Šta je novo?

OS X mouse acceleration curve problem

Lucas

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2002
Poruke
2,433
Poena
680
svi koji ste nedavno presli sa windowsa na mac - ste sigurno primetili da na macu nijedan mis ne radi kako treba. ralzog je u nacinu na koji mac radi sa akseleracijom. uprosceno : na windowsu je akceleracija resena kao kriva slicna kvadratnoj funkciji, dok je na macu vise kao litica. odnosno granica "loma" izmedju sporog i brzog je vrlo mala - tako da se mis ili krece presporo, ili ga je nemoguce kontrolisati. fenomen je manje primetan na losijim misevima (npr svim apple misevima - slabe rezolucije), a veoma primetno na logitech i ostalim kvalitetinjim misevima.

usput - ko voli istoriju - ovo je novitet na OS X-u, raniji mekovi su imali "normalnu", windowsoliku krivu akseleracije. nova kriva je verovatno uvedena zbog applovog insistiranja na trackpadovima - jer je za njih i dizajnirana.


kao sto vidite - nisam bio lenj i "uraido sam domaci", odnosno probao sam par programa koji se bave ovom tematikom, i na ovaj ili onaj nacin pokusavaju da rese problem. nazalost - nisam naisao na upotrebjlivo resenje.

ovom prilikom vas sve pozivam da, ako ste nasli resenje za ovaj prilicno iritantan problem (narocito ako se bavite necim cemu je potrebna preciznost - npr arhitekturom), ili imate ideju odakle da pocnete... pa recite :)


usput - jako me zanima kako ovo vide mac-ovci koji su na meku i odrasli.... pretragom po forumima sam stekao utisak da problem uvidjaju sam switcheri...
 
Kod mene je Logitech Performance MX sa instaliranim Control Centrom od Logitecha na iMac 27". Kursor mi ne leti baš nešto pretjerano nekontrolisano, mada priznajem da na Windowsu brže radim; ali opet možda je razlog veća dijagonala ekrana na iMac-u, inače koristim Mac tek 4 mjeseca.
Kada prebacim na Windows u virtuelnoj mašini slično mi se ponaša miš, e sad ne znam da li ima neke veze što je virtuelna mašina.

Uglavnom, s obzirom da je odličan miš u pitanju imam osjećaj da bi to trebalo bolje raditi, ali opet ne mogu tačno odrediti. Kod kuće sa običnim nekim Logitechom i dijagonalom 22" brže crtam u ArchiCAD-u.
 
nebo i zemlja, mis radi dosta preciznije i "prirodnije" na windowsu, ne samo sto je kriva ubrzanja losa na SL, nego ne moze mis da radi preko 125Hz pooling rate, inace dolazi do "skipping", poskakivanja kursora,
ali Lion bi trebao to da promeni: link , bar sto se tice poskakivanja kursora, nadam se i akceleracije. Bice fix i za snow leopard, tako bar kaze taj lik Dae(link), uskoro u zatvorenoj beta fazi.

usput - jako me zanima kako ovo vide mac-ovci koji su na meku i odrasli.... pretragom po forumima sam stekao utisak da problem uvidjaju sam switcheri...

edit: pa kako da provale razliku, ako nisu koristili windows ili linux?;p
 
Poslednja izmena:
bas sam ocekivao da se javi vise ljudi.... u stvari ne kontam dal ljudima ne smeta iil...?
 
xD

pa verovatno :)

mene JAKO nervira, svaki put kad udjem u windows, samo se iznerviram kad vidim kako lepo radi mis.... ;p
 
bas sam ocekivao da se javi vise ljudi.... u stvari ne kontam dal ljudima ne smeta iil...?

Ma smeta de ne... U ovoj poslednjoj verziji Mac OS X Lion 10.7 (11A480b), rekao bih da miš ne pati od poskakivanja, ali je akseleracija katastrofa... Morao sam opet da stavim steermouse, s tim što sada sa ovim dodtakom čini mi se miš još malo preciznije radi... eto! Cenim da će i to značiti gomili ljudi...
 
Nazad
Vrh Dno