Šta je novo?

Pažnja! PRAVARA sa konfiguracijom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Asp01

Poštovan
Učlanjen(a)
10.09.2014
Poruke
18
Poena
65
Da upozorim ljude kad kupe gotovu konfiguraciju da provere komponente

Naručio sam komp prošle nedelje preko naše poznate online trgovine u Durmitorskoj ulici.
Komp sastavlja firma USP.N DOO ČAČAK
Sa nekim aktuelnim popustima platio ga 91.776 dinara.

Komp stigao danas, otvorim ga da proverim i evo šta dobijem:

Kućište, dobio jeftinije 5000 dinara, nedostaju 4 ventilatora
SSD, naručio Kingston 1TB, dobio ADATA ne znam koje veličine, jeftiniji 1500 - 2000 dinara otprilike
RAM, naručio ADATA 16GB dobio 2x8 GB ne sećam se marke (već dobio pomračenje u tom trenutku)
Napajanje takodje nije ono koje sam narucio.

Grafika u redu, hladnjak procesora u redu, matična u redu.
Procesor verovatno u redu, njega nisam mogao da proverim.

Sta reci osim da ovako nesto samo kod nas moze da se dogodi bez ikakvih posledica po prodavca.
Sad cekam da mi vrate novac, komp sam odmah vratio.

A oni dole u Durmitorskoj izvežbano nevešti.. kao sad ćemo da vidimo da li može da se sastavi ova konfiguracija koju ste naručili.
Prijatelju vrati mi novac - od vas više ništa.

A
 
Vratio covek vec komp, a i nije podizao sistem samo vizuelno proveravao, ako sam dobro razumeo.

Ne razumem ovakve gluposti, da li misle da su kupci bas toliko plitki da nece proveriti sta su dobili za svoj novac.
E sad su dobili lepu reklamu i ako su.
 
@Asp01 - Nemoj misliti da nekoga branim ali je bolje 2x8GB memorije nego 1x16. Osim ako ti nije bio plan da kasnije ubaciš još 16GB. U tom slučaju si u pravu.
 
@Asp01 - Nemoj misliti da nekoga branim ali je bolje 2x8GB memorije nego 1x16. Osim ako ti nije bio plan da kasnije ubaciš još 16GB. U tom slučaju si u pravu.
Naravno, u pravu si da je bolje 2x8.
Moj plan je bio da odmah ovih dana dodam još memorije alii to nije bitno.
Nije bilo zapisano da li je jedna od 16 ili dve od 8, oko toga nikakvog problema nema.
Memorija je bila od drugog proizvođača. To ne sme da se radi nikako.
Ako je pisalo Kingston - onda Kingston.


Poenta je da moraju da ti isporuče ono što si platio ili da te konstultuju ako dođe do nekih promena.
Ili da mi kažu da li želite sa tim drugim komponentama, mora da se plati više ili vratićemo vam deo novca... šta god...
Ja bih odlučio šta mi je činiti. Ne, to se ovde nije desilo. Računar od 91.000 dinara sam dobio sa pola pogrešnih komponenti.

Komponente koje su trebale da budu u računaru imaju na stanju, večeras sam proverio.
Pričam o firmi iz Čačka koja je sastavljala komp - sve imaju na stanju.
A koliko vidim ovi iz Durmitorske - nije im stran ovaj problem. Nisu se mnogo iznenadili da je pola komponenti pogrešno.

Ovo je bilo "ako prođe - prođe"
 
Na slične slučajeve sam naletao odavno mada sa naj jeftinijim sklopovima. Kupe ljudi sklopljenu mašinu a omo više sklepano nego sklopljeno. Od toga da fali pola šrafova, jedan put HDD nijedan šraf, Onda skoro kompletno drugi delovi od liste koja je došla sa PC-en. Ipak naj više prevara sa napajanjem. "Nismo imali Chieftec ali ovo Zito ima 100W više". Džaba i da ima 1000W više ipak je Zito.
 
 
Meni ni za jedan od artikala koji imaju garanciju dužu od 2g nisu poslali pisanu garanciju. Tek kad sam tražio, poslali na e-mail.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno