Šta je novo?

Orion Telekom

Nisu oni krivi, daleko od toga, ali znaju i sami kakav je ovaj ruter. Ovde u blokovima zidovi su daleko od debelih, a stan ima 60 kvadrata, trebalo bi jedan normalan ruter da pokriva sve to.
 
Pa to jeste, Huawei koji daju je svakako limitiran gde god da si. Navodno je dual band i u kombinaciji baca 1gbps ali u realnosti ne ide preko 400mbps ni kada stojis pored rutera.
Kod mene su obe mreze dostupne po celom stanu, ali je brzina na 5GHz kad se bas odaljim prilicno slaba (tipa 70, 80mbps). Kada imam vidljivost je super, ali kada tipa izadjem na terasu bude slabo. Ruter mi je bas u sredini stana iznad ulaznih vrata
 
Orion Telekom, blok 62, packet loss ka i od WoT servera preko 25% i tako par dana. Verovatno i duze, ali retko igram, pa ne znam od kad... Jos neko ima problem?

Ping statistics for 185.12.240.61 (login.p1.worldoftanks.eu):
Packets: Sent = 100, Received = 71, Lost = 29 (29% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 35ms, Maximum = 65ms, Average = 37ms

Ping statistics for 92.223.24.244 (login.p2.worldoftanks.eu):
Packets: Sent = 100, Received = 73, Lost = 27 (27% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 37ms, Maximum = 51ms, Average = 38ms
 
Kod mene makar trenutno nema packet loss ka te 2 destinacija, makar ne posle 30 & 50 ping-ova:

ping -n 30 login.p1.worldoftanks.eu

Pinging woteu1.login.wargaming.net [185.12.240.61] with 32 bytes of data:
...
Ping statistics for 185.12.240.61:
Packets: Sent = 30, Received = 30, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 36ms, Maximum = 46ms, Average = 39ms


=================
ping -n 50 92.223.24.244

Pinging 92.223.24.244 with 32 bytes of data:
...

Ping statistics for 92.223.24.244:
Packets: Sent = 50, Received = 50, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 38ms, Maximum = 46ms, Average = 42ms

tracert login.p1.worldoftanks.eu

Tracing route to woteu1.login.wargaming.net [185.12.240.61]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 2 ms 1 ms 2 ms ip-109-233-187-1.oriontelekom.rs [109.233.187.1]
3 12 ms 6 ms 5 ms 10.134.64.9
4 7 ms 6 ms 6 ms 10.254.255.73
5 9 ms 5 ms 7 ms 10.254.255.38
6 5 ms 7 ms 6 ms rtr-108.sox.rs [185.1.27.108]
7 13 ms 10 ms 10 ms core-4.b-ix.net [217.174.157.4]
8 43 ms 38 ms 38 ms speed-ix.gcore.lu [185.1.222.125]
9 * * * Request timed out.
10 * * * Request timed out.
11 43 ms 37 ms 39 ms 185.12.241.2
12 47 ms 38 ms 38 ms am3-sl-a61.fe.core.pw [185.12.240.61]

Trace complete.
 
Supernova i Orion imaju problem sto se tice WOT-a, SBB za sada ne kao ni stari Telekomovi korisnici
 
Orion generalno ima dosta problema sa rutiranjem... WOT je primer gde je bas izrazeno...
 
Nije Orion, svi imaju. Problem je WGov peering partner. Dizao sam tiket, boli ih uvo da rese…

Vpn resava problem…
 
Kad sam radio onaj tracert i ping pre par dana probao sam i 4g tether sa telefona (Yettel), tamo nema problema samo je ping ocekivano veci. A i ShamaNS (za sad) nema problem, koliko vidim njemu je drugi hop oriontelekom a meni sezampro, ostatak deluje isti. Sta je da je, ide mi na zivce.
 
