Šta je novo?

Orion Telekom

Hoće li mi neko reći da razjasnim nešto.Donio sam optički kabal iz Podgorice u Beograd i ravukao ga od optičke kutije tačno dotkle će mi ruter biti.Da li će to morati tako ili ću ako uzmem orion paket morati ponovo ovi iz Orina da provuku kabal.Hvala puno!
 
Od koje opticke kutije? Od postojeceg ZOKa na zidu u stanu ili si iz podruma zgrade razvlacio (nesto si pitao u vezi podruma).
 
Od koje opticke kutije? Od postojeceg ZOKa na zidu u stanu ili si iz podruma zgrade razvlacio (nesto si pitao u vezi podruma).
Tačnije da ti ja objasnim.Ja sam imao ranije jednu nazovimo je utičnicu u kucu gdje je ova prva vlasnica živjela.Tu je ona internet uzimala preko lan kabla.Ja sam izmjestio tu "utičnicu" na drugo mjesto i na isto mjesto doveo LAN kabal od kompjutera iz moje sobe do te utičnice(računaj da će jedno pored drugog prolaziti miloilaziće se i neće smetati jedno drugome).Sad ja sam doveo kabal optički iz Crne Gore i proveo ga od te nove "utičnice" do stare utičnice gdje treba njihov kabal da dođe i da se to splajsuje.Sad ako ti što nije jasno ja mogu još kraće napisati odnosno da li će moći moja optika koju sam sproveo od mjesta gdje treba da dođe njihov optički kabal do mjesta gdje će ruter da bude.Znači ja sam pomjerio wan "utičnicu" sa toga mjesta na drugo.
 
nece da koriste tvoj kabal, razvlace novi svoj jer to naplacuju Orionu, ti samo kazes gde hoces da bude ruteri oni ti do rutera fiber razvlace, bilo to na ulazu u kucu/stan u neki orman pa ti dalje to utp kablom dalje kako zelis, njihovo samo da ti dovedu fiber do rutera
 
Meni su povezali na bivši optički kabl od TARGO Telekoma. Samo su ga proverili i upotrebili, ja sam im predložio...
 
Boli me briga neka ga naplate oni Orionu ne mogu ga opet provlačiti do rutera gdje hoće da mi bude.

To bi bilo odlično ovdje ima SBB optika top bi bilo da može tako!

EDIT: Ne razumijem se u quotes i reply pa sam pogrešno odgovorio ne zamjerite!
 
Najbolje pitaj sta monteri mogu i gde, ali mislim da su u obavezi da ti postave ruter (i "upstream" kabl ka njihovoj infrastrukturi) gde im ti pokazes u stanu. Pa ti pokazi na to mesto gde ti sad odgovara, tj tu negde gde ti je ta uticnica koju pominjes.

Ja sam trazio optiku paralelno postojecoj, tj da ne diraju postojeci fiber. Sutra prekosutra neki problem, ne mogu da prebacuju da postojeca instalacija u stanu do rutera nije ok, tj mogu, ali su njihovu instalaciju oni izvlacili pa nek oni i resavaju. Ispade sreca, posto to vece nisu bili pustili signal iz nekog X razloga, tacno bih sebi isekao ziv internet da su presekli postojeci fiber.
 
Danas sam zvao Orion i javila mi se ona žena tamo što radi.I pitao sam je da li je prošla optika u Brankovoj ulici.Ona je rekla da nema informaciju o tome.Ja sam rekao da su majstori radili i da sam dobio informaciju od drugih ljudi da je njihov podizvođač to radio za njih.Ona je rekla da će zvati da pita pa mi javi za par dana.Da li je još neko tu u blizi pa možda zna nešto više o tome?
 
Ljudii, za 20 dana odjavljujem intenet, Orion je katastrofa i ako ne slomim ruter za ovih 20 dana nista necu uraditi, stojim pored rutera PING je 200 na cemu ste da znam da ne idem kod tog dilera. Druga stvar niste ispunili zadati protok XD protok varira od 15-18 Mbps a potpisao sam 22Mbps , ajde to, ali PING vam necu oprostiti.
 
