Šta je novo?

"Other" storage

ПФКСРБ

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2020
Poruke
136
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9 lite
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Накупило ми ~10GB у Other картици, али не знам како да обришем. Имам Mi 9 lite и исто је и код брата на Redmi Note 9. Немам SD картицу, не користим Second space (како се већ зове), немам слике (све сам их пребацио на комп, имам можда 3 слике, али сигурно не заузимају 10 гига). Брисао сам Кеш и остале корисничке податке из ФБ, МСН, Снепчет и Инстаграма јер највише користим, али и даље није ослободило тих 10 гигабајта.
Највише ми заузима систем ~10 гига, апликације и подаци ~3 гига, остало нема ни 30 мегабајта јер сам као што рекох све пребацио на комп.
Шта је решење?
Хвала унапред, поздрав! :)
 
Factory reset, tu se samo gomilaju gigabajti dok ne odradiš FR.
 
Накупило ми ~10GB у Other картици, али не знам како да обришем. Имам Mi 9 lite и исто је и код брата на Redmi Note 9. Немам SD картицу, не користим Second space (како се већ зове), немам слике (све сам их пребацио на комп, имам можда 3 слике, али сигурно не заузимају 10 гига). Брисао сам Кеш и остале корисничке податке из ФБ, МСН, Снепчет и Инстаграма јер највише користим, али и даље није ослободило тих 10 гигабајта.
Највише ми заузима систем ~10 гига, апликације и подаци ~3 гига, остало нема ни 30 мегабајта јер сам као што рекох све пребацио на комп.
Шта је решење?
Хвала унапред, поздрав! :)
Mislim da ti je kod svakoga tako. Ja imam Poco F3 skoro mjesec dana i imam isto oko 11-12 GB u other files. Samo što je kod mene verzija sa 256 GB pa se ne brinem oko toga još :)
 
Taj other postoji ja mislim samo da bi trigerovao OKP kod korisnika koji nemaju pregršt memorije...

To su ništa drugo do pripadajući podaci sistemskih i instaliranih aplikacija koji prirodno rastu kako telefon i aplikacije koristiš... Zašto Android godinama unazad tako nedefinisano karakteriše taj segment memorije meni je misterija, možda baš namerno da bi same aplikacije delovale rasterećenije, šta znam.

Možeš ti da odradiš fabrički, ali opet će to da ti se napuni... Možeš da čistiš podatke svake aplikacije posebno i da rasteretiš taj prostor ali opet će da se napuni.

Neke aplikacije umeju izdašno da popune taj other, recimo Telegram znam da je meni sručio gigabajte u taj prostor. Znam da je drugaru na Samsungu neka Samsungova app raširila tu oko 30GB i to neka leva, Members čini mi se...
Dakle može biti da neka aplikacija izludi načisto sa dumpingom gigabajta u taj prostor.

Skini DiskUsage pa pogledaj šta pokazuje.
 
Vrh Dno