Ja sam probao telenor i supernovu pored oriona i isti je problem od srede ili cetvrtka…

Mozda nas drugacije rutiraju u zavisnosti od lokacije…
 
evo da ispravim sebe, na telenoru i orionu sada radi ok. Vidim da je promenjena ruta te je ista kao sto je Shaman pisao (g-core.lu). Videcemo kako ce se ponasati veceras... @Ostoja javi da li ti je ok sada...
 
Dobar dan čitam ovu temu već mesecima i vidim da imate mnogo iskustva vezan za orion, pa bih vas pitao za savet.
Orion koristim preko 6 godina (ako ne i više) internet je preko lan kabla. Zadnjih 6 meseci se internet gubi, a samim tim i televizija. Zvao sam ih više puta sve dok mi u januaru nisu poslali novi ruter za koji su rekli da ga priključim samo i da je spreman za rad (naravno da to nije bilo tako) internet nisam imao ceo dan rekli su da će poslati ekipu u roku od 48h, gde sam se ja pobunio i nekim čarobnim štapićem ujutru je sve proradilo. Posle toga je sve radilo okej, dok se opet isti problem nije pojavio i koji traje poslednjih mesec ipo dana. Više puta sam pitao za optiku ali naravno oni nemaju infrastrukturu za to kod mene, pošto je centar grada. Generalno zadovoljan sam bio netom i uslugom prvih pet godina ali poslednje godine se ovi problemi dešavaju i ne znam šta mi je činiti. Solucija je da se prebacim na SBB koji je preskup i nema arene sport, a mislim da kao dugogodišnji korisnik nisam zaslužio ovakvu uslugu. Ps kad sam ih zvao svaki put kažu au pa vi imate česte padove na mreži i nisu u stanju da reše problem, imam još puno da pišem kakve sam imao doživljaje sa njima ali ne bih da vas zamaram da tim. Značilo bi mi više mišljenja od vas npr kako bi mogao da dobijem optiku od njih,kako da ih nateram da reše problem (da li izjavom da ću raskinuti ugovor ili na fin način da ih zamolim) Hvala u svakom slučaju 😁
 
Dobar dan čitam ovu temu već mesecima i vidim da imate mnogo iskustva vezan za orion, pa bih vas pitao za savet.
Orion koristim preko 6 godina (ako ne i više) internet je preko lan kabla. Zadnjih 6 meseci se internet gubi, a samim tim i televizija. Zvao sam ih više puta sve dok mi u januaru nisu poslali novi ruter za koji su rekli da ga priključim samo i da je spreman za rad (naravno da to nije bilo tako) internet nisam imao ceo dan rekli su da će poslati ekipu u roku od 48h, gde sam se ja pobunio i nekim čarobnim štapićem ujutru je sve proradilo. Posle toga je sve radilo okej, dok se opet isti problem nije pojavio i koji traje poslednjih mesec ipo dana. Više puta sam pitao za optiku ali naravno oni nemaju infrastrukturu za to kod mene, pošto je centar grada. Generalno zadovoljan sam bio netom i uslugom prvih pet godina ali poslednje godine se ovi problemi dešavaju i ne znam šta mi je činiti. Solucija je da se prebacim na SBB koji je preskup i nema arene sport, a mislim da kao dugogodišnji korisnik nisam zaslužio ovakvu uslugu. Ps kad sam ih zvao svaki put kažu au pa vi imate česte padove na mreži i nisu u stanju da reše problem, imam još puno da pišem kakve sam imao doživljaje sa njima ali ne bih da vas zamaram da tim. Značilo bi mi više mišljenja od vas npr kako bi mogao da dobijem optiku od njih,kako da ih nateram da reše problem (da li izjavom da ću raskinuti ugovor ili na fin način da ih zamolim) Hvala u svakom slučaju 😁
Pardon ADSL internet je u pitanju (ne znam da li ima edit text opcija pa moram ovako)
 
evo da ispravim sebe, na telenoru i orionu sada radi ok. Vidim da je promenjena ruta te je ista kao sto je Shaman pisao (g-core.lu). Videcemo kako ce se ponasati veceras... @Ostoja javi da li ti je ok sada...

Imao sam Call of Duty za vikend (vozi tamo, vozi vamo, premestaj namestaj, usisavaj, dovozi i razvozi decu i rodbinu :) )pa evo tek sad probah, ali ne vidim nikakvo poboljsanje...

tracert login.p1.worldoftanks.eu

Tracing route to woteu1.login.wargaming.net [185.12.240.54]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms <1 ms 1 ms 192.168.100.1
2 4 ms 3 ms 3 ms 79-175-78-1.adsl-a-1.sezampro.rs [79.175.78.1]
3 4 ms 8 ms 3 ms 10.254.255.125
4 3 ms 8 ms 3 ms rtr-108.sox.rs [185.1.27.108]
5 9 ms 8 ms 8 ms core-4.b-ix.net [217.174.157.4]
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.
9 * * 36 ms 185.12.241.3
10 36 ms * 36 ms am3-sl-a54.fe.core.pw [185.12.240.54]

Trace complete.

Ping statistics for 185.12.240.54 (login.p1.worldoftanks.eu):
Packets: Sent = 50, Received = 42, Lost = 8 (16% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 34ms, Maximum = 45ms, Average = 35ms
 
Kod mene je za tracert isto dok ping radi lepo🤦‍♂️

tracert login.p1.worldoftanks.eu

Tracing route to woteu1.login.wargaming.net [185.12.240.69]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.100.1
2 3 ms 2 ms 2 ms 79-175-78-1.adsl-a-1.sezampro.rs [79.175.78.1]
3 3 ms 3 ms 2 ms 10.254.255.125
4 3 ms 2 ms 2 ms rtr-108.sox.rs [185.1.27.108]
5 8 ms 11 ms 7 ms core-4.b-ix.net [217.174.157.4]
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.
9 34 ms 34 ms 34 ms 185.12.241.3
10 34 ms 34 ms 34 ms am3-sl-a69.fe.core.pw [185.12.240.69]

Trace complete.
Ping statistics for 185.12.240.69:
Packets: Sent = 101, Received = 101, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 33ms, Maximum = 35ms, Average = 34ms

Doduse vidim da nam je DNS razresio drugi ip
 
Posto sam sumnjao i na moj ruter / fiber, pustio sam i paralelno ping ga gugletu i ka 8.8.8.8 nema dropova na 1000 paketa, a paralelno ka WoT serverima dropuje... tipa 5 ima pa 1 nema; pa 7 ima pa 2 nema...
 
Sve prate, odo si se xD
 
@basic9944 hoćeš optiku zavisi gde živiš i ima li je u tvom gradu i naselju instalirana, isto je i ja čekam u Leskovcu i kada ih pitam kad će oni odgovore kompanija radi na proširenje mreže, pa ih ponovo pitam kad će Leskovac doći na red oni opet isto, radimo na proširenju.
I ja imam adsl sa brzinom od 10 mb/s a realno je 4 do 5 retko 7.
 
Ne pratim bas svaki dan, ali evo sad dok sam skupljao logove za tiket vidim da nema dropova uopste. Mozda su mi dali ShamaNS-ov net, a njemu moj :)
 
Resili su mi od danas problem sa zagusenjem. Dobio sam sms pre 2-3 dana da ce danas u periodu od 07:00 - 08:00 biti prekida zbog odrzavanje mreze. Ne znam sta su tacno radili, ali kada sam dosao s' posla, upalio sam speedtest, prvo sto sam primetio je da su mi promelili ip adresu, takodje, vise mi ne pise da je moja ip adresa iz Luxsurf locafroid, vec normalno Orion Telekom na speedtestu.
Odmah sam pustio merenje i prijatno se iznenadio. Zakucano na 940-950/200 mbps. Nema vise onih oscilacija, mereno vise puta u toku dana, kao i pre par trenutaka, u vreme kada je najveci loss bio. Sada da kucnem u drvo radi kao sat. Fckn finally :)

Da ispadnem sasvim korektan, nakon sto sam pisao ovde pre nekoliko dana i iznosio probleme sa njima, obratio sam im se ponovo na mail i bio malo cak i drzak, jer mi je prekipelo vise. Uz poslednji pokusaj sa moje strane da resimo problem i najavu da cu se zaliti i Ratelu, odgovoreno mi je sa njihove strane i u prilicno poduzem mailu uz izvinjenje mi je obecano da se strpim jos malo i da ce problem resiti. Sto je tako i bilo. Prosli mesec mi je umanjen racun za nekih 450 dinara zbog velikog gubitka u brzini, umanjen ce biti i tekuci mesec nakon obracuna.

Tako da ne bude da ih samo kudim, ispali su korektni, ne naravno samo zbog umanjenje racuna, nije to neka cifra, medjutim na taj nacin su ipak priznali da sam bio ostecen.

Tako da eto, ipak ima nade, uz dosta potrosenih zivaca i dugo cekanja se isplatilo. Nemojte odustajati :)
 
Tako da ne bude da ih samo kudim, ispali su korektni, ne naravno samo zbog umanjenje racuna, nije to neka cifra, medjutim na taj nacin su ipak priznali da sam bio ostecen.

Tako da eto, ipak ima nade, uz dosta potrosenih zivaca i dugo cekanja se isplatilo. Nemojte odustajati :)
da, sa njima se uglavnom mozes i dogovoriti. Meni je najlosije iskustvo sa mts i sbb koji cesto teraju inat i prete prinudnim naplatama i kada apsolutno nisu u pravu. A posto koristim jos uvek i neke njihove usluge, stalno sam na oprezu, mada i kad izbije neki kurslus, ja im samo iznesem cinjenice i kazem mozete slobodno da me tuzite ali novac necete dobiti jer niste u pravu i to sam na taj nacin do sada resavao, a kasnije opet koristio neke njihove usluge koje su mi odgovarale. Sa Orionom je dosta laksa komunikacija i nesto rese, a nesto i ne uspeju, uglavnom se trude i saradjuju, sto je svakako postenije ponasanje nego kod ovih koje sam pomenuo.
 
Koristim njihov adsl i drugi račun za redom mi dolazi uvećan za oko 150 dinara, da li su i drugima povećali račun? Njihovo obaveštenje o povećanju cena nisam dobio niti na njihovom sajtu to pročitao.
Sad maja mi se završava ugovor i neznam šta da radim, da li da čekam orion optiku ili predjem kod mts. Orion ozbiljno kasni sa optikom, privatna su kompanija a mts ih preteko.
 
Već sam pisao,ozbiljno ulažu u infrastrukturu i vrlo brzo će se osetiti poboljšanje.Na žalost,kao i kod svih provajdera,to se prvo odnosi na optiku,wi fi tek kasnije dolazi na red,jasno je i zašto manja mesta manje korisnika manja isplativost ulaganja...
 
Šta znači kad imam propušten poziv iz call centra? 6 meseci je ostalo do kraja ugovorne obaveze, i nemam dugovanja. Šta su mogli da ponude da znam da uzvratim poziv i da šta tražim. Hvala unapred na savetu.
 
Mislim da sada mozes da predjes i na jeftiniji paket i na manje usluga
 
Ma imam samo WIFi internet do 30mbs i ne bih da menjam brzinu samo da mi račun bude niži, pa ne znam šta tu mogu da dobijem i šta da tražim.
 
Ne znam da li mozes tako. Oni ce ti ponuditi neki od novih paketa (tjst onih koji su sada aktuelni) a ti onda na to pokusavas da izvuces X meseci po dinar ili X meseci sa Y% popusta
 
Nazad
Vrh Dno