Od pola 11 nema neta, navodno prekid kabla negde. Do sad bi završili operaciju na mozgu...
 
Iskreno kada pogledam šta sve ljudi pišu o Orionu, posle SBB-a sve su manje sanse da ću se na njega prebaciti, iako vidim da ljudi sa Novog Beograda i nemaju baš problema, opet sam u dilemi jer vidim da su zamerke uglavnom česte, msm još ima vremena do isteka ali dobro ću da razmislim...
 
Od pola 11 nema neta, navodno prekid kabla negde. Do sad bi završili operaciju na mozgu...
E cujem da je brdo montera otislo preko da radi, da podizvodjaci imaju problem sa radnicima da ne zna mnogo njih da popravlja prekide na optici pa tih par sto znaju su razvuceni na max
 
Iskreno kada pogledam šta sve ljudi pišu o Orionu, posle SBB-a sve su manje sanse da ću se na njega prebaciti, iako vidim da ljudi sa Novog Beograda i nemaju baš problema, opet sam u dilemi jer vidim da su zamerke uglavnom česte, msm još ima vremena do isteka ali dobro ću da razmislim...
Iskreno da ti kazem dok ne probas nista, na jednog lokalnog provajdera se isto tako ljudi zale, dok meni radi skroz ok, prvo probaj, ako ne valja promeni.
 
Orion ima opciju interneta bez ugovora, pa mozes da testiras par meseci.
 
Почетком године из Ориона рекли да може њихов оптички нет преко мтс оптике. Пре два дана кажу да то није могуће и нуде адсл 10/2. Занимљиво...
 
Ako uzmem njihovu televiziju i instaliram na oba Smart TV-a njihovu app, da li cu imati sve doplatne kanale koje odaberem i u samoj aplikaciji, ili je to moguce samo preko STB uredjaja? Kako im generalno radi aplikacija konkretno na Samsung smart TV-u, ako nekog ima da koristi ovu kombinaciju?

I drugo pitanje je, ne mogu da vidim na njihovom sajtu da li se dobija HBO MAX nalog samo ako je u isti TV paket ukljucen i HBO paket, ili to vazi i za najosnovniju tv ponudu?

Hvala.
 
Opet menjali fiksnu ip bez obavestenja, prosek im je 2-3 godisnje, ozbiljna firma
 
Razmišljam da do kraja meseca raskinem ugovor dok je bez penala pa pređem na pripejd internet a zanima me samo kako se dopunjuje/plaća, jel može online? Nisam video na sajtu da imaju online dopunu.
 
Razmišljam da do kraja meseca raskinem ugovor dok je bez penala pa pređem na pripejd internet a zanima me samo kako se dopunjuje/plaća, jel može online? Nisam video na sajtu da imaju online dopunu.
Ima online i za to kazu da ti se odmah aktivira net cim platis, ali ja jos nisam probao jer nisam imao odgovarajucu karticu, ne moze svaka, preporucuju visa, pa si me bas potsetio da probam. Evo stranice gde treba da se ulogujes za placanje: https://prodavnica.oriontelekom.rs/
 
Poslednja izmena:
Za nekih mesec dana bi trebalo drugar da mi da slobodnu aktivaciju za eon smart ,ima light paket.Mislim da ima tu par sk kanala u paketu,pa bi je menjali za orion smart aktivaciju sa arenama.Ako je neko zainteresovan nek pise u inbox.
 
Za nekih mesec dana bi trebalo drugar da mi da slobodnu aktivaciju za eon smart ,ima light paket.Mislim da ima tu par sk kanala u paketu,pa bi je menjali za orion smart aktivaciju sa arenama.Ako je neko zainteresovan nek pise u inbox.
Drugar će tebi da da njegov EON slot a ti bi da ga prošvercuješ nekome za Orion slot? :ROFLMAO: Mi Srbi smo najjači! :ROFLMAO:

I to mu dođe samo 3 SK kanala za Light paket a kod Arena je to ipak 11. :D Pričam o glavnim kanalima nisam računao Esport, Fight, Golf kanale.
 
Nazad
Vrh Dno