Šta je novo?

Osvetljenje ekrana

Dr. Mr.

Zapažen
Učlanjen(a)
17.07.2023
Poruke
16
Poena
5
Pozdrav, da li neko zna zašto ne mogu da podesavam osvetljenje na laptopu?
U pitanju je Lenovo X1 Yoga. Kada udjem u Device Manager piše Intel HD 620..znači instaliran je drajver.
Šta može biti?
Hvala.
 
Ja se jezim na te driver boostere i ta cuda. Ako koristis 10tku sama ce odraditi updejt drivera ili otidi na sajt proizvodjaca laptopa i ukucaj model (iza laptopa imas oznaku modela) i poskidaj drivere za svaki slucaj.

Probaj ovo sa ovg sajta: https://softwarekeep.com/help-center/cant-adjust-brightness-on-windows-10-heres-how-to-fix-it

s tim da provo pokusaj ovo sapower options
Ma skidao sam i ubacivao drajvere više puta..al ništa
Držiš FN taster i tapkaš F6?
Pokazuje da povećava svetlost na onoj skali, ali ekran se ne menja, isto osvetljenje
 
Ja se jezim na te driver boostere i ta cuda. Ako koristis 10tku sama ce odraditi updejt drivera ili otidi na sajt proizvodjaca laptopa i ukucaj model (iza laptopa imas oznaku modela) i poskidaj drivere za svaki slucaj.

Probaj ovo sa ovg sajta: https://softwarekeep.com/help-center/cant-adjust-brightness-on-windows-10-heres-how-to-fix-it

s tim da provo pokusaj ovo sapower options
Sve sam pokušao sa te liste i neće, jel može da bude neki problem sa samim laptopom?
 
Treba tu malo cimanje , kad je zakljucan brightness onda je na oko 50% i ljudi dizu paniku a i ne valja jaka boja za oci , da mi je taj laptop na sat vremena ja volim da cackam te zezalice oko osvetljenja posto sam imao 19 laptopova i susretao sam se sa raznim stvarima , na kraju krajeva vrati Windows 10 posto cenim da je to 7 generacija pa i ne podrzava taj laptop Windows 11.
 
Sto?
Pa ti ne moras da instaliras sve sto ti on ponudi.
Pa windows 10-11 sami azuriraju sve. Ko god ima krstenu graficku skida rucno driver i program za graficku (npr geforce experience) koji sam provjerava apdejt drivera.
Ti univerzalni programi za drivere (kad se i nadje neki koji je ok i kad se pogase sve dosadne opcije, pupupovi koji smaraju i slicno) znaju podturiti driver koji radi ali cesto nije najnovija verzija ili je namjenjan za slican model i znaju praviti ozbiljne probleme. Ko god se obiljnije bavi servisom/instalacijom pusti ili da windows sam preuzme ili ode na sajt proizvodjaca i preuzme rucno drivere
 
Treba tu malo cimanje , kad je zakljucan brightness onda je na oko 50% i ljudi dizu paniku a i ne valja jaka boja za oci , da mi je taj laptop na sat vremena ja volim da cackam te zezalice oko osvetljenja posto sam imao 19 laptopova i susretao sam se sa raznim stvarima , na kraju krajeva vrati Windows 10 posto cenim da je to 7 generacija pa i ne podrzava taj laptop Windows 11.
Meni je trenutno osvetljenje prejako, pa bi da ga smanjim..pokušavao sam i preko windows 10, ista priča ne može da se podešava osvetljenje
 
Nisam..svašta sam pokušavao i neće.
Jel moze tu biti neki problem sa laptopom, nešto hardverski..?
Пробао си да подигнеш Линукс са флеша ?
Може бити само софтверски да ти систем не препознаје смањивање осветљења које покрећеш преко тастатуре.
 
Пробао си да подигнеш Линукс са флеша ?
Може бити само софтверски да ти систем не препознаје смањивање осветљења које покрећеш преко тастатуре.
Nisam Linuks..koristim windows.
Neće ni kad u udjem u display settings pa onu crtu povlačim, a ni preko tastature.
 
A u čemu je razlika Linux ili windows?
Misliš samo da testiram ili..?
Pošto ne BiH inače koristio Linux.
Нико ти не тражи да инсталираш Линукс на компјутер. Инсталирај га на флеш, и подигни систем са флеша, тј. са тог Линукса.
Покретањем система са флеша нећеш инсталирати оно што се налази на флешу.
 
Znači ne reaguje ni kad menjaš osvetljenje na slajderu, dole desno u opcijama?

Ne gine ti da instaliraš svež Windows pa da probaš tako. Imao sam i ja raznoraznih problema sa drajverima sa raznim laptopovima, sveža instalacija uvek sve reši.
 
Znači ne reaguje ni kad menjaš osvetljenje na slajderu, dole desno u opcijama?

Ne gine ti da instaliraš svež Windows pa da probaš tako. Imao sam i ja raznoraznih problema sa drajverima sa raznim laptopovima, sveža instalacija uvek sve reši.
Instalirao sam više puta svež windows i ništa

Нико ти не тражи да инсталираш Линукс на компјутер. Инсталирај га на флеш, и подигни систем са флеша, тј. са тог Линукса.
Покретањем система са флеша нећеш инсталирати оно што се налази на флешу.
Aha, al kako misliš da pokrenem sistem sa fleša..zar neće krenuti da instalirava novi operativni sistem Linux?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno