidi koliko je pla’ena roba, a koliko transport,
· Bankovnu transakciju prema posiljaocu,
· Izjavu (koja se nalazi u pri logu mail-a)
 

Prilozi

  • Opisna izjava FL.pdf
    53.4 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
@glavas Napiši im da je vrednost pošiljke tj. proizvoda, bez troškova dostave, manja od 50e i da time spada u pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode, a koje ne podležu carinjenju. Kao dokaz dostavi order confirmation ili porudžbenicu, na kojoj se vidi cena proizvoda i cena transporta, kao i bankovnu transakciju. Verovatno će onda tražiti još nešto od dokumentacije za "oslobađanje pošiljke".
 
Posalo sam im sve sto ste naveli,sada ostaje samo da cekam.
Nikad vise porucivanje preko DHLa.
Bolje bi sigurno prosao da sam porucio preko Standard shippinga,malo duze bi cekao.
 
  • Like
Reagovanja: s5p
Ima li neko xiaomi kamere u smart home sistemu?
Kakva su iskustva? Tj neku kameru koja mu radi u xiaomi home apk.
 
Krenuo sam da čitam sve postove nakon januara 2020. ali sam negde na pola odustao, tako da imam par pitanja:
Da li su Xiaomi smart home uređaji i dalje najbolji izbor kada je u pitanju jednostavnost konfiguracija i odnosa cena/kvalitet?
Koja je razlika između Šaomi huba, koji je trenuntno dostupan na Mi-Srbija, i gatewaya koji se spominje ovde na temi (to bi trebalo da je isto)?
I još jedno pitanje za one koji duže vreme koriste smart home uređaje - da li su vam se pokazali korisnim, ili je više u pitanju neka zanimacija? Ovo me zanima jer bih trenutne potrebe mogao da rešim i sa nekim no-name kineskim uređajima sa Aliekspresa, ali zbog nekog budućeg nadograđivanja razmišljam o pouzdanijem rešenju.
 
^Ne znam koji sistem bi mogao da mu parira po pitanju cena/kvalitet.
Hub v3 ima BT u sebi, navodno podrzava vise uredjaja i veza je stabilnija.
Gateway v2 (nema ga vise nigde u prodaji), nema bt, ali ima svetlo na sebi koje moze biti korisno za raznorazne situacije, a takodje i jak zvucnik. Dok je kod hub-a v3 beep zvucnik, koji nije dovoljno glasan.
To bi bile razlike koje su mi trenutno pale na pamet.
Za mene su xiaomi uredjaji korisni, zavisi kome šta treba. Evo sad planiram da uzmem 1 ili 2 kamere ako su dobre i ako se i sa njima ima pozitivnih iskustva.
 
Krenuo sam da čitam sve postove nakon januara 2020. ali sam negde na pola odustao, tako da imam par pitanja:
Da li su Xiaomi smart home uređaji i dalje najbolji izbor kada je u pitanju jednostavnost konfiguracija i odnosa cena/kvalitet?
Koja je razlika između Šaomi huba, koji je trenuntno dostupan na Mi-Srbija, i gatewaya koji se spominje ovde na temi (to bi trebalo da je isto)?
I još jedno pitanje za one koji duže vreme koriste smart home uređaje - da li su vam se pokazali korisnim, ili je više u pitanju neka zanimacija? Ovo me zanima jer bih trenutne potrebe mogao da rešim i sa nekim no-name kineskim uređajima sa Aliekspresa, ali zbog nekog budućeg nadograđivanja razmišljam o pouzdanijem rešenju.
Xiaomi nudi prilično kvalitetne i dobro dizajnirane uređaje za male pare. E sad, zavisi i šta ti treba, ne pokrivaju baš sve živo sa smart home uređajima.
Hub i gateway, ista stvar, imaš v2 i v3, objasnio je kolega iznad.
Da li je korisno ili je zanimacija - i jedno i drugo iskreno.
 
Konacno je stigao Shelly 1 Plus 😁
nisam platio carinu,ali su mi trazili Swift code koji nisam imao pa su mi rekli da ce ovaj put priznati i izvod iz banke da su sredstva prebacena.Bolje da sam porucio preko standard shippinga.
Dobio sam na poklon glinaricu😁
 

Prilozi

  • 20211013_122728.jpg
    20211013_122728.jpg
    126.4 KB · Pregleda: 42
  • 20211013_122807.jpg
    20211013_122807.jpg
    124.1 KB · Pregleda: 43
  • 20211013_122813.jpg
    20211013_122813.jpg
    231.8 KB · Pregleda: 33
  • Like
Reagovanja: s5p
swift code?
pa ko danas placa swift transferom??? sve kupovine idu karticom ili paypalom... Kako misle da im neko da swift? Ili ja nesto propustam?
 
swift code?
pa ko danas placa swift transferom??? sve kupovine idu karticom ili paypalom... Kako misle da im neko da swift? Ili ja nesto propustam?
To sam se i ja raspravljao sa DHLom, rekao sam im da nemam Swift code, da mogu da im dam samo izvod iz bnke da su sredstva prebacena. Rekli su mi da ce mi priznati izvod posto prvi put porucujem preko njih, a ubuduce da moram da imam Swift code.
 
Nazad
Vrh Dno