Šta je novo?

Orion Telekom

pa bice inflacije i sve ce poskupeti, ako ne sutra onda za koji dan, tako da to ne zavisi od operatora koji valjda zeli da prezivi.
 
Ja im poslah mejl rano jutros al mi ne odgovoriše ništa. Baš bi mi leglo poskupljenje pa da raskinem UO jer se za 15ak dana selim na lokaciju gde nemaju tehničkih mogućnosti. A vezan sam ugovorom još godinu dana.
Koliko je meni poznato, ukoliko nema mogućnosti za preseljenje priključka moraju raskinuti uo.
 
Da reče mi danas radnik iz Oriona da provlače optiku tu kod Brankove i kod Brankovog mosta, za mesec dana ce kao da zavrse
Hvala puno brate ja ih zovem oni ni sami ne znaju ništa moracu da čekam pa šta bude
 
Ne znaju jer to rade podizvodjaci, ali ako vuku kabl pored tvoje zgrade, verovatno ce vas i prikljuciti, bar je to najlogicnije. Doci ce ti oni na vrata i nuditi povoljne opcije, ne moras da ih zoves. Meni dolaze svakih mesec dana.
 
Ne znaju jer to rade podizvodjaci, ali ako vuku kabl pored tvoje zgrade, verovatno ce vas i prikljuciti, bar je to najlogicnije. Doci ce ti oni na vrata i nuditi povoljne opcije, ne moras da ih zoves. Meni dolaze svakih mesec dana.
Hvala na savjetu dobrodošao je!
 
Kakva je politika za prekid usluge nakon isteka UO?

Zahtevaju 30 dana rok za otkazivanje, a ja sve nesto imam u glavi da to baš i ne ide tako tj. Da ne moram da čekam 30 dana.
 
Iz (skoro) potpisanog ugovora, tacka 4 (nisam prekucavao :), copy/paste sam tekst sa njihovom sajta, ali je isti kao na papiru):

"Ugovor se zaključuje na neodreodređeno vreme / na određeno vreme (minimalni period) od X (24) meseci od datuma zaključenja, a može prestati na način predviđen opštim uslovima operatora i važećim propisima. Ukoliko korisnik ne otkaže ugovor zaključen na određeno vreme pre isteka njegovog trajanja, u roku predviđenom opštim uslovima operatora, smatraće se da se saglasio da ugovor bude produžen na novi minimalni period od mesec dana. Ugovor se na navedeni način može produžiti neograničen broj puta. Ugovor zaključen na minimalni period od mesec dana korisnik može otkazati na način i uz poštovanje otkaznog roka koji je predviđen opštim uslovima operatora."

Po ovome druga (boldovana) recenica je tih 30 dana (al nek neko ispravi ako gresim!) a pozivaju se i na opste uslove, a i tamo u tacki 24 pominju 30 dana....


edit:
-uciteljice, uciteljice jel se kaze po tacki ili po tačci?
-po tački, Perice :D
 
i onda ti naplacaju po 350din za svako to sklapanje "novog" ugovora na po 30 dana tako te teraju da potpises novi kad ti istekne postojeci
 
ili da razduzis opremu sto u slučaju super sr..a je bolja opcija
 
Kakav je sada Orion,ukoliko poskupi telekom,trazim adsl alternativu,sto dalje od ovih?
Koji su paketi i cene adsl-a??
 
Poslednja izmena:
Kod mene u zgradi su nakačili 8 korisnika na antenu, ja koristim prepaid Gpon lite 500/20 Mbps. Nije mi jasno kako ostalim korisnicima isporučuju brzine, kada je max kapacitet antene 1Gbps, bar su mi tako rekli monteri. Tako da se i ja nadam optici uskoro, blizina Brankove ulice jer smo "zreli" ima nas dosta na anteni :D
 

Prilozi

  • Screenshot_20220505-204957_Gallery.jpg
    Screenshot_20220505-204957_Gallery.jpg
    495.8 KB · Pregleda: 45
Pogledaj i ponudu beotelnet-a za VDSL, malo je zamuljana na sajtu.
Kod mene u zgradi su nakačili 8 korisnika na antenu, ja koristim prepaid Gpon lite 500/20 Mbps. Nije mi jasno kako ostalim korisnicima isporučuju brzine, kada je max kapacitet antene 1Gbps, bar su mi tako rekli monteri. Tako da se i ja nadam optici uskoro, blizina Brankove ulice jer smo "zreli" ima nas dosta na anteni :D
Fora je u agregaciji, niko ne garantuje da ćeš imati 500Mbps. Nadaju se da ćeš skoro uvek kad ti je potrebno imati toliko.
 
Znaci jedino su Beotel i Orion ostali van telekoma-supernove?
 
A cekajte, zivo me zanima gde cete da predjete ako pretplata poskupi za 170din? Na mts optiku ili mozda sbb gde je najjeftiniji paket 3000din, a posle odredjenog vremena puna cena tipa 4500din+? :D
 
Poslednja izmena:
Kod mene u zgradi su nakačili 8 korisnika na antenu, ja koristim prepaid Gpon lite 500/20 Mbps. Nije mi jasno kako ostalim korisnicima isporučuju brzine, kada je max kapacitet antene 1Gbps, bar su mi tako rekli monteri. Tako da se i ja nadam optici uskoro, blizina Brankove ulice jer smo "zreli" ima nas dosta na anteni :D
Tu foru koriste jos dok su bili SezamPro i nikako da se toga manu.
 
Gde beše trebam da uđem da promenim uređaj za tv aplikaciju, ubih se tražeći?
 
kod eona se to radi tako sto se ulogujes na sajtu, a kod oriona nisam probao, ali verujem da je takodje na sajtu kad se ulogujes.
 
Ima li neko Orion gigabitni internet preko optike da mi kaže koliki su pingovi u kanterima i lolu
 
Da li Laki M6CW STB ima skriveni meni? Hteo bih da vidim šta ima od dodatnih opcija i podešavanja. Ne mogu da nađem nigde na internetu
 
Community su imali 5-10ms, bio sam i na nekom zvaničnom tamo mi je bio ping 5-7ms.
Hvala puno nijesam se nadao baš tako nisko pingu.Zanima me još ako je optika bušenje i sve one stvari što dolaze sa optikom prošle sa SBB-om ili MTS-om da li da prođe optika od Oriona treba opet da se buši kroz zidove ili je dovoljno kroz iste kanale kroz zgradu da prođe.Pitam jer već u zgradi postoji optika od SBB-a ili MTS-a da li mora opet da se buši kroz zgradu ili je dovoljno da se samo provede do podruma zgrade?Neko to da mi objasni ako zna
 
Svaki operater uvodi i razvodi po zgradi svoju instalaciju
 
Imao sam mts optiku, samo su splajsovali ispred stana kabl na mtsov koji je vec prosao kroz stan i zamenjli krajnju kutiju. Sve radi kako treba.
Ping se cak malo popravio u poslednje vreme, izgleda su odradili novo rutiranje. U roket ligi je 30-40, u valorantu 25-40, zavisi od servera.
 
Mts koristi invisible fiber (tako bar rekose monteri), debljine jaceg najlona za pecanje, za sva savijanja ili prolaze koriste providne silikonske cevke . Orion koristi butterfly kabl koji ima plasticnu oplatu i nesto je deblji, otprilike pola telefonskog kabla po sirini, bez cevcica.
Ako vec imate rupu od koaksijalca ili LAN kabla, oba prolaze glat (istovremeno).
 
Može li ko da mi kaže oko optike.Da li može sada u ovom trenutku da Orion isporuči ovu brzinu od 2.5gbps ili npr 5gbps u izlaznom portu lana.Zanima me jer čitam u ove Screenove od internet brzina da nijesu prije godinu dana mogli da isporuče tu brzinu preko lan kabla tačnije ruter nije podržavao izlaznu brzinu vecu od 1gbps
 
Može li ko da mi kaže oko optike.Da li može sada u ovom trenutku da Orion isporuči ovu brzinu od 2.5gbps ili npr 5gbps u izlaznom portu lana.Zanima me jer čitam u ove Screenove od internet brzina da nijesu prije godinu dana mogli da isporuče tu brzinu preko lan kabla tačnije ruter nije podržavao izlaznu brzinu vecu od 1gbp.

Po lan portu 1 gbps, te po njihovom 5 portova ide agregacija ka 5 gpbs, pa eto iskoriscenja.
Izuzetak je paket od 10gpbs gde daju huawei koji ima 1 lan port od 10gpbs na izlazu.
 
Nazad
Vrh Dno